گوناگون

ترفندهای حرفه‌ای تمیز کردن مبل با بخار شور

ترفندهای حرفه‌ای تمیز کردن مبل با بخار شور

مجموعه ای از راهکارهای کارآمد برای تمیزکاری مبل‌ها با استفاده از بخارشوی را بررسی کرده ایم.

این راهنما شامل نکات و تکنیک‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن، مبل‌های خود را تمیز و شفاف کنید.

راهنمای تمیز کردن مبلمان با بخارشوی

مبلمان در خانه‌ها معمولاً در معرض فعالیت‌های روزمره قرار دارند و به مرور زمان دچار کثیفی و انباشت گرد و غبار می‌شوند، که می‌تواند زیبایی و دوام آن‌ها را کاهش دهد. برای جلوگیری از خرید مکرر و هزینه‌های اضافی، می‌توانید به جای دور انداختن مبل‌های کثیف، از بخارشوی برای بازیابی و تمیز کردن عمیق آن‌ها استفاده کنید. استفاده از بخارشوی نه تنها به تمیز کردن مبل‌ها کمک می‌کند بلکه به طول عمر بیشتر آن‌ها نیز کمک می‌کند.

در این مقاله، ما به شما نحوه مراقبت از مبل‌های پارچه‌ای و میکروفیبر را با استفاده از بخارشوی آموزش می‌دهیم تا خانه‌تان همیشه برای استقبال از مهمانان آماده باشد.

به شما یک دستورالعمل گام به گام ارائه می‌دهیم که چگونه مبلمان خود را به درستی آماده‌سازی و تمیز کنید. تمیز کردن مبل با بخار نیاز به تلاش زیادی ندارد و با دنبال کردن این مراحل می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مبل‌های شما برای سال‌ها همچنان مانند روز اول باقی بمانند. مبلمان شما سرمایه‌ای است که با مراقبت درست، بازدهی آن تضمین شده و عمر طولانی‌تری خواهد داشت.

چگونه یک کاناپه را با بخار شوی تمیز کنیم   

استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن کاناپه ممکن است در ابتدا کمی دلهره‌آور به نظر برسد، اما با دانستن نکات درست، این کار نه تنها ساده است بلکه می‌تواند برای انواع مبلمان، فرش‌ها و حتی لباس‌ها مفید باشد.

وقتی تصمیم می‌گیرید نحوه تمیز کردن کاناپه با بخارشوی را یاد بگیرید، ممکن است بلافاصله شروع به استفاده از دستگاه کنید، اما این کار می‌تواند اشتباه باشد که اغلب توسط افراد مبتدی انجام می‌شود.

پیش از آنکه با استفاده از بخارشوی به تمیز کردن کاناپه‌های میکروفیبر یا پارچه‌ای بپردازید، چندین مرحله آماده‌سازی ضروری وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که تمیزکاری به طور کامل انجام می‌شود. آماده‌سازی مبلمان قبل از تمیز کردن همانند خود عمل تمیز کردن، اهمیت دارد.

مبلمان شما ممکن است دارای ذرات ریز و لکه‌های مختلف باشد و حتی ممکن است روی آن پوششی از گرد و غبار یا مواد دیگر نیز وجود داشته باشد. بنابراین، یک تمیزکاری موثر با بخار، با مراحل دقیق آماده‌سازی آغاز می‌شود.

آماده کردن کاناپه

در این قسمت، شما با مراحل صحیح آماده‌سازی مبلمان قبل از استفاده از بخارشوی آشنا می‌شوید. تمیز کردن مبل با بخار فراتر از صرفاً روشن کردن دستگاه است. رعایت توصیه‌های ما درباره استفاده از محصولات پیش از تمیز کردن، کلید موفقیت در این فرآیند است.

ما به شما می‌آموزیم که چگونه کاناپه‌تان را از جنبه‌های مختلف آماده کنید تا استفاده از بخارشوی به طور موثرتری صورت گیرد و مبلمان‌تان را به شکلی درخور نمایشگاه بازگرداند.

 

روکش ها مبلمان را شستشو دهید

برای حصول اطمینان از تمیزی کامل کاناپه، مهم است که پیش از آغاز فرآیند بخارشویی، روکش‌ها یا پوشش‌های قابل شستشو را بردارید و آن‌ها را در ماشین لباسشویی تمیز کنید. این کار نه تنها به حفظ زیرپوش‌های اصلی کمک می‌کند، بلکه مبلمان شما را برای یک تمیزکاری عمیق‌تر آماده می‌سازد.

شستن روکش‌ها قبل از بخارپاشی، اطمینان می‌دهد که آلرژن‌ها، حشرات ریز مانند کنه‌های گرد و غبار و سایر مواد آلرژی‌زا به طور مؤثر از بین بروند. پس از این که روکش‌ها را کاملاً شستید، کاناپه به طور کامل در معرض دید قرار می‌گیرد و آماده برای یک تمیز کاری دقیق با بخار می‌شود.

 اگر روکش برچسب داشته باشد، بهتر است به آن توجه کنید و دستورالعمل‌ها را برای استفاده از بهترین روش شستشوی پارچه رعایت نمایید. اگر نگران شستن یک پتوی نازک هستید، بهتر است آن را با دست در آب سرد و با استفاده از مواد شوینده ملایم تمیز کنید. بهتر است قبل از قرار دادن مجدد روکش‌ها بر روی مبل، اجازه دهید آن‌ها خشک شوند تا از ایجاد بوی بد یا کپک جلوگیری شود.

از جاروبرقی روی مبل استفاده کنید

معمولاً کاناپه‌ها به میزهای شام موقتی تبدیل می‌شوند که در حین تماشای تلویزیون در آن‌ها میان وعده می‌خوریم. به همین دلیل، مبل‌های ما پر از خرده و آشغال می‌شوند که با بخارشویی شما تداخل دارد و کارایی آن را کاهش می‌دهد.

قبل از استفاده از بخارشویی، استفاده از جاروبرقی کامل موهای حیوانات خانگی و شوره حیوانات را از بین می‌برد. این کار احتمال انجام باقی کارها به راحتی را افزایش می‌دهد . هنگام استفاده از جاروبرقی برای تمیز کردن تمام شکاف‌ها و لکه‌ها، مراقب ساس‌های تخت‌خوابی باشید. یک بازرسی دقیق می‌تواند آرامش روانی را فراهم کند.

برای تمیز کردن زباله‌های بزرگ از جارو و گردگیر استفاده کنید و سپس با جاروبرقی را ادامه دهید. وارد تمام شکاف‌ها و لکه‌ها و قسمت‌های زیرین کوسن‌ها و مبل رفته و قسمت بالایی آن‌ها را نیز تمیز کنید. اگر با خرده‌های گیر کرده مواجه شدید، به آرامی محل را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا از جا خود خارج شود و مواد باقی‌مانده را بردارید.

با صابون یا مایع ظرفشویی لکه ها را به راحتی تمیز کنید

پس از اتمام کار با جاروبرقی، کاناپه شما تقریباً آماده برخورد با بخار است. اما قبل از اینکه به بخارشوی برسید، هر لکه ای را که روی پارچه پیدا کردید، از بین ببرید.

لکه‌های ادرار و حیوانات خانگی معمولاً بعد از استفاده از دستگاه بخارشوی از بین می رونند ، اما لکه‌های روغنی و سایر نشت‌های غیر ارگانیک نیاز به توجه و درمان ویژه دارند. وقتی با یک لکه جدید برخورد کردید، آن را با پاک کننده مایع ظرفشویی درمان کنید.

 

درمان لک مبلمان

1 قاشق چایخوری مایع صابون یا مایع ظرفشویی 

بطری اسپری

دستکش

2 فنجان آب گرم

آب گرم را داخل بطری اسپری خود بریزید و یک قاشق چایخوری صابون یا مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. محلول را روی لکه اسپری کنید و بگذارید حداقل یک ساعت بماند قبل از اینکه سراغ بخارشوی بروید. اگر مقداری لکه بعد از تمیز کردن با بخار باقی ماند، از درمان‌های لکه‌دار پس از بخار که در ادامه این مقاله آورده‌ایم استفاده کنید.

لکه های سخت را با جوش شیرین از قبل درمان کنید

برخی از لکه‌ها تقریبا دائمی به نظر می‌رسند و پاک‌کننده صابون ظرف‌شویی به آن‌ها برخورد نمی‌کند. هنگامی که با لکه‌ای مواجه می‌شوید که نیاز به توجه بیشتر و پیش درمان سنگین دارد، به سراغ جوش شیرین و نشاسته ذرت بروید.

این درمان خانگی لکه را از روی پارچه بیرون می کشد و ابتدا لکه را از روی مبل بیرون می آورد تا بتوانید به سرعت آن را با بخار تمیز کنید. 

پیش درمان لکه جوش شیرین

2 قاشق چایخوری جوش شیرین

1 قاشق چایخوری نشاسته ذرت

2 لیوان آب

بطری اسپری

یک پارچه تمیز

آب، نشاسته ذرت و جوش شیرین را در یک بطری اسپری ترکیب کنید. لکه را اسپری کنید، مطمئن شوید که پارچه را کاملا خیس کنید. مایع اضافی را با یک پارچه تمیز پاک کنید.

اجازه دهید محلول جوش شیرین به مدت یک ساعت یا بیشتر بماند تا به آن زمان بدهید تا قبل از اینکه بخارشوی بکشید روی لکه کار کند.  

نحوه تمیز کردن مبل با بخارشوی

اکنون که مبل شما جاروبرقی شده و از قبل تحت درمان قرار گرفته است، وقت آن رسیده است که بخارشوی را بیرون بیاورید. تمیز کردن مبل با بخار، به لطف زمانی که برای آماده کردن مبلمان برای این رویداد صرف کرده اید، یک کار فوری است.

تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که نوع بخارشوی مناسب را انتخاب کنید و آماده باشید که بعد از بخارشوی کردن مبل به همان اندازه که در هنگام تمیز کردن قبل از تمیز کردن انجام دادید، به آن توجه کنید.

بخارشوی برای پاکسازی مبل

بخارشوی برای پاکسازی مبل

نحوه استفاده از بخارشوی

در این بخش، ما شما را با بخارشوی آشنا می‌کنیم و نکات مهمی را به شما می‌دهیم تا به شما کمک کند تجربه تمیز کردن با بخار تا حد امکان کامل و سازنده باشد.

اطلاعاتی در مورد انتخاب بخارشوی مناسب، راه اندازی صحیح آن و تمیز کردن کاناپه پارچه ای از سر تا پایه به دست می آورید. ما حتی پیشنهاداتی را برای مقابله با لکه هایی که از قبل از درمان و تمیز کردن بخار شما باقی می مانند، به اشتراک می گذاریم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار