گوناگون

۶ راهکار برای خلاص شدن از بوی بدن

گرمای شدید تابستان باعث تعریق زیاد می‌شود که در صورت استحمام نکردن و عدم استفاده از خوشبو کننده‌ها می‌تواند افراد زیادی را از شما فراری دهد. بوی بدن به ویژه در خودروهای حمل و نقل و مکان‌های عمومی که جمع زیادی از مردم حضور دارند، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.

همشهری آنلاین نوشت : «به خدا قسم، شما امیرکبیر نیستی و در حمام، شاهرگ‌ات را نمی زنند. لطفا تابستان، حمام را تحریم نکنید» این متنی است که یکی کاربرای شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرده و از رانندگان اسنپ، مسافران مترو و همکاران اداری خودش خواسته در فصل تابستان از استحمام دوری نکنند و با بوی بد بدن موجب آزار دیگران نشوند.

عمدتا برای از بین بردن بوی بد بدن ناشی از تعریق استفاده از خوشبو کننده‌هایی مانند عطر و ادکلن نیز توصیه می‌شود، اما توجه به این نکته ضروری است که استفاده از خوشبو کننده‌ها بدون استحمام امکان دارد نتیجه عکس دهد و مخلوط عرق بدن با عطر یا ادکلن بوی بسیار بدتری را در فضا متصاعد کند که می‌تواند افراد بیشتری را از شما فراری دهد.

به گزارش وب ام دی، برای از بین بردن بوی بدن در گرمای تابستان راهکارهایی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توان بهداشت فردی را رعایت کرد.

۱ . خود را تمیز نگه دارید : حداقل یک بار در روز دوش بگیرید، آب، عرق را می شوید و برخی از باکتری‌های روی پوست را از بین می‌برد. عرق به خودی خود اساسا بی بو است. اما وقتی باکتری‌هایی که روی پوست شما زندگی می‌کنند با عرق مخلوط می‌شوند، به سرعت تکثیر می‌شوند و بوی بدی ایجاد می‌کنند. شستشوی کامل، به خصوص نواحی از بدن که بیشتر عرق می‌کنند، می‌تواند به رفع بوی بد کمک کند.

۲.استفاده از صابون آنتی باکتریال (ضد باکتری) : شستن کامل با صابون آنتی باکتریال به خلاص شدن از شر برخی از باکتری‌ها و به کاهش بو کمک کند. از این رو به ویژه در فصل تابستان به دنبال کلمه آنتی باکتریال روی بسته بندی صابون باشید.

۳. خوب خود را خشک کنید: پس از دوش گرفتن، خود را کاملا خشک کنید و مناطقی که تعریق در آن‌ها بیشتر است با دقت خشک کنید.

۴. از ضد تعریق‌های قوی استفاده کنید : هنگامی که خود را تمیز و خشک کردید، از یک ضد تعریق قوی (شامل استیک‌ها، رول‌ها و کرم‌های ضد تعریق و اسپری‌های خوشبو کننده ) برای زیر بغل خود استفاده کنید. این‌ها دارای کلرید آلومینیوم هستند، یک ماده شیمیایی که به جلوگیری از عرق کمک می‌کند، و اغلب یک دئودورانت نیز در آنها وجود دارد. دو بار در روز از آن استفاده کنید یک بار در صبح و یک بار در عصر. برای تهیه یک ضد تعریق قوی نیازی به نسخه ندارید. به دنبال مواردی باشید که در بر جسب‌شان اشاره شده قدرت بالاتری دارند. اگر فکر می‌کنید به کمک بیشتری نیاز دارید، از پزشک خود در مورد داروهای ضد عرق تجویزی بپرسید.

۵.لباس‌های خود را عوض کنید: زمانی که به شدت عرق کرده‌اید، لباس خود را عوض کنید. لباس‌های تازه به کاهش بوی بدن کمک می‌کنند. حتما جوراب‌هایتان را هم عوض کنید، مخصوصا اگر مستعد بوی بد پا هستید. از پودرهای دئودورانت در کفش‌های خود استفاده کنید، کفی‌ها را اغلب تعویض کنید و در صورت امکان در فصل تابستان کفش روباز بپوشید.

۶.مصرف برخی غذاها یا نوشیدنی‌ها را کاهش دهید: آنچه می‌خورید بر بوی بدن شما تاثیر می‌گذارد. غذاهایی که باعث تعریق بیشتر شما می‌شوند، مانند فلفل تند یا سایر غذاهای تند نیز ممکن است منجر به بوی بدن شوند. و عطر غذاهایی مانند پیاز یا سیر در عرق شما قابل حمل است. نوشیدنی‌های حاوی کافئین نیز ممکن است باعث شود بدن شما بیشتر عرق کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار