گوناگون

به هیچ وجه این سیب زمینی ها را نخورید

به هیچ وجه این سیب زمینی ها را نخورید

مصرف کردن سیب زمینی در هر حالتی به هیچ وجه مناسب نیست، گاهی اوقات سیب زمینی ها یک بویی می دهند که مصرف آن ها بیماری و خطراتی را برای فرد به همراه خواهد داشت.

فرقی ندارد که سیب زمینی به صورت پخته، سرخ شده یا تنوری باشد. در هر صورت ممکن است بویی در آن وجود داشته باشد که شما از آن آگاه نباشید که نشان دهنده یک ماده خطرناک و کشنده است. به همین دلیل باید مراقب باشید که اگر سیب زمینی این بو را می داد از آن استفاده نکنید، در غیر اینصورت شما را بیمار می کند.

اگر سیب زمینی بوی تلخی می داد آن را نخورید

سیب زمینی ها جزء خانواده خوراکی های خوشمزه هستند که ممکن است داخل بعضی از آن ها به طور طبیعی سم سولانین وجود داشته باشد. متخصصان بر این عقیده هستند که شما می توانید مقدار کمی سولانین را بدون این که واکنش زیادی داشته باشد مصرف کنید اما اگر این سم به شکل نامناسب در بدن ذخیره شده باشد، آسیب ایجاد می کند.

خوشبختانه دو علامت رایج برای این موضوع وجود دارد:این که سیب زمینی بوی تلخی بدهد یا پوست آن رگه های سبز داشته باشد. البته پوست سبز به خودی خود مضر نیست و نشان دهنده کلروفیل است اما گاهی اوقات نشان دهنده وجود سم سولانین هم هست. سیب زمینی های خراب و فاسد گاز سولانین تولید می کنند که ممکن است فرد را بیمار کند.

خطر سم موجود در سیب زمینی بد بود

سطح بالای سولانین باعث آسیب به سلامت می شود. مصرف سیب زمینی که این ماده سمی در آن زیاد وجود داشته باشد، در عرض 24 ساعت ممکن است فرد را وارد کما کند یا باعث مرگ شود که این آزمایش روی افراد زیادی انجام شده است و مشاهده شده که آن ها علامت هایی مثل استفراغ، اسهال، درد شکم و در موارد شدیدتر افسردگی و مشکلات سیستم عصبی مرکزی دارند.

دلیل تولید سم و بوی بد سیب زمینی

علت این تغییر، مشکلات نگهداری از سیب زمینی است. مطالعات نشان می دهد که مشکل زمانی ایجاد می شود که سیب زمینی مدت زمان طولانی در معرض نور باشد. نور فلورسانس یا نور طبیعی این مشکلات را افزایش می دهد. پس بهتر است آنها را داخل یک کیسه بگذارید و داخل کابینت نگهدارید تا در برابر نور زیاد نباشد و در کل آن ها را در محل تاریک و خنک قرار دهید. اگر سیب زمینی شما رگه های سبزی داشت آن ها را دور بریزید. البته برداشتن قسمت های سبز و پختن سیب زمینی، شاید مقداری از سموم آن را از بین ببرد اما راه خوبی برای جلوگیری از بیماری نیست.

خطر نگهداری طولانی مدت سیب زمینی

نگهداری طولانی مدت سیب زمینی باعث آسیب خواهد شد. نگه داشتن سیب زمینی در محیط تاریک کار درستی است اما اگر آن را خیلی طولانی نگهدارید، خطرات زیادی برای سلامتی دارد و کیفیت آن افت می کند و وضعیت خوبی نخواهند داشت و ممکن است خراب شوند که در چنین حالتی باید بدون شک آن ها را دور بیندازید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار