گوناگون

علائمی که خبر از احتمال بروز حمله قلبی در فرد می دهد

 علائمی که خبر از احتمال بروز حمله قلبی در فرد می دهد

بیماری های قلبی یکی از اصلی ترین دلایل مرگ و میر در خانم ها و آقایان است، حمله قلبی علائمی دارد که اگر آنها را بشناسید میتوانید از بروز سکته جلوگیری کنید.

به گزارش پارسینه به نقل از نمناک، بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در بین خانم ها و آقایان است و در هر ۴۰ ثانیه؛ یک نفر به خاطر حمله قلبی جان خود را از دست می دهد‌. از هر پنج حمله قلبی یکی از آن ها در خاموشیِ کامل اتفاق می‌ افتد، یعنی آسیب به قلب وارد شده است؛ اما پیش از این، فرد خودش از این موضوع آگاه نبوده است. 

اغلب علائم هشدار دهنده ای وجود دارند که دانستن آن ها می ‌تواند جان شما را نجات دهد. در این قسمت  قصد داریم علائمی را معرفی کنیم که نشان می دهد در معرض حمله قلبی هستید و با حس کردن هر کدام از این علائم بایستی فورا به پزشک مراجعه کنید.

درد قفسه سینه

 

درد در قفسه سینه؛ یعنی احساس فشار، سفتی، تنگی و یا حسی شبیه به سیری و پر شدگی در این ناحیه و زمانی هم اتفاق می افتد که عضله قلب به دلیل انسداد عروق کرونر؛ خون کافی را دریافت نمی کند.

 درد در ناحیه فک، گردن، شکم، کمر، شانه یا بازو مخصوصاً در سمت چپ

 

بسیاری از افراد هنگام حمله قلبی درد قفسه سینه ندارند و در عوض ممکن است درد هایی را در یک طرف بدن مخصوصا ناحیه چپ احساس کنند که به خاطر عدم جریان خون به عضله قلب می باشد. اگر شما هم در هر یک از این نواحی دردی را احساس کردید؛ فورا به پزشک مراجعه کنید.

تنگی نفس

 

یکی از اصلی ترین علامت های حمله قلبی تنگی نفس است که همراه با درد قفسه سینه می باشد. تنگی نفس می تواند علت های دیگری هم داشته باشد که باید فورا بررسی شود.

حالت تهوع و استفراغ

حالت تهوع و استفراغ به خصوص وقتی که با درد قفسه سینه همراه است، ممکن است نشانه ای از حمله قلبی باشد که در چنین حالتی باید آزمایش داده شود تا پزشک علت دقیق را مورد بررسی قرار دهد.

 عرق و سرگیجه

احساس سبک شدن سر و سرگیجه و عرق زیاد هم؛ یکی دیگر از علائم رایج حمله قلبی است که در چنین حالتی سریعا باید به اورژانس مراجعه شود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار