گوناگون

خبر خوش اینترنتی از وزير ارتباطات

پارسینه: وزير ارتباطات، فناوري و اطلاعات گفت: ۲۵ گيگا هرتز بر ثانيه به پهناي باند اينترنت ايران افزوده مي شود.


وزير ارتباطات، فناوري و اطلاعات گفت: ۲۵ گيگا هرتز بر ثانيه به پهناي باند اينترنت ايران افزوده مي شود.

محمود واعظي كه سه شنبه شب در برنامه گفت و گوي ويژه خبري شبكه دو سيما شركت داشت، افزود: مردم خواستار اينترنت سريع و ايمن هستند.

وي در پاسخ به سوال مجري برنامه در خصوص برنامه هاي اين وزارت خانه گفت: برنامه هاي گسترده ما در پنج محور تلفن ثابت و سيار(همراه)، پست فناوري اطلاعات، تحقيقات و ساخت در زمينه هوا و فضا و تكميل زنجيره پژوهش تا صادرات محصولات صنعت ارتباطات و اطلاعات است.

واعظي در زمينه فعاليت اپراتورهاي تلفن همراه و چگونگي بهبود خدمات آن ها نيز گفت: اپراتورهاي تلفن همراه بيشتر به شهرهاي بزرگ توجه كرده و مناطق محروم را در نظر نداشته اند، آن ها بدنبال افزايش كميت بوده و از كيفيت غفلت كرده اند.

وزير ارتباطات، فناوري و اطلاعات تاكيد كرد: اختلال در ارتباط هنگام جابجايي مشترك و نداشتن پوشش كامل آنتن دهي قابل قبول نيست.

وي ادامه داد: بررسي عدم پوشش اپراتورها و اعلام اپراتورهاي با كيفيت، ايجاد سيستم ارتباطي اعلام كندي سرعت اينترنت با معرفي شماره تلفن براي مردم و جلوگيري از گراني تعرفه به تبع تورم و تعيين قيمت براساس سرويس با كيفيت از جمله اقداماتي است كه براي بهبود كيفيت و خدمات ارايه خواهد شد.

وزير ارتباطات، فناوري و اطلاعات گفت: اپراتورها بيشتر بدنبال سود خود بوده اند در صورتي كه بايد بخشي از درآمد اپراتورها در بخش توسعه زيرساخت ها هزينه شود.

دولت الكترونيك جزيي از فعاليت هاي اين وزارت خانه براي پيشرفت و رفاه حال مردم است، سلامت، تجارت، و آموزش الكترونيك از ديگر بخشهايي است كه به آن پرداخته مي شود.

وي در خصوص ساخت و استفاده از ماهواره نيز گفت: بدليل اعتقادات ديني محدوديت خاصي را در استفاده از ماهواره هاي موجود دنيا براي كشور ما ايجاد مي كنند و ما مجبوريم در زمينه ساخت و استفاده از اين فناوري و ديگر فناوري هاي نوين تلاش كنيم.

وي از محققان ايراني دعوت كرد در طرح هاي اين وزارت خانه مشاركت كنند.

واعظي در خصوص اينترنت ملي نيز گفت: درحال غني سازي محتوا و تامين نياز مردم در آن فضا هستيم و اميدواريم سرعت استفاده از اينترنت منازل را به دو گيگا هرتز برسانيم.

وي در مورد امنيت شبكه هاي اينترنتي اظهار داشت: امنيت از دغدغه ها و اولويت هاي اساسي دولت و بخشي از جنگ نرم بشمار مي رود كه پدافند غير عامل كشورنيز در اين زمينه فعال است.
وزير ارتباطات، فناوري و اطلاعات در ادامه اظهار داشت: اختلال در اينترنت قابل پذيرش نيست، تضمين امنيت فعاليت هاي تجاري، سياسي و امنيتي در مقابل تهديد هاي احتمالي وظيفه دولت است زيرا حفظ امنيت به اندازه توسعه و ايجاد زير ساخت مهم است.

واعظي با تاكيد بر استفاده درست از شبكه هاي اينترنتي، افزود: نياز و نگراني هاي مردم را مي دانيم و در تلاشيم، بخش هاي غير اخلاقي را كنترل و حذف كنيم.

وزير ارتباطات، فناوري و اطلاعات گفت: با ادغام فعاليت هاي پستي و اينترنتي در آينده نزديك سرويس هاي جديدي معرفي و ارايه مي شود. سعي خواهد شد همراه امانتداري و با افزايش سرعت مرسولات اعتماد مشتريان را جلب كنيم.

وي در پايان افزود: هدف ما استفاده از فناوري روز، بومي سازي اين صنعت و دعوت جدي از بخش خصوصي در فعاليت هاي اين وزارت خانه است.

ارسال نظر

 • میلاد

  گیگا هرتز ؟؟
  هرتز واحد اینترنت نیست

 • علی

  به فيلترينگ بی‌مورد سايت‌های مفيد هم پايان دهيد. سرويس‌های وبلاگ‌نويسی خارجی، سايت‌های ذخيره و اشتراک‌محتوا، بسياری از سايت‌های تخصصی عکاسی و...

 • ناشناس

  من فیس بوک می خوام.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار