گوناگون

پاسخ ایران به قطعنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛

ایران مقابل فشارهای سیاسی از حقوق مسلم خود کوتاه نمی‌آید

ایران مقابل فشارهای سیاسی از حقوق مسلم خود کوتاه نمی‌آید

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در پاسخ به اقدام سیاسی و غیرسازنده شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای صدور قطعنامه علیه ایران، ضمن تاکید بر اینکه مقابل فشارهای سیاسی از حقوق مسلم خود کوتاه نمی‌آییم، از کشورهای غربی خواست راه تعامل و همکاری را در پیش گیرند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایرنا، بهروز کمالوندی چهارشنبه شب ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایرنا درباره اقدام جمهوری اسلامی ایران در مقابل صدور قطعنامه در شورای حکام توسط کشورهای غربی گفت: قبلا گفته بودیم که صدور قطعنامه اقدامی غیرسازنده است.

وی همچنین افزود: از امروز اقداماتی را که در چارچوب پادمان است آغاز کردیم. انتظار این است که کشورهای غربی بجای سوءاستفاده از سازمان‌های بین‌المللی و رویکرد فشار، راه تعامل و همکاری را در پیش گیرند. باید تجربه به آنها ثابت کرده باشد که ایران مقابل فشارهای سیاسی از حقوق مسلم خود کوتاه نمی‌آید.

در قطعنامه پیشنهادی انگلیس، فرانسه و آلمان، علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان که روز چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصویب رسید به نسبت گذشته رای کمتری به این قطعنامه داده شده است.

بطور مثال در موارد قبل ۳۰ و ۲۶ رای به قطعنامه داده شده بود ولی این بار ۲۰ رای به قطعنامه داده شده و علاوه بر رای منفی چین و روسیه کشورهای زیادی از جمله عربستان سعودی از این قطعنامه حمایت نکرده‌اند.

بیانیه کشورهای همفکر و نیز بیانیه ایران، چین و روسیه در حمایت از ایران نشان می‌دهد که روند جهانی به گونه‌ای است که استفاده کشورهای غربی و آمریکا از این سازمانها هربار با حمایت کشورهای کمتری مواجه می‌شود.

یکی از نیات بانیان این قطعنامه کمک به رژیم صهیونیستی است تا برای چند صباحی هم که شده توجهات را از جنایات و نسل کشی این رژیم که مورد تایید دیوان بین المللی دادگستری و دیوان بین المللی کیفری هم قرار گرفته است و بیداری جهانی را نیز نسبت به این جنایات ایجاد نموده است منحرف کند.

 

ارسال نظر

 • سعید

  البته شما مسئولین اصئلا نباید کوتاه بیائید چرا که براساس پروتکل سفرهای خارجی تان به همین موضوع بستگی دارد و دریافت هزینه و فوق العاده هم بهمین ترتیب تازه کاسبان تحریم هم که مشغولند و از بابت این مقاومت جانانه شما پول رو پول میگذارند فقط مردم بدبخت گرفتار شما از خدا بی خبران هستند که چون صدایشان شنیده نمیشود اصولا ارزش وقت گذاشتن و بحث در مورد آن اتلاف وقت است

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار