گوناگون

کرملین: پوتین در مراسم تشییع جنازه پریگوژین شرکت نمی کند

کرملین: پوتین در مراسم تشییع جنازه پریگوژین شرکت نمی کند

پارسینه: کرملین امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که ولادیمیر پوتین در مراسم تدفین بنیان‌گذار گروه نظامی خصوصی واگنر شرکت نخواهد کرد.

به نقل از پایگاه خبری پی‌ای مدیا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز با بیان اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در مراسم تدفین یوگنی پریگوژین، بنیان‌گذار و فرمانده گروه نظامی واگنر شرکت نخواهد کرد، گفت که درباره مکان و زمان تدفین او هم اطلاعی نخواهد داد.

بااین‌وجود، رسانه‌های سنت‌پترزبورگ که شهر مادری پریگوژین است، پیش‌بینی کردند که او در قبرستان سرافیموفسکو دفن شود، مکانی که پیش‌ازاین هم در تدفین چهره‌های برجسته نظامی مورد استفاده قرار گرفته و پدر و مادر شخص پوتین هم در آنجا دفن شده‌اند.

در ماه ژوئن یوگنی پریگوژین به همراه نظامیان تحت امر خود دست به شورشی مسلحانه زد و به سمت مسکو به راه افتاد؛ شورشی که یک روز بعد در نهایت با میانجی‌گری الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس به پایان رسید.

سخنگوی کرملین در آن زمان با اعلام خبر پایان این شورش و مختومه شدن پرونده جنایی که سرویس امنیت فدرال روسیه علیه پریگوژین باز کرده بود، گفت: او (پریگوژین) به بلاروس می‌رود. اگر بپرسید که چه تضمینی وجود دارد که پریگوژین بتواند روسیه را به مقصد بلاروس ترک کند، باید بگویم که این حرف شخص رئیس‌جمهوری روسیه است.

بااین‌وجود، در شامگاه چهارشنبه هفته گذشته جت شخصی متعلق به یوگنی پریگوژین در شمال مسکو سقوط کرد که در نتیجه آن، ۱۰ تن از جمله شخص پریگوژین جان باختند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار