گوناگون

این ویتامین احساس جوانی را در شما تقویت میکند

این ویتامین احساس جوانی را در شما تقویت میکند

نتایج تحقیقات بالینی در انسان به‌طور مداوم کاهش ویتامین دی و سطوح گیرنده آن را به‌دلیل افزایش سن و سرطان نشان داده است. با وجود این، راه‌هایی که ویتامین دی یا گیرنده ویتامین دی به ضد پیری و افزایش طول عمر کمک می‌کند، نامشخص است.​

در تحقیق جدید، محققان جونگ-سان پارک، هیون-جین نا و یونگ-جین کیم از دانشگاه ملی پوسان و موسسه تحقیقات غذایی کره، هدف خود را تعیین نقش محافظتی مسیر ویتامین دی و گیرنده ویتامین دی در سلول‌های روده‌ای تمایز یافته حین پیری سلول‌های بنیادی روده بیان کردند.

هدف و روش تحقیق

محققان اظهار کردند: این تحقیق با هدف تعیین نقش محافظتی ویتامین دی و گیرنده ویتامین دی در سلول‌های روده‌ای متمایز در طول پیری سلول‌های بنیادی روده با استفاده از مدل روده مگس سرکه بالغ انجام شد.

محققان با استفاده از مدلی معتبر از روده میانی مگس سرکه برای زیست‌شناسی پیری سلول‌های بنیادی، نشان دادند که تخریب گیرنده ویتامین دی در سلول‌های روده‌ای باعث تکثیر سلول‌های بنیادی روده، مرگ سلول‌های روده‌ای، پیری سلول‌های بنیادی روده و تمایز سلول‌های غدد درون‌ریز می‌شود.

علاوه بر این، افزایش سن و استرس اکسیداتیو در تکثیر سلول‌های بنیادی روده و تقویت سانتروزوم(یک اندامک در سلول جانوری) با درمان ویتامین دی کاهش یافت.

در نتیجه، این تحقیق شواهد مستقیمی از نقش ضد پیری مسیر ویتامین دی یا گیرنده ویتامین دی ارائه می‌کند که شامل محافظت از سلول‌های روده‌ای در طول پیری می‌شود و بینش‌های ارزشمندی را برای بررسی مکانیسم‌های مولکولی نهفته در افزایش پیری سالم در مگس سرکه ارائه می‌کند.

محققان نتیجه گرفتند که یافته‌های تحقیق شواهد مستقیمی از نقش ضد پیری مسیر ویتامین دی و گیرنده ویتامین دی را نشان می‌دهد و بینش‌هایی را در مورد مکانیسم‌های مولکولی زیربنایی پیری سالم در مگس سرکه ارائه می‌کند.

 

منبع: صدآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار