گوناگون

با ویژگی های برگزاری جشن بیبی شاور بیشتر آشنا شوید

با ویژگی های برگزاری جشن بیبی شاور بیشتر آشنا شوید

پارسینه: جشن بیبی شاور برای چند سالی است که در بین ایرانیان رایج شده است و افراد زیادی اقدام به برگزاری این جشن می کنند. از این جهت تلاش می کنند تا این جشن به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

جشن بیبی شاور برای چند سالی است که در بین ایرانیان رایج شده است و افراد زیادی اقدام به برگزاری این جشن می کنند. از این جهت تلاش می کنند تا این جشن به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

کارشناسان ما در مجموعه تشریفات مجالس صبور با ارائه این گزارش در نظر دارند تا شما عزیزان را با ویژگی های برگزاری جشن بیبی شاور بیشتر آشنا کنند. پس تا انتهای این گزارش با ما همراه باشید.

جشن بیبی شاور چیست؟

جشن بی بی شاور چیه؟ جشن بیبی شاور در حقیقت مراسمی است که به شکل جشن برگزار شده و در آن زوج ها تولد اولین فرزندشان را جشن می گیرند و البته در کنار آن فامیل و آشنایان به تهیه وسایل ضروری و هزینه های تامین آنها کمک می کنند.

برگزاری جشن بیبی شاور

برخی از خانواده ها این جشن را چند ماه یا چند هفته پیش از تولد فرزندشان برگزار می کنند اما برخی دیگر ترجیح می دهند که این مراسم جشن را پس از به دنیا آمدن اولین قدم نو رسیده شان برگزار کنند. با این حال شاید خیلی از هموطنان مان با ویژگی های برگزاری جشن بیبی شاور آشنایی نداشته باشند.

زمان برگزاری جشن بیبی شاور باید چه موقعی باشد؟

همانطور که گفته شد در فرهنگ های مختلف زمان های متفاوتی برای برگزاری این جشن تعریف شده است. به طور معمول بیبی شاور در ماه هفتم بارداری برگزار می شود. البته برخی دیگر ترجیح می دهند این جشن را پس از تشریفات تولد نوزاد برگزار کنند.

اما غالبا این جشن قبل از رسیدن به ماه های پایان بارداری برگزار می شود. این موضوع دو دلیل دارد. اول اینکه در ماه های پایانی بارداری شرایط برای مادر سخت می شود. دلیل دوم نیز به داشتن زمان کافی برای خرید سیسمونی نوزاد پس از جشن بیبی شاور بر می گردد.

نحوه برگزاری جشن بیبی شاور چگونه است؟

این جشن با نام جشن سیسمونی نوزاد نیز شناخته می شود. از اعضای شرکت کننده در این جشن باید به پدر و مادر زوج، خواهرها و برادرها، سایر اعضای فامیل و حتی دوستان و آشنایان اشاره داشته باشیم.

هر کسی که در این مراسم شرکت می کند به اندازه توان مالی خود به پدر و مادر نوزاد برای تهیه بخشی از نیازهای سیسمونی کمک می کند. نکته مهم در مورد جشن بی بی شاور پیشنهاد دادن آن از طرف یکی از اعضای خانواده، فامیل یا دوستان است.

معمولا خیلی کم پیش می آید که پدر و مادر خود این جشن را برگزار کنند؛ چرا که جلوه خوبی ندارد. معمولا یکی از افراد نزدیک به پدر یا مادر برگزاری این جشن را پیشنهاد می کنند و در کنار آن فعالانه به برگزاری جشن نیز کمک می کنند. برخی از افراد این جشن را به شکل همزمان با جشن تعیین جنسیت فرزند برگزار می کنند.

ویژگی های برگزاری جشن بیبی شاور چیست؟

برای برگزاری این جشن باید برخی نکات دیگر را بدانید نکاتی در مورد کیفیت برگزاری مراسم، پذیرایی در مراسم، لباس مناسب برای جشن بیبی شاور، هدایای مرسوم برای این مراسم و... که آنها را با یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم.

با ویژگی های برگزاری جشن بیبی شاور بیشتر آشنا شوید

نحوه برگزاری جشن بیبی شاور

مکان برگزاری جشن بی بی شاور کجاست؟

این جشن معمولا به شکل خودمانی در فضای خانه ها برگزار می شود. این که جشن قرار است در خانه پدر و مادر نوزاد برگزار شود یا در منزل فامیل آنها بستگی به توافقات بین والدین و شخصی که پیشنهاد برگزاری مراسم را داده بر می گردد.

اما در این سالها با افزایش تعداد موسسات تشریفاتی بسیاری از خانواده ها دوست دارند تا مراسم این چنینی خود را در تالارها و سالن های پیشنهادی این موسسات برگزار کنند. هر چند برخی از افراد نیز بیبی شاور را در فضای آزاد و یا با اجاره شخصی یک سالن برگزار می کنند.

پذیرایی مراسم بیبی شاور باید چگونه باشد؟

کیفیت پذیرایی این جشن مسقیما به شما و شرایط تان بر می گردد. می توانید این جشن را به شکل عصرانه با پذیرایی متفاوتی برگزار کنید. همچنین می توانید برای پذیرایی، شام را نیز در منو خود قرار دهید. پیشنهاد ما این است که به وسیله یک میز سلف سرویسی کوچک در گوشه اتاق ایجاد کنید و بر روی آن انواع خوراکی ها را قرار دهید.

در کنار خورکی هایی مثل شیرینی، کیک، کلوچه و... می توانید چند دیس فینگر فود نیز قرار دهید. نوشیدنی را مناسب فصل انتخاب کنید اگر هوا گرم است از انواع ماکتل یا شربت های سنتی استفاده کنید. اگر هوا سرد است انواع قهوه یا چای را به سلیقه خود به منو پذیرایی تان اضافه کنید. پیشنهاد می شود یک کیک بیبی شاور هم تهیه کنید تا پذیرایی خود را در خاطرات ماندگار تر نمایید.

اگر شام را در دستور کار برگزاری جشن خود دارید، بهتر است شامی سبک و ساده باشد. فراموش نکنید که معده حجم معینی دارد و شما نیز قبل از شام مهمانان را با انواع خوراکی ها پذیرایی کرده اید. می توانید در کنار یک مدل شام برای رنگین تر شدن سفره خود دسر و سالاد نیز تهیه کنید.

با ویژگی های برگزاری جشن بیبی شاور بیشتر آشنا شوید

ویژگی های جشن بیبی شاور

لباس جشن بیبی شاور چگونه باشد؟

لباس را بهتر است با تم جشن بیبی شاور هماهنگ کنید. اگر مهمان هستید، بهتر است از لباس های مجلسی خود برای این جشن استفاده کنید. اما اگر مادر نوزاد هستید و جشن قرار است برای فرزند شما برگزار شود، بهتر است خود را اذیت نکنید. لباس های مناسب برای بارداری بهترین گزینه هستند.

نگران نباشید! مهمانان شرایط شما را درک می کنند. ضمن اینکه این روزها لباس های متنوعی مناسب روزهای بارداری در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها می تواند یک انتخاب خوب برای جشن بی بی شاور باشد.

برگزاری یک جشن بیبی شاور خاطره انگیز با تشریفات صبور

ویژگی های برگزاری جشن بیبی شاور را با هم مرور کردیم. امیدواریم با این جشن و ویژگی های آن آشنا شده و پاسخ سوالات خود را دریافته باشید. بر اساس آنچه گفته شد می توانید جشن را به شکل شخصی در منزل خود برگزار کنید. اما پیشنهاد بهتر این است که برگزاری این جشن را موسسات تشریفاتی واگذار کنید تا هم مراسم به خوبی برگزار شود و هم در وقت شما صرفه جویی شود.

پیشنهاد ما در این زمینه مجموعه تشریفات صبور ( www.tashrifatsabour.com ) است. این مجموعه مجری و برگزارکننده انواع جشن های عروسی، عقد، تولد و... می باشد و می تواند مراسم شما را با بالاترین کیفیت میزبانی کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار