گوناگون

دبیرکل حزب اسلامی :اعتماد به تیم مذاکره‌کننده ایرانی از مصادیق همدلی و همزبانی است

پارسینه: ابوالقاسم رئوفیان گفت: ‌از مصادیق همدلی و همزبانی ملت و دولت و مخصوصا مسئولین این است که تیم مذاکره‌کننده را باور داشته باشند و به آنچه که آنها مطرح می‌کنند اطمینان کنند.

ابوالقاسم رئوفیان گفت: ‌از مصادیق همدلی و همزبانی ملت و دولت و مخصوصا مسئولین این است که تیم مذاکره‌کننده را باور داشته باشند و به آنچه که آنها مطرح می‌کنند اطمینان کنند.

به گزارش پارسینه ، دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری هر ساله با توجه به نیاز کنونی جامعه و دولت برای پیشرفت و توسعه و حرکت به سمت مطلوب نیازهای کشور را تشخیص می‌دهند و بر اساس آن سال را نامگذاری می‌کنند، اظهار کرد: امسال به نام دولت و ملت و همدلی و همزبانی نامگذاری شده است و امیدواریم پیام این نامگذاری را همه احزاب و گروه‌های سیاسی، مردم، مجلس، قوه قضاییه، نهادهای فراقوه‌ای و همه آنها که دغدغه ملت را دارند به خوبی دریافت کنند.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه نقد سازنده و دلسوزانه نیز نباید فراموش شود، خاطرنشان کرد: نقد، معبر تکامل است و اگر بخواهیم به کمال برسیم باید از این معبر عبور کنیم پس همواره باید نقد سالم و سازنده داشته باشیم ولی از تخریب و تضعیف و خالی کردن دل مردم در راستای ایجاد یأس در جامعه و بالا بردن دیوار بی‌اعتمادی بین دولت و مردم دوری کنیم که اجحاف و خیانت است.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با تاکید بر اینکه باید در عرصه‌های مختلف نقد سازنده و دلسوزانه داشته باشیم و دولت را یاری کنیم، تصریح کرد: باید همدلی و همزبانی با دولت داشته باشیم تا بتواند با تکیه بر آن و حمایت‌ها و ایستادگی‌های مردم و مسئولان به رسالت خطیر خود که اداره امور کشور است به درستی عمل کند.

وی با اشاره به اینکه مردم در سال جدید و آغازین روز از هفته جاری سال 94 را بانشاط و امید و روحیه آماده شروع کرده‌اند که ناشی از پیروزی بزرگ ملت ایران توسط دیپلمات‌هایمان در عرصه دیپلماتیک بوده است، افزود: مردم ما اولین روز کاری خود را با کام شیرین حاصل از مذاکرات هسته‌ای انجام گرفته در لوزان شروع کرده‌اند.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با بیان اینکه دستاورد به دست آمده از مذاکرات پیروزی بزرگ ملی بود، اظهار کرد: قطعا این پیروزی به یک جناح خاص وابسته نیست چرا که رهبری انقلاب که نظام و کشور را هوشمندانه هدایت می‌کند و نسبت به مسائل پیرامون کشورمان و جهان اطلاعات لازم را دارند همواره با ارشادات خود توانسته‌اند تیم مذاکره‌کننده را راهنمایی کرده و با حمایت و هدایت ایشان تیم مذاکره‌کننده ایرانی با درایت و تدبیر به این مرحله از پیروزی دست یافت.

رئوفیان با بیان اینکه استراتژی ایران در مذاکرات از ابتدا برد_ برد بوده است، گفت: در مذاکرات یک طرف میز دیپلمات‌های ما و طرف دیگر دیپلمات‌های شش کشور مطرح دنیا هستند و نمی‌شود بیش از این انتظار داشت. در حالیکه برخی توقع داشتند فقط امتیاز بگیریم باید توجه داشته باشیم که در یک فرآیند برد _ برد با هدف امتیاز گرفتن طبیعی است که امتیاز دادن نیز باید مورد توجه باشد.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با بیان اینکه حفظ هویت آب سنگین اراک، حفظ هویت نطنز و ادامه غنی‌سازی در آن دستاورد کمی نیست، افزود: توانستیم مذاکرات را به سمتی ببریم که آمریکا و پنج کشور اروپایی مقید شوند به اینکه نسبت به رفع تحریم‌ها عمل کنند و اگر بخواهند یکی از تعهدات‌شان را عملی نکنند راه بازگشت از تعهدات برای ایران در بیانیه باز است و در بیانیه راه‌های رسیدن به توافق نهایی مشخص شده است.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین تاکید کرد: باید نسبت به آنچه مسئولین کشورمان از جمله وزیر خارجه، آقای صالحی و اعضای تیم مذاکره‌کننده مطرح می‌کنند، اعتماد داشته باشیم.

وی گفت: اگر ما به اظهارات مسئولین خود که از طرف ملت بزرگ ایران ماموریت داشته‌اند و با هدایت رهبری در چارچوب سیاست‌های اعلامی در مذاکرات شرکت کرده و دستاوردهای کلان و پیروزی تاریخی و به یاد ماندنی به دست آوردند، اشکال وارد کنیم و آنها را نادیده بگیریم کار درستی نیست.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین خاطرنشان کرد: جای تاسف است که عده‌ای نسبت به اظهارات اوباما و کری عنایت داشته باشند و به این جمع‌بندی برسند که آنچه ظریف مطرح کرده است مطابق متن بیانیه نیست و به نظر می‌رسد این نوع رفتار در راستای نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان همدلی و همزبانی نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار