گوناگون

مصباحی‌مقدم: مردم ایران شعور سیاسی بالایی دارند/اصولگرا و اصلاح‌طلب، اولویت شان باید منافع ملی باشد

مصباحی‌مقدم: مردم ایران شعور سیاسی بالایی دارند/اصولگرا و اصلاح‌طلب، اولویت شان باید منافع ملی باشد

پارسینه: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با گفتن اینکه «مردم در شرایط سخت نسبت به کشور احساس تکلیف می‌کنند» گفت: قانون نانوشته‌ای در عالم سیاست حکم به این می‌دهد در شرایطی که مردم تحت فشار هستند و سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند، به انتخابات روی چندان خوشی را نشان نمی‌دهند و انگیزه چندانی برای رای دادن ندارند. اما باید این را در نظر گرفت، مردم ایران شعور سیاسی بالایی دارند و برای حل مشکلات‌شان حتما به صندوق رای توجه لازم را نشان خواهند داد.

به گزارش پارسینه ، غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار پارسینه ادامه داد: گروهی از مردم هم به نظام اسلامی هم تعصب و هم اعتقاد زیادی دارند. به همین دلیل آن‌ها در کنار اینکه در راه‌پیمایی‌های ۲۲ بهمن و روز قدس و ... حضوری چشمگیر از خود نشان می‌دهند، رای دادن را هم برای خود تکلیف می‌دانند و به همین دلیل هیچ چیزی باعث نمی‌شود به مساله انتخابات پشت کنند.

وی افزود: به همین دلیل نظام اسلامی همیشه در انتخابات روی رای آن‌ها حساب می‌کند و انشاءالله در انتخابات بعدی هم با رای‌های‌شان انتخابات پر شور دیگری را در کارنامه جمهوری اسلامی ثبت خواهند کرد.

مصباحی‌مقدم با اشاره به سیاه‌نمایی‌های داخلی و خارجی و تلاش عده‌ای برای دلسرد کردن مردم اظهار داشت: این طبیعی است که دشمنان نظام به هر وسیله‌ای برای ناامید کردن مردم چنگ بزنند و بخواهند به افکار عمومی این ذهنیت را تزریق کنند که رای و نظرشان برای مسئولان اهمیتی ندارد.

مصباحی مقدم تاکید کرد:مردم ایران نسبت به رویکرد آمریکا و همپیمانانش نسبت به ایران آگاهی کامل دارند و به همین دلیل می‌توان گفت: تبلیغات آن‌ها به نوعی تبلیغ مثبت است تا آحاد ایرانی‌ها برای شرکت در انتخابات و رای دادن رغبت زیادی داشته باشند و در روز انتخابات رای خود را به صندوق بیاندازند.

نماینده ادوار مجلس در ادامه تاکید کرد: شرایط حساسی بر کشور حاکم است. به همین دلیل گروه‌های سیاسی که به طور طبیعی با هم اختلاف نظر‌های بعضا شدیدی هم دارند، باید با در نظر گرفتن اینکه انتخابات آتی برای نظام از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، همه تلاش‌شان را برای هر چه باشکوه برگزار شدن به کار بگیرند.

وی افزود:در واقع هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان باید اساس و اولویت را منافع ملی بدانند و مراقب باشند، اهداف سیاسی و جریانی خدشه‌ای به برنامه‌های نظام وارد نکنند.

غلامرضا مصباحی‌مقدم در پایان سخنانش گفت: سیاسیون باید بدانند، مردم در مقطع فعلی انتظارشان از آن‌ها به مراتب بیشتر است. پس باید مراقب رفتار‌ها و اظهارنظر‌های‌شان باشند تا خدای نکرده کار‌های ضرر رسانی را انجام ندهند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  مجلس یازدهم و وظیفه سنگین در برابر سند راهبردی ، تحول خواه و ضروری مقام معظم رهبری مدظله العالی در گام دوم انقلاب:

  بمنظور احیاء جایگاه خانه ملت بعنوان عصاره واقعی ملت انقلابی و دفاع از حقوق مردم ضعیف و محروم شامل جوانان بیکار ، مجرد، تحصیلکرده و نخبه انقلابی و پس از گذشت چهار دهه از فراز و فرود کم بهره نمایندگان در خانه ملت با تصویب قوانینی که کمتر اثر بخشی مثبت آن در زندگی،سفره مردم و گشایش در حمایت واقعی از جوانان مشاهده گردیده.می بایستی بدور از محافظه کاری طیف سنتی اصول گرایی (شامل امثال باهنر ، حداد عادل، و ….) که امتحان خود را در ادوار گذشته مجلس همچون طیف به اصطلاح اعتدال گرا و اصلاح طلب لاریجانی - مطهری و امثالهم و …در طول ۱۰دوره گذشته مجلس و طی ۴۰ سال پس داده و بی حسی ،بی انگیزگی و ناتوانی آنان در ایجاد تحول اساسی مورد نظر مقام معظم رهبری مدظله العالی در بیانیه راهبردی و حیاتی گام دوم انقلاب در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی برای مردم کاملامشهود بوده و همچنین در جهت ایجاد تحول در حوزه قانونگذاری براساس آرای مردمی و نظارت صحیح و موثر بر عملکرد نمایندگان در خانه ملت و مسئولین اجرایی کشور هم راستا با قوه محترم قضاییه و به منظور تصویب قوانین مورد نیاز برای احیای حقوق عامه، اجرای عدالت و مبارزه جدی با تبعیض،رانت و پاکسازی دامان انقلاب اسلامی و نظام از عناصر رذل آلوده به مفاسد اقتصادی، اجرای اصلاحات ساختاری مدنظر مقام معظم رهبری در اقتصاد و شبکه پولی و بانکی رانتی کشور، افرادی از طیف انقلابی وارد انتخابات و هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ گردند که از توانایی،انگیزه، نشاط جوانی و مقبولیت عمومی برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مدظله العالی براساس سند تحول گام دوم انقلاب در دهه حساس و حیاتی پنجم انقلاب اسلامی همچون ریاست محترم قوه قضاییه برخوردار باشند.

 • ناشناس

  اگر شعور سیاسی بالائی داشتد که اوضاعشان اینگونه نبود بعد چهل سال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ناشناس

  از نظر مسئولین با توجه به نزدیکی به انتخابات داره کم کم شعور مردم میره بالا!!!!!!!!!! تا نتیجه اعلام شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار