گوناگون

اتحادیه عرب ادعاهای خود درخصوص جزایر سه گانه ایران را تکرار کرد

پارسینه: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک بخش جدایی ناپذیر سرزمین ایران است.

به گزارش پارسینه ؛اتحادیه عرب بار دیگر ادعای خود مبنی بر حاکمیت امارات متحده عربی بر جزایر سه گانه ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی را تکرار کرد.

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، اتحادیه عرب دوشنبه شب در بیانیه پایانی نشست دوره ای خود ؛ این جزایر را متعلق به امارات دانست و مدعی شد که حاکمیت ایران بر این جزایر موجب ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه و تهدیدی برای امنیت و صلح جهانی است!

اتحادیه عرب در ادامه ادعاهای خود اقدام دولت ایران به ساخت اماکن مسکونی در سه جزیره مذکور برای اسکان ایرانیان و همچنین برگزاری رزمایش نظامی در این جزایر و سفر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این جزایر ایرانی را محکوم کرد!

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک بخش جدایی ناپذیر سرزمین ایران است.

به گفته مقامات رسمی ایران ؛ تکرار ادعاهای بی اساس، تاثیری بر حقایق تاریخی نداشته و مردود است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران بارها درخصوص ادعاهای مطرح شده درخصوص جزایر ایرانی اعلام کرده است که جمهوری اسلامی ایران روابط مودت آمیز با همسایگان مبتنی بر عدم مداخله در امور داخلی و احترام متقابل را در اولویت سیاست های خود قرار داده و برای گسترش و تعمیق مناسبات دوستانه، هیچگونه محدودیتی قایل نیست و از تعامل سازنده و همکاریهای گسترده و همه جانبه استقبال می کند.
منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

 • ناشناس

  جزایر سه گانه مال ماست ولی یکم بهشون برسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار