گوناگون

خاصیت شگفت انگیز سرکه سیب برای مو+ جزئیات

خاصیت شگفت انگیز سرکه سیب برای مو+ جزئیات

پارسینه: سلامت موهایتان را با سرکه سیب تضمین کنید و خودتان را از هر مواد شیمیایی بی نیاز کنید.

سرکه دارای خاصیت های متفاوتی برای مو است که هریک از آنها را به اختصار شرح داده ایم.

نرم و صاف شدن مو:

اسیدیته طبیعی سرکه به نرم و صاف کردن کوتیکول کمک می‌کند. این روند باعث می‌شود تا گره‌ها و درهم‌پیچیدگی‌های مو راحت‌تر بازشوند و ازاین‌رو، شانه زدن یا برس کشیدن آسان می‌شود.

کنترل‌کننده چربی پوست سر:

پوست سر دارای PH ۶ می‌باشد اگر سطح اسیدی PH تغییر کند پوست سر چرب می‌شود و محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شود یکی از خواص سرکه سیب این است که استیک اسید بالایی دارد و چنانچه شخص به‌طور مرتب پوست سرخود را با این ماده بشوید گرفتار چربی پوست سر نمی‌شود.

درخشش مو:

سرکه سیب باعث بسته شدن کوتیکول مو می‌شود که بازتاب نور از تار‌های مو و درخشندگی آن‌ها را باعث می‌شود.

درمان خارش و خشکی پوست سر:

سرکه سیب یک ضد قارچ و ضد باکتری قدرتمند است که باعث بهبود و درمان خارش و خشکی پوست سر می‌شود. تمیز کردن مو‌ها به‌وسیله سرکه سیب:بیشتر ما روزانه برای حالت دادن مو‌ها ازسرم، ژل، اسپری، ماسک استفاده می‌کنیم که این مواد باعث ریزش مو‌ها می‌شوند چنانچه به‌طور روزانه مو‌های خود را با سرکه سیب پاک‌کنید دچار ریزش مو نمی‌شوید. درمان موخوره:استفاده از سرکه سیب باعث نرم کردن مو‌ها و همین‌طور از موخوره و شکنندگی پایین مو‌ها پیشگیری می‌کند. حال که با خواص سرکه سیب آشنا شدید می‌توانید از آن در حمام استفاده کنید. هر میزانی که موهایتان احتیاج دارد در هفته می‌توانید از سرکه سیب پس از شامپو کردن موهایتان استفاده کنید. پس از شامپو زدن موهایتان سرتان را با سرکه سیب بشویید و یک تا دو دقیقه بگذارید روی موهایتان بماند و آنگاه موهایتان را خوب آبکشی کنید. مناطقی از سر که دچار ریزش مو شده‌اند، سرکه سیب با تحریک آن قسمت‌ها باعث رشد دوباره مو می‌شود. ‏

شیوه استفاده از سرکه سیب برای مو

استفاده از این ترکیب برای مو کار بسیار ساده‌ای است. برای استفاده از فواید سرکه سیب برای مو‌ها کافی است که راه زیر را دنبال کنید: ۳ الی ۴ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با آب مخلوط‌کنید. پس از شست‌وشوی مو با شامپو و نرم‌کننده‌ای مناسب محلول سرکه سیب را روی مو‌ها بریزید. اجازه دهید محلول به مدت ۵ تا ۷ دقیقه روی مو‌ها بماند. آنگاه مو‌های خود را به‌خوبی با آب بشویید. در صورتیکه بوی سرکه سیب برای شما ناخوشایند است می‌توانید قدری روغن نارگیل به محلول آب و سرکه سیب اضافه کنید.

نکته‌های مهم در استفاده از سرکه سیب:‏

- از مضرات سرکه سیب برای موی سر این است که سرکه را بدون آب به سر بزنید حتماً سرکه را با آب رقیق کنید. ‏

- موقع کار با سرکه مراقب باشید وارد چشمانتان نشود. ‏

- قدری سرکه را داخل بطری‌های اسپری دار در حمام نگه‌داری کرده و جهت براق نمودن مو استفاده کنید.

- شما می‌توانید یک قاشق چای‌خوری سرکه سیب را به شامپوی خود افزوده و موی خود را با آن ماساژ دهید. ‏

منبع: زندگی آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار