گوناگون

مشاور آیت‌الله هاشمی: در روزهای اخیر دعا می‌کرد که قبل از رهبری از دنیا برود

پارسینه: یکی از چهره های نزدیک به آیت الله هاشمی رفسنجانی می‌گوید:‌ ایشان در چند روز اخیر گفتند من خیلی دعا می کنم قبل از رهبری از دنیا بروم.

علی عسگری در گفت و گو با خبرآنلاین با اظهار تاسف از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار می کند: ایشان بسیار نگران آینده نظام و کشور بودند و عمده دغدغه های ایشان در موجودیت و استمرار نظام خلاصه می شد.

رابط پارلمانی و مشاور پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: به نظر من، ایشان همه صبرها و قدرت ایمانی اش را به کار می بست که در مقابل ناجوانمردی‌ها، بداخلاقی‌ها و تخریب‌هایی که علیه‌اش می شد،‌ مسائل را شخصی نبیند. تاکیدش بر این بود که ما برای آرمان نظام هر کاری که لازم بوده کرده‌ایم و مهمترین آرمان امام، استمرار ولایت دینی است.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: در همین یکی دو ماه اخیر تعبیرشان این بود که الان هم می گویم بهترین انتخابی که خبرگان برای رهبری داشته،‌ انتخاب رهبر کنونی نظام بوده و رهبری فعلی بهترین رهبری برای نظام است.

عسگری افزود: تاکیدشان این بود که ما باید وحدت، همگرایی و هم افزایی را رعایت کنیم، به ویژه مسئولان و به جریان و عوامل افراط اعتنایی نداشته باشیم.

نماینده ادوار مجلس گفت: آقای هاشمی، همیشه سعی می‌کرد از جریان هایی که مورد ظلم قرار می‌گیرند، دفاع کنند. در مقطعی که افراط گرایان اصلاح طلب علیه اصولگراها کارهایی می‌کردند و برخی اصولگرایان در مظلومیت قرار می‌گرفتند ایشان دفاع می‌کرد. برعکس آن وقتی جریان افراطی که در اصولگراها ایجاد شد و اصلاح طلب ها را تخریب می کردند، آقای هاشمی سنگ صبوری برای جریان مظلومین اصلاحات شد.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی همان مشی مرحوم شهید بهشتی مبنای نظرش بود، خاطرنشان کرد: تاکیدشان بر جاذبه در حد عالی و دافعه در حد ضرورت بود و می‌گفتند امام نمی بخشد کسانی را که خواسته باشند مسائل جناحی و منافع شخصی را مبنا قرار داده و دیگران را مورد ظلم و تخریب قرار دهند. او خودش یک مظلوم مقتدر بود.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار