گوناگون

۸ نکته مهم برای تقویت انگیزه

۸ نکته مهم برای تقویت انگیزه

پارسینه: یکی از نکات مهمی که برای تقویت انگیزه تان باید انجام دهید این است که وظایف‌تان را اولویت بندی کنید. با ما در این مطلب همراه باشید تا نکات مهم دیگر را برای دستیابی به اهداف بیاموزیم.

به گزارش پارسینه، خبرنامه نوشت: در این خبر به ۸ نکته مهم برای تقویت انگیزه و بازگرداندن انگیزه و دستیابی به اهداف پرداخته‌ایم.

هر کدام از ما در ابتدای هر سال، به خود قول می‌دهیم که سالم تر، شادتر و موفق‌تر زندگی کنیم. اما گاهی با از دست دادن انگیزه به جای رسیدن به اهدافمان، روی بازگرداندن دوباره انگیزه تمرکز می‌کنیم. اما در این مطلب به شما ۸ نکته مهم برای تقویت انگیزه معرفی می‌کنیم تا به شما در بازگرداندن انگیزه و دستیابی به اهداف تان کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید.

۱. برای تقویت انگیزه وظایف‌تان را اولویت بندی کنید

ما گاهی اوقات زمان زیادی را صرف کار‌هایی می‌کنیم که چندان مهم نیستند، اما وقت زیادی از ما می‌برند. در پایان نیز دیگر انرژی برای کار روی پروژه‌های دیگرتان باقی نمی‌ماند؛ بنابراین اولویت بندی کار‌ها بر اساس میزان اهمیت آن‌ها به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر به اهداف خود برسید.

ساده‌ترین راه برای این کار تقسیم وظایف برا ۴ بخش است: کار‌های فوری و مهم، کار‌های مهم، اما نه فوری، کار‌های فوری، اما نه مهم، کار‌های نه مهم و نه فوری. وقتی یاد بگیرید که در ابتدا روی چیز‌های اصلی کار کنید، احساس بهره وری بیشتری خواهید داشت.

۲. اهداف خود را تجسم کنید

البته که داشتن لیست کار‌هایی که باید انجام دهید و اهداف و رویا‌های خود را یادداشت کنید خیلی مهم است. اما تجسم آن‌ها راه هیجان انگیزتر و خلاقانه تری برای رسیدن به تمام اهدافی است که برای آن‌ها تلاش می‌کنید. تجسم یکی از قدرتمندترین تمرینات ذهنی است. شما می‌توانید یک تابلو از عکس‌ها یا تصاویر آن چیز‌هایی را که می‌خواهید در زندگی داشته باشید، آماده کنید.

برای مثال، می‌توانید یک تابلو بردارید و عکس خانه رویا‌های خود، ماشین دلخواه خود و چیز‌هایی که می‌خواهید بخرید و کشور‌هایی را که می‌خواهید بازدید کنید، روی آن بچسپانید. تابلو را در تیررس خود قرار دهید تا همیشه به شما یاددآوری کند که به دنبال چه هستید. با این کار می‌توانید خیلی زودتر به اهداف و رویا‌های خود دست پیدا کنید.

۳. برای خودِ آینده‌تان نامه بنویسید‌

می‌خواهید در آینده چه کاره شوید؟ آیا می‌خواهید ثروتمند شوید یا تشکیل خانواده بدهید؟ شاید هم بخواهید به چند کشور دنیا سفر کنید؟! اکنون فرصتی خلاقانه دارید تا با نوشتن نامه‌ای به خود آینده‌تان به دنبال موفقیت باشید. با انجام این کار خود ۱۰ سال بعد تان را در نظر بگیرید. یا با توجه به اهداف خود سال رسیدن به آن را انتخاب کنید. در حال حاضر اینترنت به شما این امکان را می‌دهد. تا این نامه را درست برای زمانی که آن را نوشته اید، به دستتان برساند.

۴. تیم رویایی ایده آل خود را داشته باشید

در حالی که اهداف خود را دنبال می‌کنید، باید به افراد اطراف خود نیز دقت کنید. شما باید کسانی را برای معاشرت انتخاب کنید که درست مانند شما انگیزه و هدف داشته باشند. آن می‌توانید برنامه‌ها و اهداف خود را با دوستان تان به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز بتوانند به شما کمک کنند.

وجود چنین افراد در مسیر به شما کمک می‌کنند تا از مسیر هدف خود دور نشوید. داشتن دوستانی که به شما ایمان دارند و در مواقع ضروری به شما انگیزه می‌دهند شما را در مسیر رسیدن به موفقیت خیلی کمک می‌کنند.

۵. در هر مرحله با پاداشی حتی کوچک به خود انگیزه دهید

حتما شنیده اید که باید برنامه خود را برای رسیدن به اهداف تان به بخش‌ها و مراحل کوچک تقسیم کنید. باید گفت همان طور که به تقسیم اهداف خود توجه می‌کنید. سعی کنید به پاداش‌های کوچکی نیز فکر کنید که با دستیابی به موفقیت‌های کوچک باید به خود بدهید.

مهم نیست جایزه زیاد یا پرهزینه باشد، می‌تواند رفتن به رستوران مورد علاقه تان باشد یا رفتن به سینما و دیدن فیلم دلخواه تان. با این کار هم باعث ایجاد عادات جدید می‌شوید هم انگیزه بیشتری برای تلاش خواهید داشت.

۶. به هر پیشرفتی به دست می‌آورید، توجه کنید

مطالعات نشان می‌دهد که نه تنها توجه به نتیجه نهایی و دست یافتن به هدف مهم است. بلکه نظارت مداوم در مسیر پیشرفت نیز مهم است. به هر پیشرفتی که به دست می‌آورید توجه کنید. با انجام این کار، می‌توانید زودتر به هدف برسید.

همچنین می‌توانید احساس قدرت بیشتری داشته باشید که می‌تواند الهام بخش شما باشد در این راه باشد. توجه به هر پیشرفت به شما انگیزه تلاش بیشتر می‌دهد. در این صورت شما گام‌های بیشتری بر خواهید داشت.

۷. برای تقویت انگیزه به دکور محل کارتان توجه کنید

هنگام مطالعه یا کار در خانه، ایجاد یک فضای کاری جداگانه از فعالیت‌های مختلف دیگر مهم است. شما باید فضای کار و اوقات فراغت را از هم جدا کنید تا مغز راحت‌تر و سریع‌تر کار کند. اگر هنگام کار یک لپ تاپ و یک فنجان قهوه داشته باشید، فوق العاده‌تر هم می‌شود.

۸. برای تقویت انگیزه خود از "تکنیک پومودورو" استفاده کنید

اگر در تمرکز کردن مشکل دارید از تکنیک پومودورو استفاده کنید. این روش مدیریت زمان به نام تایمر آشپزخانه پومودورو نامگذاری شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در حین انجام برخی کارها، یک تایمر را برای ۲۵ دقیقه تنظیم کنید و پس از زنگ زدن آن، ۵ تا ۱۰ دقیقه استراحت کوتاه داشته باشید. این کار را سه بار تکرار کنید و بعد از سومین «پومودورو» استراحت طولانی تری مثلا برای ۲۰ دقیقه استراحت داشته باشید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار