گوناگون

چطور یک رابطه پایدار بسازیم؟

چطور یک رابطه پایدار بسازیم؟

پارسینه: یک عشق پایدار و با دوام نتیجه قرار گرفتن دو طرف رابطه، در ذهن و قلب یکدیگر به روشی مثبت است.

به گزارش پارسینه، داشتن یک رابطه پایدار و سالم از مواردی است که هر شخصی برای زندگی خود به دنبال آن می گردد اما باید بدانید رابطه پایدار بدون علم به چگونه رفتار کردن به وجود نمی آید و برای داشتن چنین رابطه ای ( چه دوستانه و چه عاشقانه) باید مهارت های رفتاری زیادی را یاد بگیرید. در این مطلب ما به چند مورد از این مهارت ها اشاره کرده ایم.

۱. مهارت گفتگو را در خودتان تقویت کنید تا رابطه پایدار بسازید، فرد گوینده باید یاد بگیرد که بدون تحقیر، انتقاد، تیکه و متلک؛ مستقیم و جراتمندانه حرفش را بزند و فرد شنونده هم با گشودگی و مسئولیت پذیری گوش دهد.

۲. کارهای مشترک باهم انجام دهید، انجام یک کار مشترک که از آن لذت می‌برید کیفیت رفاقتتان را افزایش میدهد، نتایج تحقیقات نشان داده که انجام کارهای مشترک لذت بخش و خندیدن باهم از عوامل اصلی نگهدارنده یک رابطه طولانی مدت است.

۳. قدردانی کن! نتایج تحقیقات نشان داده اند که زوج هایی که مانند یک شکارچی ماهر به دنبال فرصتی برای تشکر و قدردانی در رابطه هستند رضایت بیشتری از زندگیشان دارند و رابطه پایدار تری را می سازند.

۴. در رسیدن به آرزوهایتان به هم کمک کنید؛
گاهی اوقات یک سوال ساده مانند من" چطور میتوانم در این شرایط به تو کمک کنم؟ میتواند نقش برجسته ای در رابطه شما داشته باشد.

۵. بخشش و گذشت را تمرین کنید، رنجش و دلخوری در رابطه یک امر طبیعی است اما عدم بخشش در رابطه باعث ایجاد کینه و از بین رفتن احساسات خوب نسبت به شریک عاطفی می شود. پس تلاش کنید پس از حل مشکلات و گفت و گو در رابطه با آنها یک دیگر را ببخشید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار