گوناگون

درخواست ۲۰۰ میلیارد دلاری مصر برای حمله به یمن

پارسینه: روزنامه القدس العربی فاش کرد که مصر برای مشارکت در حمله به یمن از کشورهای عربی درخواست رشوه‌ای ۲۰۰ میلیارد دلاری کرده است.

روزنامه القدس العربی فاش کرد که مصر برای مشارکت در حمله به یمن از کشورهای عربی درخواست رشوه‌ای ۲۰۰ میلیارد دلاری کرده است.

به گزارش پارسینه، بعد از توافق کشورهای عربی بر ایجاد نیروی نظامی مشترک عربی و حمله ائتلاف کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به رهبری عربستان به خاک یمن، گزارش های رسانه ای حاکی است که «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر 200 میلیارد دلار برای حل مشکلات اقتصادی مصر رشوه خواسته تا بتواند به گفته خود مردم مصر را برای مشارکت در حمله نظامی علیه اردن راضی کند.

روزنامه «القدس العربی»، ضمن گزارش این خبر اعلام کرد که به نظر می رسد فراهم کردن مطالبات السیسی گزینه قابل انتخاب نیست و باید از سوی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه امارات و عربستان اجرا شود.

این مسأله اما اردن را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و تحریک می کند زیرا کشورهای عربی بخش کوچکی از کمک های اقتصادی به مصر را به اردن ارائه نمی دهد.

به نظر می رسد سکوت معنا دار اردن طی دو نشست اخیر اتحادیه عرب نیز به همین دلیل صورت گرفته از سوی دیگر واکنش رسمی اردن به عملیات توفان قاطع با مقداری تردید و محافظه کاری همراه بود؛ چند عامل بر این مسأله تأثیر گذاشته اند ازجمله اینکه این کشور هیچ نقشی در طراحی و اجرای این عملیات نداشته و از سوی دیگر حمله به یمن با منافع اردن که تصمیم به برقراری روابط بهتر با ایران دارد آسیب می زند.

به این ترتیب و با توجه به اینکه اردن باید یکی از کشورهایی باشد که در تشکیل ارتش مشترک عربی همکاری می کند، وضعیت عربستان در عملیات «توفان قاطع» همچنان پیچیده باقی خواهد ماند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

 • ehsan

  یک چیزی بگو بگنجه خوب!!
  همینطوری موضوع ازاد یک شهر رو برای مصر میخوان بسازن مثل دبی که اونم قبل از این قضایا بوده و اگر پولی هم دادن یا گفتن میدن همون موقع بوده نه الان!این دیگه مثل روز روشنه...
  اعلان رسمی شده از طرف مصر و باقی کشورهای حمایت کننده مصر...

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار