گوناگون

ترفند کاربردی برای از هم نپاشیدن فلافل

ترفند کاربردی برای از هم نپاشیدن فلافل

پارسینه: با این نکات ساده فلافل را طوری درست کنید که از هم نپاشد.

چه کنیم فلافل از هم نپاشد

فلافل یک غذای خوشمزه است که دستور پخت آن بسیار راحت است. اصلی ترین مواد آن نخود است. اصالت این غذا به لبنان بر می گردد. در ایران این غذا را یک غذای اصیل آبادانی میدانند. بسیاری از افراد در هنگام پخت با پاشیده شدن مواد از هم مواجه می شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم چه کارهایی باید انجام دهید تا در هنگام پخت یا قالب زنی، مواد از هم پاشیده نشوند.

بهترین ترفند برای پاشیده نشدن مواد این غذای خوشمزه و معروف آبادانی

برای اینکه فلافل ها از هم نپاشند چه کارهایی باید انجام داد

سفت نبودن مواد: بسیاری از افراد در هنگامی که قصد قالب زدن فلافل ها را دارند، با پاشیده شدن مواد از هم مواجه می شوند. یکی از دلایلی که باعث این اتفاق می شود، سفت بودن مواد است. وقتی مواد سفت و خشک باشند، زمانی که می خواهید قالب بزنید باعث می شود مواد به راحتی از قالب بیرون نیایند و از هم بپاشند.

یا اگر از قالب بیرون بیایند هنگامی که می خواهید آن ها را داخل روغن بریزید، از هم می پاشند.

برا اینکه مواد شما سفت نشود، می توانید مقداری به مواد آب اضافه کنید. اضافه کردن آب باعث می شود مواد دیگر سفت و خشک نباشد و حالت خمیری مانند به خود بگیرد.

اضافه کردن آرد: بسیاری از افراد هنگامی که فلافل ها را به داخل روغن می ریزند، فلافل ها از هم پاشیده می شوند. برای اینکه این اتفاق برای غذا در هنگام سرخ کردن نیفتد، باید به مواد مقداری آرد اضافه کنید. با اضافه کردن آرد به مواد، دیگر در هنگام سرخ کردن با مشکل پاشیده شدن فلافل ها از هم مواجه نمی شوید. در نظر داشته باشید که بهتر است از آرد نخودچی برای پخت فلافل ها استفاده کنید. هر چند که می توانید از آرد های دیگری مانند آرد سفید، آرد لپه برای پخت این غذا استفاده کنید.

سخن آخر

دستور پخت فلافل خانگی بسیار راحت است. برای پخت این غذای خوشمزه فقط کافی است نکات و ترفند هایی که باعث پاشیده شدن مواد از هم نمی شود را رعایت کنید.

منبع: رضیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار