گوناگون

بزرگترین اشتباهات مردان در زندگی مشترک

بزرگترین اشتباهات مردان در زندگی مشترک

پارسینه: اشتباه در زندگی مشترک برای همه از جمله مرد و زن رخ می‌دهد و انسان عاری و دور از اشتباه نیست اما چه اشتباهاتیست که زندگی مشترک را نابود می‌کند؟ آیا این اشتباهات زن و مرد دارد؟

اشتباه اشتباه است و زن و مرد هم ندارد و اگر مشکلات به‌ویژه در زندگی زناشویی حل نشود و یا زوجین نتوانند بر سر آن‌ها به توافق برسند ممکن است زندگی آن‌ها را به‌کلی مختل و آن را تیره و تار کند و سبب دوری زن و مرد از هم شود.

همان‌گونه که در ابتدا توضیح دادیم در مورد زندگی زناشویی و اشتباهاتی که زنان در آن انجام می‌دهند پرداخته‌ایم و در این مطلب به اشتباهات رایج مردان در زندگی مشترک می‌پردازیم.

همان‌گونه‌که اشتباهات زنان ممکن است برای زندگی مشترک تهدید محسوب شود اشتباهات مردان هم به همین شکل است، اما در مورد این اشتباهات تفاوتی میان مردان و زنان وجود دارد و آن هم این است که گاهی مردان از این مسئله غافل می‌شوند که اعمال و رفتار آن‌ها ممکن است زنان را از خود دور کند.

بی ادبی، بی احترامی، زورگویی، بی توجهی و مشاجره مداوم تنها برخی از کار‌هایی است که مردان خواسته یا ناخواسته نسبت به همسرشان انجام می‌دهند، کار‌هایی که زنان را هر روز از آن‌ها دورتر می‌کند و علاقه و عشق آن‌ها را به زندگی کم می‌کند.

با توجه به این موضوع و در ادامه به برخی از اشتباهات مردان در زندگی مشترک می‌پردازیم:

اشتباهات مردان در روابط زناشویی

خودشیفتگی مردان

خودشیفتگی در برخی از مردان بسیار زیاد است، در واقع مردان بیش‌تر از زنان خودخواه و خودشیفته‌اند گویی دنیا حول آن‌ها می‌گردد.

برخی از مردان تنها خود را می‌بینند و احساس می‌کنند این تنها آن‌ها هستند که کار می‌کنند یا خسته می‌شوند و حق دارند استراحت کنند یا هرگاه خواستند تلویزیون ببینند و آن هم برنامه مورد علاقه خود را.

بزرگترین اشتباهات مردان در زندگی مشترک

این‌گونه مردان، چون تنها به خود توجه دارند و نیازهایشان در اولویت است هرگز نمی‌توانند از موضعی برابر با همسر خود برخورد کنند و نیازهایش را درک کنند بنابراین روزبه‌روز شاهد دورشدن همسرشان از خودشان هستند. این‌گونه مردان به‌آسانی رابطه خود را از دست می‌دهند.

مردان در رابطه گوش شنوا ندارند

در میان زنان گفت‌وگوکردن اهمیت زیادی دارد. آن‌ها گوش شنوایی می‌خواهد تا سخنانشان را بشنود چیزی که مردان به‌کلی از آن غافلند.

زنان هنگامی که حرف می‌زنند در بدنشان هورمون لذت یا دوپامین تشرح می‌شود که سبب می‌شود احساس بهتری داشته باشند و به زندگی علاقه بیش‌تری نشان دهند. موضوعی که حتی می‌تواند به بهتر شدن رابطه زناشویی زوجین بینجامد و چیزی که بسیاری از مردان به آن اهمیت نمی‌دهند.

برخی از مردان متوجه نمی‌شوند که زنان تنها حرف نمی‌زنند بلکه با این کار احساس خود را بروز می‌دهند و خود را به کسی که با او صحبت می‌کنند نزدیک و وصل می‌کنند.

به گزارش رویداد۲۴ برای زنان گفت‌وگو با همسرشان اهمیتی بسیار اساسی دارد در واقع آن‌ها با این کار رابطه عاطفی خود را با همسرشان تقویت می‌کنند و اگر مردی نتواند این کار را انجام دهد رابطه آن‌ها روبه نابودی و سردی می‌رود.

دروغ گفتن

برخی از مردان زیاد دروغ می‌گویند غافل از این‌که این کار می‌تواند برای همیشه زندگی آن‌ها را تحت‌الشعاع قرار دهند و نابود کند. دروغ دروغ است چه کوچک باشد چه بزرگ. درواقع هیچ‌کس نمی‌تواند دروغ را تاب آورد به‌ویژه زنان. آن‌ها تاب این را ندارند که همسرشان مدام به آن‌ها بر سر هر چیزی دروغ بگوید و او ناچار به فهمیدن واقعیت باشند.

باید بدانید دروغ تمام اساس اعتماد و وفاداری را نابود می‌کند. هنگامی‌که مردی به همسرش دروغ می‌گوید سبب می‌شود اعتماد زن برای همیشه از او سلب شود و از آن‌جایی‌که یکی از اساس و عناصر زندگی اعتماد است با برهم‌خوردن و نابودی آن باید چشم‌به‌راه فروپاشی زندگی بود.

ندانستن علایق همسر

بسیاری از مردان به علایق همسرشان توجه ندارند و به هنگام مناسبات اصلا نمی‌دانند چه باید برای همسرشان بخرند تا او را شاد کند بنابراین معمولا هدیه‌هایی می‌خرند که همسرشان علاقه‌ای به آن‌ها ندارند.

این موضوع شاید یک یا دو بار از سوی زنان تحمل شود، اما این موضوع نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد و سرانجام صدای همسرتان بلند خواهد و اعتراض خود را نشان می‌دهد.

زنان در این‌گونه مواقع معمولا این فکر به ذهنشان می‌رسد که برای طرف مقابل خود اهمیتی ندارند و همین مسئله سبب دورشدن و فاصله‌گرفتن آن‌ها از همسرشان می‌شود.

منبع: رویداد24

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار