گوناگون

خورن آلبالو برای این افراد ممنوع

خورن آلبالو برای این افراد ممنوع

آلبالو یکی از میوه‌های خوش طعم است که سرشار از ویتامین‌ها است و به روش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، البته مصرف آلبالو برای برخی افراد مضر است.

آلبالو یکی از میوه‌های فصل تابستان است، که از آن به صورت خام، خشک شده و یا به صورت مربا، شربت و در غذاها، دسر‌ها و شیرینی‌های مختلف فصل استفاده می‌کنند.

به گزارش نمناک، آلبالو سرشار از ویتامین‌ها و املاح معدنی گوناگونی به خصوص ویتامین C و مقداری سدیم، منیزیم، پتاسیم، مس و روی است و فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما زیاده روی مصرف این میوه برای برخی از افراد مضر است و عوارضی را برای آنان در پی دارد.

 

در این بخش عوارض و مضرات مصرف آلبالو را آورده ایم.

طبع آلبالو چیست؟

طبیعت آلبالو سرد و خشک است و برای گرم مزاجان مفید و به رفع حرارت و غلظت خون و صفرا کمک می‌کند.

افرادی با این مشکلات حواسشان به مضرات آلبالو باشد

نفخ شکم و دل درد

زیاده روی در مصرف آلبالو سبب نفخ شکم و دلدرد می‌شود. آلبالو میوه‌ای نفاخ است و تولید نفخ می‌کند پس افرادی که مشکلات گوارشی دارند، باید به اعتدال آلبالو مصرف کنند، زیرا زیاده روی در مصرف آلبالو به علت نفاخ بودن سبب دل درد می‌شود. هیچگاه روی آلبالو، مایعات مصرف نکنید، زیرا برای دستگاه هاضمه خطرات جدی به دنبال دارد و باعث ایجاد نفخ می‌شود. برای رفع این مشکل بعد از مصرف میوه از عرق نعناع استفاده شود.

چطور نفخ شکم را درمان کنیم؟ | رفع نفخ شکم با چند راه ساده

اختلال در کار روده‌ها

مصرف آلبالو نارس که رنگ آن قرمز نشده و دارای گوشتی سفت است، سبب سوء هاضمه و اختلال در کار روده‌ها می‌شود.

دیر هضم بودن

آلبالو ترش است و دارای سلولز می‌باشد و دیر هضم است. برای هضم بهتر آلبالو می‌توانید آن را به صورت کمپوت و یا مربا مصرف کنید. اگر می‌خواهید آلبالو در معده تان هضم بهتری داشته باشد، صبح ناشتا به مقدار کم آلبالو کاملا رسیده مصرف کنند.

ایجاد اسهال

آلبالو جزو میوه‌های ملین است و در برخی افراد که دستگاه گوارش حساسی دارند، باعث بروز اسهال می‌شود.

چه کسانی نباید آلبالو استفاده کنند:

افراد سرد مزاج

آلبالو برای افرادی که طبع گرم دارند یا دچار حرارت و گرمی شده اند، مفید است. اما برای اشخاصی که سردمزاج هستند، مفید نیست و این افراد آلبالو را باید با خوراکی‌های گرم و خشک مثل ادویه جات و زعفران مصرف کنند.

کودکان زیر ۳ سال

کودکان دستگاه گوارش حساسی دارند و در صورت استفاده زیاد از آلبالو دچار اسهال می‌شوند پس مصرف آلبالو برای کودکان زیر ۳ سال مضر است.

مادران در دوره شیردهی

آلبالو نفاخ است و اگر مادران شیرده در مصرف آن زیاده روی کنند، تولید نفخ می‌کند و ممکن است وارد شیر مادر شود و از طریق شیرمادر وارد بدن شیرخوار می‌شود و در نوزاد نفخ و دل درد ایجاد کند.

بیماران کلیوی

افرادی که از بیماری کلیوی رنج می‌برند باید کمتر آلبالو مصرف کنند. افرادی دچار بیماری کلیوی باید از یک رژیم غذایی کم پتاسیم پیروی کنند، بنابراین باید از زیاده روی در خوردن آلبالو بپرهیزند.

افراد دارای ورم روده

آلبالو ترش و دیر هضم است و برای افراد دارای ورم روده مضر است.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار