گوناگون

بوهای شگفت انگیزی که از آنها بی خبرید

بوهای شگفت انگیزی که از آنها بی خبرید

پارسینه: تنها با استشمام بوهای متفاوت می توانید عملکرد مغزیتان را بهبود ببخشید.

دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که استشمام بو‌های مختلف روی نحوه رفتار‌های انسان تاثیر مستقیمی دارد. بو‌های شگفت انگیز ی در دنیا وجود دارد که از آن‌ها بی خبرید این شگفت انگیزی به خاطر خاصیتی است که بر روی بدن و مغز می‌گذارند

بوی عود:
عود
تحقیقات گسترده دانشمندان، پزشکان و بزرگان گیاه شناسی بر روی عود ویژگی‌های زیر را به اثبات رسانده است: استنشاق روایح مطبوع باعث ایجاد و ارسال پیام‌های عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنش‌های مثبت می‌شود. بوی خوش عود به روح شما آرامش می‌بخشد، هاله شما را از انرژی‌های منفی پاک میکند و شما را آماده انجام مراقبه و دریافت یا انتقال انرژی می‌نماید.

بوی دانه‌های قهوه:

دانه قهوه
مطالعات جدیدی درباره تأثیر آرومای قهوه نشان داده است که بوییدن قهوه می‌تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد. در تحقیقاتی که روی ۱۱۴ دانش آموز انجام شد، از آن‌ها خواسته شد تا به سوال‌های ریاضی پاسخ دهند. گروهی که در حین انجام تست در معرض بو‌های شگفت انگیز قهوه قرار گرفتند، امتیاز‌ها تا میزان قابل توجهی بالا رفت. بر اساس این تحقیقات، تنها بوییدن دانه‌های قهوه می‌تواند عملکرد مغزی دانش آموزان را بهبود بخشد همچنین این بو ضد استرس هم است.

بوی پرتقال و لیمو:

مرکبات
بو‌ی شگفت انگیز درمانی با اسانس مرکبات علائم اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت، مشخص شد که رایحه درمانی با اسانس مرکبات، ضربان قلب و سطح هورمون استرس را در کودکان حاضر در دندان پزشکی کاهش می‌دهد.
همچنین در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۹ در رابط با استنشاق رایحه مرکبات و تاثیر آن بر افسردگی صورت گرفت. محققان دریافتند موش‌هایی که رایحه مرکبات را استنشاق می‌کنند رفتار‌های افسردگی کمتری از خود نشان می‌دهند. در گذشته برای از بین بردن میکروب‌ها از روغن مرکبات استفاده می‌شد. طبق مطالعات انجام شده تاثیر پخش شدن رایحه مرکبات در فضا همان تاثیر روغن مرکبات را داشته و موجب ضد عفونی شدن و پاکیزه شدن هوای محیط می‌شود. علاوه بر این بوییدن مرکبات موجب افزایش انرژی هم می‌شود.

بوی گل یاس:

گل یاس
بو‌ی شگفت انگیز شیرین گل یاس به اندازه والیوم آرامش بخش است و بدون هیچ عارضه جانبی اعصاب را تسکین می‌دهد. عطر یاس آرام‌بخش، تسکین‌دهنده و خواب‌آور ذکر شده است و برای کاهش افسردگی و استرس مفید است. استنشاق بوی خوش آن مست کننده بوده و برای فعالیت مغز و افزایش سطح هوشیاری مفید است.

بوی نعناع:

نعنا
عطر طبیعی و تازه نعناع درمان سریع و موثری برای حالت تهوع و سردرد است. بو‌ی شگفت انگیز نعناع می‌تواند بینی، گلو و ریه‌های را به خوبی پاک‌سازی کند به‌طوری که اگر فردی زیاد سرفه می‌کند، بوی نعناع می‌تواند برای پاکسازی گلو و تسکین وی مفید واقع شود. نعناع همچنین دارای خاصیت آنتی باکتریایی و ضد التهابی است که می‌تواند به تسکین التهاب دستگاه تنفسی کمک کند. بو کردن نعناع به کاهش استرس و افسردگی نیز کمک می‌کند و می‌تواند به‌عنوان یک ماده آرامبخش عمل کند.

بوی نان:

نان
بو‌ی شگفت انگیز نان باعث میشود مهربان‌تر شوید. براساس تحقیقی که در یکی از دانشگاه‌های فرانسه انجام شد، به این نتیجه رسیدند که استشمام بوی نان باعث می‌شود شما مهربان‌تر شوید. در واقع بوی نان انسان را نرم‌تر می‌کند

در یک تحقیق از ۸ زن و مرد خواسته شد تعدادی از آن‌ها در م ۷۰ درصد قابل یک فروشگاه لباس و عده‌ای دیگر در مقابل در یک نانوایی بایستد. بعد از آن‌ها خواسته شد وانمود کنند در حال پیدا کردن چیزی در کیفشان هستند و چیزی را از کیفشان بیرون بیندازند مثل دسته کلید، کیف پول و… نتایج نشان داد کسانی که از کنار مغازه نان‌فروشی رد می‌شدند، در مقابل شرکت‌کنندگان توقف و به آن‌ها کمک می‌کردند، اما از بین کسانی که از کنار مغازه لباس‌فروشی رد می‌شدند، ۵۵ درصد کمتر برای کمک به شرکت‌کنندگان در این بررسی داوطلب می‌شدند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار