گوناگون

محسن هاشمی: پدرم به دنبال وحدت بود

پارسینه: محسن هاشمی از ویژگی های بارز رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را اعتدال و حفظ وحدت در جامعه عنوان کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی سعی کرد وحدت را در تمام مراحل زندگی حفظ کند.

فرزند آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی امروز - سه شنبه - در حاشیه مراسم تشییع رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران افزود: ایشان در تمام مراحل زندگی خود سعی کردند انقلاب اسلامی را حفظ و پاسداری کنند.وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران بعد از جنگ تحمیلی و ارتحال امام خمینی (ره) با انتخاب رهبری در تثبیت نظام نقش بارزی داشتند.

فرزند رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به ویژگی های بارز آیت الله هاشمی رفسنجانی ازجمله اعتدال و حفظ وحدت در جامعه اشاره کرد و یادآور شد:‌ حفظ وحدت در جامعه از ویژگی های ایشان بود، آیت الله هاشمی رفسنجانی سعی کرد در تمام مراحل زندگی وحدت را حفظ کند.

محسن هاشمی همچنین به نقش ایشان در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس با عنوان جانشین فرمانده کل قوا نقش مهمی در این دوران داشتند.فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی به دوران سازندگی اشاره کرد و اظهارداشت:آیت الله هاشمی رفسنجانی برای حل مسائل دوران بعد از جنگ و در دوران سازندگی نیز زحمات زیادی کشیدند.

آیت الله محمد موسوی بجنوردی نیز گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی وزنه بزرگی برای انقلاب بود و درگذشت وی ثُلمه بزرگی برای جهان اسلام است.موسوی بجنوردی که درحرم مطهرامام خمینی (ره ) منتظر ورود پیکرآیت الله هاشمی رفسنجانی است،‌ افزود:وی از نزدیکان امام و رهبر معظم انقلاب بود و نقش بسیار مهمی در پیروزی و حفظ آرمان های این انقلاب بی بدیل داشت.وی ادامه داد:وداع با این مرد انقلابی بسیارسخت است و دعا می کنم که روح وی با ائمه اطهار محشور شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار