گوناگون

رونمایی از قوی ترین خودروی خیابانی تاریخ «پورشه» با ۹۳۸ اسب بخار+ فیلم

رونمایی از قوی ترین خودروی خیابانی تاریخ «پورشه» با ۹۳۸ اسب بخار+ فیلم

قوی ترین خودروی خیابانی تاریخ «پورشه» با ۹۳۸ اسب بخار معرفی شد.

به گزارش پارسینه و به نقل از آخرین خبر؛ پورشه از مدل ۲۰۲۵ تایکان رونمایی کرد. این مدل جدید اگر چه در ظاهر تفاوت خاصی با مدل های قبلی ندارد، اما در بخش فنی بهبودهای زیادی را تجربه کرده است.

خودروسازان اروپایی، به ویژه ژرمن ها، عادت دارند مدل های فیس لیفت را با تغییرات ظاهری خیلی خفیف معرفی کنند. پورشه به عنوان یکی از پرطرفدارترین خودروسازان آلمانی، همواره از این قانون نانوشته پیروی کرده؛ مدل ۲۰۲۵ از تایکان جدیدترین مثال عینی برای اثبات این موضوع است!

تایکان توربو S، قوی ترین خودروی خیابانی تاریخ پورشه

ابتدا به سراغ مشخصات پرچمدار خانواده تایکان یعنی نسخه توربو S می رویم. پیشرانه این تریم در مدل ۲۰۲۵ توانایی تولید ۹۳۸ اسب بخار قدرت را دارد. برای مقایسه، پیشرانه نسخه فعلی از این تریم، بیشینه قدرتی برابر با ۷۵۰ اسب بخار تولید می کند. با چنین پیشرانه قدرتمندی، تایکان توربو S مدل ۲۰۲۵ به قوی ترین خودروی خیابانی تاریخ پورشه تبدیل می شود. این عنوان برای سال ها در اختیار ۹۱۸ اسپایدرِ ۸۸۷ اسب بخاری بود.

موتورهای برقی پورشه تایکان توربو S مدل ۲۰۲۵ جدید هستند. این موتورها از نظر ابعاد تفاوتی با نمونه های فعلی ندارند، اما با تغییرات که در اجزای داخلی آنها اعمال شده، میزان خروجی بسته به مدل تا ۱۰۷ اسب بخار افزایش پیدا کرده است. نکته جالب اینکه موتورهای مدل ۲۰۲۵ حدود ۹ کیلوگرم سبک تر هستند. ناگفته نماند تایکان توربو S با اتکا به این موتورها قادر است در عرض ۲.۳ ثانیه سرعتش را به ۹۶ کیلومتر بر ساعت برساند!

تمامی تریم های مختلف پورشه تایکان مدل ۲۰۲۵ با موتورهای جدید به دست مشتریان خواهند رسید. درباره میزان خروجی این موتورها در تریم های مختلف اطلاعاتی منتشر نشده؛ البته پورشه تأیید کرده که نسخه پایه تک موتوره ۴۸۳ اسب بخار قدرت خواهد داشت.

 

حجم ویدیو: 8.68M | مدت زمان ویدیو: 00:03:16 دانلود ویدیو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار