گوناگون

فرمانده نیروی دریایی سپاه :برای دفع هرگونه تهدید آماده‌ایم

پارسینه: فرمانده نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: برای دفع هرگونه تهدید نظامی علیه حوزه امنیتی جمهوری اسلامی ایران آماده‌ایم.

به گزارش پارسینه به نقل از سپاه نیوز، دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع مردم آبادان در مسجد امام موسی کاظم(ع) این شهر، گفت: برای دفع هر تهدید نظامی علیه حوزه امنیتی جمهوری اسلامی ایران آماده‌ایم.

سردار فدوی در سخنان خود با اشاره به زیاده خواهی برخی از کشورهای منطقه و شکل دادن به بدعتی خطرناک در مناسبات منطقه‌ای، اظهار داشت: ما بر اساس راهبردهای امنیتی و دفاعی، توانمندی‌های لازم برای دفع تهدیدات گوناگون در حوزه دریایی و ژئوپلتیکی حوزه خلیج فارس و شعاع پیرامونی آن را فراهم ساخته‌ایم.

وی افزود: نیروی دریایی سپاه با بهره‌مندی از سطح قابل اتکایی از توانمندی‌های نظامی و دفاعی، تابع محض منویات ولی امر مسلمین و فرمانده کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای(مدظله العالی) بوده و بازویی قدرتمند برای نظام و انقلاب اسلامی است و خود را سرباز و تابع سیاست ها و راهبردهای کلان نظام می داند.

دریادار فدوی اظهار داشت: ظرفیت قابل اتکایی که فرزندان این ملت در نیروی دریایی سپاه فراهم کرده اند، متعلق به انقلاب اسلامی است و هر جا که نظام اسلامی نیاز بداند، این ظرفیت با عنایت خدا به بهترین شکل ممکن فعال خواهد شد.

وی افزود: ما پیش از این هم سناریوهای محتمل زیادی را در مقیاس های گوناگون تمرینات آمادگی رزمی و دفاعی در نظر گرفتیم و الگوهای آماده سازی خود را بررسی کردیم که آخرین آن تمرینات دفاعی در برابر تهدید مقیاس های درشت و تهدیدات احتمالی از ناحیه رزم‌ناوها و ناوهای بزرگ و همچنین سطوح مختلف تقابل در حوزه های ساحل به دریا، دریا به ساحل، هوا به دریا، سطح به هوا و همچنین زیر سطحی بوده است که نهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص) جلوه ای از تجمیع تمرینات رزمی و دفاعی بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: ما در طی سال های پس از دفاع مقدس تا به امروز، حتی یک روز را در بالا بردن استطاعت و تقویت قوای دفاعی خود از دست نداده‌ایم.

وی در پایان با بیان اینکه ما در شرایطی توانستیم هیمنه بزرگ ترین قدرت های متخاصم و زیاده خواه جهانی را در هم بشکنیم که از کمترین امکانات و ابزارها برخوردار بودیم تاکید کرد امروز وضعیت نسبت به گذشته متفاوت است و نیروی مؤمن، متعهد و انقلابی ما، به ادوات و ابزارهای مناسب دفاعی نیز مجهز شده است و تلفیق نیروی ایمانی و اعتقادی و اداوت و ابزارهای قدرتمند دفاعی و بومی شده، قدرت قابل اتکا و قابل اعتنایی را بری ملت در سطح منطقه ای و جهانی فراهم آورده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار