گوناگون

لاریجانی: آمریکا، اسرائیل و سعودی کاری نکنند که با کنج قرار دادن ایران، باعث ناامنی خودشان شوند

پارسینه: رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و سعودی می‌خواهند ایران را در کنج قرار دهند، ولی کاری نکنند که با کنج قرار دادن ایران باعث ناامنی خودشان شوند.

علی لاریجانی پس از حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران ضمن قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس آن را نشان‌دهنده غیرت اسلامی و ایرانی عنوان و خاطرنشان کرد: روز قدس با ابتکار حضرت امام (ره) تحقق یافت. امام از ابتدای مبارزه در سال ۴۲ بار‌ها در زمینه‌ی خطر اسرائیل هشدار جدی به ملت‌ها داد و حتی در عصر عاشورا در سال ۴۲ یکی از محور‌های مهم ایشان هشدار نسبت به خطر اسرائیل بود.

وی افزود: در آن زمان کشور‌های عربی و اسلامی اتحادی در مقابل رژیم اشغالی داشتند و حتی اقدامات عملی می‌کردند، اما این رژیم پهلوی بود که با فروش نفت به عزت مردم ایران لطمه زد و آن‌ها را تحقیر کرد و با همکاری موساد و ساواک این تحقیر را مضاعف کرد. همین‌ها باعث شد در صحبت‌های امام هشدار نسبت به اسرائیل وجود داشته باشد.

لاریجانی ادامه داد: بعد از انقلاب سفارت اسرائیل تعطیل شد و نمایندگان مردم فلسطین جایگزین شدند و روز قدس نیز برای حمایت از مردم فلسطین اعلام شد. ملت ایران همواره بر حمایت همه جانبه از فلسطین پیشگام بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و سعودی می‌خواهند ایران را در کنج قرار دهند، ولی کاری نکنند که با کنج قرار دادن ایران باعث ناامنی خودشان شوند.

وی در ادامه با بیان این‌که شرایط منطقه در مبارزه با رژیم صهیونیستی فراز و فرود‌های زیادی داشته است، گفت: اما مجموعا نیروی مقاومت قدرت گرفته، طرح‌های سازش رنگ باخته و جریان مقاومت به عنوان تنها راه‌حل فلسطین رخ نموده است که این‌ها دستاورد‌های کمی نیست.

لاریجانی ادامه داد: حوادثی که در منطقه و صحنه بین‌المللی رخ داده شرایط متناقضی را برای اسرائیل به وجود آورده است. آن‌ها فکر می‌کنند با وجود داعش، جبهه‌النصره و گروه‌های مختلف انرژی مسلمانان از بین رفته و سایش پیدا کرده و مقاومتی جدی در برابر اسرائیل نیست به همین خاطر می‌گویند در بهترین شرایط هستند، اما از سویی به خاطر قدرت یافتن مقاومت نگران هستند، چرا امنیت لرزان دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که رژیم صهونیستی به دنبال انحراف اذهان از مساله فلسطین به مسائل دیگر است، گفت: اقداماتی که در مساله هسته‌ای ایران شروع شد به همین جهت بود که ذهن‌ها از اسرائیل غافل شود.

وی با اشاره به طرح آمریکایی‌ها با عنوان «معامله بزرگ قرن» اظهار کرد: آن‌ها می‌خواهند تعهداتی که در سازمان ملل برای رژیم صهیونیستی ایجاد شده بود که آوارگان حق بازگشت دارند، مجتمع‌های یهودی نباید در کرانه باختری ساخته شود و حقوق فلسطینی‌ها باید احقاق شود را از بین ببرند و جایگزین آن به فلسطینی‌ها پول بدهند که بازگشت به سرزمین‌شان را فراموش کنند. آن‌ها تصور می‌کنند که مردم فلسطین ساده‌اندیش هستند در حالی که ۷۰ سال است که مبارزه می‌کنند و مساله‌شان پول نیست بلکه شرافت است و با پول نمی‌توان شرافت و غیرت و وابستگی به سرزمین را از بین برد.

لاریجانی با بیان این‌که این طرح برای معاوضه عرق ملی فلسطینی‌ها با پول است، اظهار کرد: این طرح زودتر از طرح‌های سازش زمین‌گیر خواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد تغییرات تدریجی در کشور‌های منطقه جهت ایجاد نظم جدید و استقرار قدرت مسلط در منطقه، اظهار کرد: آن‌ها به دلیل قدرت مقاومت و تاثیرگذاری ایران دچار مشکلاتی هستند و می‌خواهند مشکل را از روش‌های دیگر حل کنند.

وی با بیان این‌که جریان تندرو در اسرائیل بر سر کار است، گفت: رفتار‌های تندروانه حاکمان اسرائیل باعث شده آن‌ها اختلافاتی درون خود پیدا کنند.

لاریجانی در پایان با درود به ارواح شهدای انتفاضه و همچنین جنگ تحمیلی، شهدا را محور پایداری و سرافرازی ملت‌ها دانست.
منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار