گوناگون

مصر اعلام کرد مرز رفح را فردا باز می‌کند

مصر اعلام کرد مرز رفح را فردا باز می‌کند

پارسینه: یک منبع مصری از گشایش گذرگاه زمینی «رفح» در روز جمعه با هدف ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه خبر داد.

ایسنا نوشت: یک منبع مصری از گشایش گذرگاه زمینی «رفح» در روز جمعه با هدف ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه خبر داد.

این منبع اعلام کرد، گذرگاه زمینی رفح فردا (جمعه) به منظور ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه باز خواهد شد. طبق گزارش سایت شبکه خبری روسیا الیوم، منبع مذکور همچنین اعلام کرد، دبیرکل سازمان ملل صبح فردا (جمعه) وارد گذرگاه «رفح» می‌شود تا ورود ۲۰ کامیون حامل کمک بشردوستانه به نوار غزه را نظارت کند.

منابع «العربیه» نیز اعلام کردند، مصر از رژیم صهیونیستی خواسته است به مدت ۶ ساعت آتش‌بس اعلام کرده و اجازه دهد کمک‌رسانی بشردوستانه به غزه صورت گیرد و متعهد شود که تحت هر شرایطی به کاروان‌ کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه حمله نکند.

انتظار می‌رود دبیرکل سازمان ملل متحد تا ساعاتی دیگر وارد مصر شود تا تلاش‌های دیپلماتیک خود را پس آنکه خواستار آتش‌بس انسانی فوری میان رژیم صهیونیستی و حماس شد، پیگیری کند.

حدود ۳۰۰۰ تن محموله غذایی از روز شنبه در سمت مصری گذرگاه رفح در انتظار گرفتن مجوز ورود به غزه است. روز چهارشنبه، شورای امنیت سازمان ملل در مورد قطعنامه‌ای که خواستار «وقفه‌های بشردوستانه» برای ارسال کمک‌ها بود، به توافق نرسید.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل که چهارشنبه به چین سفر کرده بود، در واکنش به جنایت تازه صهیونیست‌ها و بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه گفت که حملات حماس در هفتم اکتبر موجب نمی‌شود که اقدام رژیم صهیونیستی در مجازات جمعی مردم فلسطین توجیه شود.

دبیرکل سازمان ملل افزود: به دلایل بشردوستانه خواستار آتش‌بس فوری هستم. همچنین من از حماس می‌خواهم که گروگان‌ها را بدون قید و شرط آزاد کند و از اسرائیل هم می‌خواهم که اجازه دهد کمک‌های فوری به دست مردم غزه برسد.

گوترش روز چهارشنبه همچنین با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: من خواستار آتش‌بس فوری بشردوستانه در خاورمیانه برای کاهش رنج انسانی مزمن و پیچیده هستم. زندگی‌های بسیار زیادی - و سرنوشت کل منطقه - در وضعیت نامطمئن و بحرانی است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار