گوناگون

این نژاد مخوف سگ ماستیف قاتل گرگ است!+ تصاویر

این نژاد مخوف سگ ماستیف قاتل گرگ است!+ تصاویر

کین کورسو، نژاد سگ ماستیف از نسل سگ‌های جنگی مولوسی روم باستان و متعاقباً در ایتالیا به عنوان یک سگ مزرعه همه کاره و نگهبان پرورش یافت. طبیعت محافظ کین کورسو ممکن است الهام‌بخش نام آن باشد که از لاتین آمده است و می‌توان آن را «سگ محافظ» یا «سگ نگهبان» نیز بشمار برد. علاوه بر این، می‌تواند طعمه‌های بزرگ از جمله گراز وحشی و گورکن را شکار کند و می‌تواند از دام‌ها نگهبانی کند. دو جنگ جهانی این نژاد را در ایتالیا نابود کرد و تا دهه ۱۹۷۰ این نژاد بسیار نادر بود.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین؛ کین کورسو ، سگی با ابعاد متوسط روبه بزرگ، معمولاً ۴۱ تا ۵۰ کیلوگرم وزن دارد و قد آن بین ۵۸ تا ۷۱ سانتی‌متر است. دارای هیکلی عضلانی، تنومند و سر پهن و بزرگ است. موهای زخیم و کوتاه این نژاد اکثرا سیاه، خاکستری، حنایی یا قرمز است و ممکن است. در کشورهایی که نگهداری این سگ قانونی است، معمولا دم و گوش‌های این سگ را کوتاه می‌کنند.

مراقبت و نگهداری

کین کورسو به طور کامل توسط سازمان جهانی سگ (FCI) در سال ۲۰۰۷ و توسط کنل کلاب آمریکا (AKC) در سال ۲۰۱۰ به رسمیت شناخته شد و متعاقبا یکی از سریعترین افزایش محبوبیت در بین هر نژاد را تجربه کرد. FCI آن را به عنوان کین کورسو ایتالیایی ثبت کرد و آن را در گروه ۲ قرار داد: انواع پینچر و اشناوزر، در زیر گروه سگ‌های کوهستانی و مولوسیان و سوئیسی. AKC نیز آن را به عنوان کین کورسو می‌شناسد و آن را در گروه کاری قرار می‌دهد.

این سگ قاتل گرگ است؟/ عکس

از آنجا که این نژاد می‌تواند به غریبه‌ها مشکوک شود و خطر آفرین باشد، اجتماعی کردن توله‌ها یک ضرورت است. کین کورسو سگ قدرتمندی است که ممکن است حتی راه رفتن با قلاده برایش سنگین تمام شود. این سگ فقط یک یا دو بار در هفته به مسواک زدن سریع و گه‌گاهی به حمام نیاز دارد. به عنوان نژادی مستعد ابتلا به دیسپلازی هیپ سگ، توله‌های کین کورسو باید با غذای توله‌های نژاد بزرگ پرورش داده شوند که سرعت رشد را کاهش می‌دهد و خطر دیسپلازی را کاهش می‌دهد.

خلق و خوی جنگنجو

خلق و خوی کین کورسو نشان دهنده استفاده طولانی مدت از آن به عنوان نگهبان و جنگجو است. بنابراین، این نژاد نه به افراد غریبه اعتماد می‌کند، نه نسبت به سایر سگ‌ها یا حتی حیوانات دیگر؛ وقتی تحریک می‌شود، می‌تواند ترسناک باشد. کین کورسو یک نگهبان عالی و سگی محافظ است. نسبتاً مستقل است و از نظر سهولت آموزش تقریباً در رده وسط به شمار می‌رود.

این سگ قاتل گرگ است؟/ عکس

این نژاد مهربان اما تا حدودی جدی است. به دلیل قدرت و اراده کین کورسو، سگ ایده آلی برای کودکان یا افراد مسن نیست. همچنین برای خانواده‌هایی که از چند سگ نگهداری می‌کنند به خصوص با سگ‌های همجنس خود، اصلا مناسب نیست. سطح انرژی این نژاد تقریباً متوسط است و به اندازه بسیاری از نژادهای دیگر اسباب بازی محور نیست. لازم به ذکر است که این ادعاها یک تعمیم سنتی و به طور گسترده در مورد کین کورسو است و ممکن است رفتار این سگ در موقعیت‌های مختلف متفاوت باشد.

برای مقابله با گرگ، نژادهای سگی که قدرت بدنی، جسارت و توانایی‌های دفاعی بالایی دارند، مناسب‌ترین گزینه‌ها هستند. از میان نژادهای سگی که به خوبی می‌توانند در مقابله با گرگ‌ها عملکرد خوبی داشته باشند می‌توان به کین کورسو اشاره کرد؛ این نژاد قوی و جسور از ایتالیا با ساختار بدنی قوی و قابلیت‌های حفاظتی بالا مناسب برای مقابله با گرگ‌ها است؛ با این حال تا به امروز گزارشی از شکست گرگ در مقابل این سگ منتشر نشده‌است./ تینا مزدکی

منبع: britannica

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار