گوناگون

تصمیم انگلیس برای خروج کارکنان سفارت این کشور از لبنان

تصمیم انگلیس برای خروج کارکنان سفارت این کشور از لبنان

پارسینه: وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد موقتاً برخی از کارکنان سفارتش را از لبنان خارج می‌کند.

مشرق نوشت: وزارت خارجه انگلیس امروز دوشنبه (ششم نوامبر، ۱۵ آبان) اعلام کرد موقتاً برخی از کارکنان سفارتش را از لبنان خارج می‌کند.

به گزارش رویترز، لندن پیش‌تر به بریتانیایی‌ها توصیه کرده بود از انواع سفر به لبنان به دلیل درگیری‌ها در همسایگی این کشور بین رژیم صهیونیستی و نوار غزه خودداری کنند و بریتانیایی حاضر در لبنان را ترغیب کرده بود تا برقراری پروازهای تجاری، این کشور را ترک کنند.

شب گذشته، چهار نفر از اعضای یک خانواده از جمله سه کودک، در حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان به شهادت رسیدند. «حسن فضل‌الله» نماینده فراکسیون وفاداری به مقاومت (وابسته به حزب‌الله) در پارلمان لبنان در واکنش به این جنایت صهیونیست‌ها گفت: «خون کودکان لبنان به خون کودکان غزه ملحق شده است». فضل‌الله با بیان اینکه «در برابر یک جنایت خطرناک علیه غیر نظامیان قرار داریم»، هشدار داد که دشمن صهیونیستی، هزینه این اقدام را خواهد داد.

در پی آن، منابع خبری گزارش دادند ۱۰ فروند موشک از جنوب لبنان به سمت شهرک‌های صهیونیستی واقع در شمال فلسطین اشغالی شلیک شد. جنبش حزب‌الله لبنان سپس خبر داد که در واکنش به جنایت هدف قرار دادن یک خودرو و شهادت چهار غیرنظامی لبنانی، شهرک صهیونیستی «کریات شمونا» را با چند فروند موشک گراد هدف قرار داده است.

حزب الله تأکید کرد به هیچ عنوان با ضربه زدن و تعدی به غیرنظامیان مسامحه نخواهد کرد، بلکه پاسخ قاطع و محکمی به این مسئله خواهد داد.

شب گذشته همچنین رژیم صهیونیستی پس از قطع اینترنت و خدمات ارتباطی، به بمباران بی‌سابقه نوار غزه پرداخت. سخنگوی وزارت بهداشت غزه بعدازظهر یکشنبه اعلام کرد رژیم صهیونیستی از ۳۰ روز گذشته در حال پاکسازی نژادی و کشتار مردم فلسطین است. او در ادامه با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۳ نفر به شهادت رسیده‌اند، اعلام کرد شمار شهدا به ۹۷۷۰ نفر رسیده که از این تعداد ۴۸۰۰ نفر کودک هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار