گوناگون

واکنش نمکی به اختلاس فرزندش در ساخت ۳ بیمارستان

واکنش نمکی به اختلاس فرزندش در ساخت ۳ بیمارستان

پارسینه: وزیر بهداشت در نامه‌ای به حجت‌الإسلام رئیسی رئیس قوه قضاییه، به سخنان امام جمعه ملارد درباره اختلاس فرزندش، واکنش نشان داد.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به حجت‌الإسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه، به سخنان امام جمعه ملارد درباره اختلاس فرزندش، واکنش نشان داد.

در متن نامه نمکی آمده است:

حضرت آیت ا... رئیسی

رئیس محترم قوه قضائیه

با سلام و احترام؛

آنچه به استحضار می رسد شکوائیه نیست، گلایه مندی یکی از سربازان کوچک این مرز و بوم است که چهاردهه از ایام زندگیش را صادقانه موقوف خدمتگزاری مردم و اعتلای این سرزمین کرده است. در سخت ترین روز‌ها و در سهمگین ترین عرصه ها برای سربلندی و عزت نظامی که با خون هزاران شهید بزرگوار بر پای مانده تن به آتش زده و اینک فرماندهی یکی از هولناک ترین بلایای تاریخ همه گیری های جهان را ماههاست بر دوش می کشد و تلاش می کند بی وقفه و شبانه روز در اوج تحریم های ظالمانه، مضایق ریال و ارز و تنگنای اقتصادی بی بدیل سال های پس از انقلاب، پرچم سرافرازی کشورش را با فداکردن آرامش، سلامتی و آبروی خود و همکارانش در عرصه جهانی برافرازد، نیامده تا نام و نان کسب کند آمده تا آبرو و جان فدا کند نیت نکرده این دوران را پلکان صعود دنیایش قرار دهد با خدایش عهد کرده تا هرچه دارد در این عرصه پربلا ببازد تا شاید بتواند از ابتلا و مرگ مردم عزیز کشورش ذره ای بکاهد.

اولین روزی که گام در این مجموعه پرتلاطم نهادم، مبارزه با فساد را در کنار برنامه ریزی زیربنائی، جهت توسعه زیرساخت ها، تقدم پیشگیری بر درمان، ایجاد ساختار‌های هوشمند و ده‌ها مورد دیگر را هدف قرار دادم. گرچه سیل و زلزله و آنفلوآنزا و کرونا نفس گیر شد مع الوصف در استمرار راهی که برگزیدم از پای ننشستم. درگیری با مافیانی که سال‌ها شکل گرفته بود و در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی یکه تازی می کرد کار ساده ای نیست.

مجموعه ای که تار‌های نامرئی در دستگاه های بیرون از وزارتخانه تنیده بود و ابزار گسترده تبلیغاتی برای تخریب در اختیار داشت، بلافاصله واکنش ها شروع شد و غافلگیرانه همه امکانات را برای تهمت، افترا و نشر کذب بکار گرفت، امواج سهمگینی به راه افتاد که یارای تاب آوری برای کمتر کسی می گذاشت. تعداد زیادی که در بین آن‌ها خیرخواهان مصلحت اندیشی هم بودند از من خواستند کوتاه بیایم، چون خود و خانواده ام بشدت تحت فشار و تهدید بودیم، اما از آنجا که معتقدم اگر روزی برای دفاع از مرز‌های جغرافیائی کشور بشوق شهادت می رفتیم امروز رسالت همگانی دفاع از مرز پاکیزگی و شفافیت است.

موریانه ای که چارچوب نظام را می خورد، فسادست همان اولویت مهمی که حضرتعالی به خوبی دریافتید و اولین گامتان در توسعه عدالت مبارزه با آن بود. با حضور جنابعالی و دلگرمی از قول محکم پیگیری و حمایت در این راه پرهراس دلگرم تر ادامه دادم و مستحضرید که موارد متعددی بدون جنجال رسانه ای و تشویش اذهان و تشدید بی اعتمادی عمومی تقدیم شد و مورد پیگیری قرارگرفت. حاصل این شیوه خداپسندانه صرفه جوئی بیش از ۶۰۰ میلیون یورو در سخت ترین سال اقتصادی کشور و با وجود همه بلایا و مشکلات بود. ضمن آنکه کلیه موارد بلاتکلیف نیز تعیین وضعیت شد.

در این ایام طوفان هائی سازمان یافته و در مقاطع خاص شکل گرفت که به لطف پروردگار شر طراحانش به خودشان بازگشت. پرونده یکی از افرادی که اخیرا با صبوری اینجانب و پیگیری در مراجع محترم قضائی به سرانجام رسید و منتهی به صدور رأی محکومیت وی شد پدیده بسیار جالبیست، ایشان با ندامت از استفاده ابزاری مافیای دارو بیاناتی دارد که شنیدنیست که انشاا... بموقع به استحضار عموم خواهد رسید. ایستادن یک تنه در مقابل گروه بی انصاف و خدانشناسی که داروی تاریخ گذشته یا تقلبی را به کودک سرطانی معادل دریافت وجه گوشواره هایش که مادرش در خواب درآورده و فروخته، می فروشند کار ساده ای نیست.

البته هرگز نباید شرافت و صداقت آنانکه در تمام سال‌های پس از انقلاب در تولید، واردات، توزیع و عرضه داروی مورد نیاز مردم شبانه روز تلاش کرده اند با سیاهکاری گروهی سودجو نادیده گرفته شود. وسواس و واکاوی در ورود دانشجویان گروه پزشکی و مبارزه با صندلی فروشی و برخورد با رانت در این حوزه، چراغ خاموش و بدون غوغا سالاری از دیگر مواردیست که حضرتعالی واقفید.

اخیراً ویدئویی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از سخنان امام جمعه محترم ملارد از تریبون نمازجمعه پخش شد که تصاویر هوشمندانه مخربی نیز بدان افزوده بودند که طبق فرمایش ایشان فرزند اینجانب که از حدود بیست سال پیش مهندس عمرانست بعنوان پیمانکار، سه پروژه بیمارستانی را چند سال پیش گرفته و پول آن را برداشته و رفته است. از آنجا که حدس من سوءاستفاده از سادگی ایشان بود مراتب را به برادر ارجمند و گرانقدرم جناب آقای حاجی علی اکبری رئیس محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه منعکس نمودم تا با تنویر ذهن ایشان خود به مرمت گفتار بی مبنایشان بپردازند. زیرا معتقدم در این دوران حساس که دشمنان متحدند تا نهاد‌ها و شخصیت های روئیده از متن انقلاب را مورد هجمه قرار دهند خودزنی درون نظام شادمانی دیگران را سبب خواهد شد. مع الوصف بدلیل طولانی شدن این حرکت و استمرار شیطنت جریانی که به نیت انتقام جوئی از پرچمداران مبارزه با فساد از هر تلاشی فروگذار نیستند مراتب به استحضار رسید تا عنایت فرمائید.

اولاً: دستور فرمائید تا رسیدگی شود که اگر ایشان مدرکی دارند که آیا فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه ای را که متعهد به اجرا بوده رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمائید. اینجانب در مبارزه با فساد خویش و بیگانه نمی شناسم. فرزندان من پدری را تجربه کرده اند که با چهاردهه خدمت ریالی از بیت المال را جابجا نکرده، یک روز حق مأموریت قانونی نگرفته، اگر غذائی در دفترش خورده وجهش را پرداخته و لیتری از بنزین اتومبیل دولتی صرف خانواده اش نشده است اگر در سایه چنین پدری فرزندی ناخلف آنگونه که شیخ بزرگوار از جایگاه خطابه های امیرالمومنین (ع) می فرماید حضور دارد حقش کشیدن سخت ترین مجازات هاست.

ثانیاً: اما اگر آنچه فرموده اند کذبست، بعنوان رئیس محترم حق طلب قوه قضائیه اجازه ندهید بعضی از جایگاه‌ها و تریبون‌ها از برخورد قانونی مصون باشند فساد فقط یک جنبه اقتصادی ندارد، لجن مال کردن حیثیت سربازان صدیق نظام، بی اعتمادی مردم از حکومت و اینکه بگویند "اینهم پرچمدار ضد فساد" و بهره برداری مفسدین اقتصادی در راستای تبرای خود از آنچه بر حقوق بیت المال روا داشته اند به بهانه گفتار بی مبنا و ناشیانه فردی از تریبون با اهمیت نمازجمعه نیز نیازمند برخورد و پیگیریست.

تمنای اینجانب در این راستا، جهت دفاع و اعاده حیثیت خود نیست که مردم شریف این سرزمین حداقل خدمات سرباز خدمتگزارشان در چهاردهه خدمت را می شناسند بلکه دفاع از آنانیست که گامی برای فسادستیزی بر می دارند و با برنامه ریزی سازمان یافته در قدم های اول خانه نشین و یا به طرق دیگر گرفتار می شوند و دیگران نیز با نگرانی از جو تخریب در این راه پرهراس گام نمی نهند و این خود می تواند به بقای فساد بیانجامد.

توفیق، عزت و سربلندی آن عزیز ارجمند را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

 • ناشناس

  اره همتون از دم پاک و مطهر هستید ولی هر روز خبر اختلاس جدیدی می آید برای اینکه دروغگویی هم در این نظام عادی شده

 • شیرین صفوی

  کلا بازار شایعات داغه ها از تغییر جنسیت تا همین فرزند آقای نمکی !!!!! بعید نیست چند روز دیگه گفته بشه هیتلر زنده است و امیر داعش هست در اسکاندیناوی !!!!!!!!!!!!! والله

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار