گوناگون

سفر زلنسکی به تل آویو لغو شد

سفر زلنسکی به تل آویو لغو شد

پارسینه: منابع خبری اسرائیل از تعلیق سفر رئیس جمهور اوکراین، به فلسطین اشغالی خبر دادند.

فارس نوشت: منابع خبری اسرائیل عصر سه شنبه از تعلیق سفر «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین، به فلسطین اشغالی پس از درز اطلاعات امنیتی خبر دادند.
منابع خبری اسرائیل عصر سه شنبه گزارش کردند که سفر از قبل برنامه ریزی شده «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین به فلسطین اشغالی پس از درز اطلاعات امنیتی لغو شده است.
کانال ۱۲ اسرائیل گزارش کرده بود که زلنسکی به زودی و احتمالاً دوشنبه یا سه‌شنبه هفته جاری (۶ یا هفتم نوامبر ۱۵ یا ۱۶ آبان) به اراضی اشغالی سفر می‌کند.
منابع دیپلماتیک رژیم اسرائیل گفته‌اند که انتظار می‌رود وی به فلسطین اشغالی سفر کند، اما تاکنون تاریخی برای آن مشخص نشده است.
یک مقام اسرائیل در روزهای گذشته گفته بود:« اگر زلنسکی بیاید، با آغوش باز از او استقبال خواهیم کرد.»
زلنسکی، در مصاحبه ماه گذشته با شبکه «فرانس ۲۴» گفت: «اگر توجهات از اوکراین منحرف شود، قطعاً پیامدهایی خواهد داشت. سرنوشت اوکراین به اتحاد باقی جهان بستگی دارد.»
رئیس‌جمهور اوکراین، پیشتر در پیامی در شبکه اجتماعی «ایکس» در واکنش به جنگ اسرائیل با حماس، از اسرائیل حمایت کرده بود. رئیس‌جمهور اوکراین گفته بود: «ایمان داریم نظم برقرار خواهد شد و تروریست‌ها شکست خواهند خورد.»
وی حق اسرائیل برای دفاع از خود را مسلم و بدون تردید خواند و مدعی شد:«تمام جزئیات مربوط به این حمله تروریستی باید فاش شود تا جهان همه کسانی که از این حمله حمایت و برای انجام آن کمک کردند را بشناسد و پاسخگو کند.»

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار