گوناگون

لباس هایی که باید دور بریزید

لباس هایی که باید دور بریزید

پارسینه: اگر شماهم از آن دسته افرادی هستید که لباس هایتان را انبار می کنید و هیچ وقت آنهارا دور نمی اندازید، بدانید که اشتباه می کنید و باید از این کار دست بردارید.

بسیاری از افراد علاقه زیادی به خرید لباس و نگه داشتن لباس های کهنه و غیر قابل استفاده خود دارند. این افراد به مرور زمان با انبوهی از لباس مواجه می شوند که اصلا به دردشان نخواهد خورد و تنها کمد لباسشان را اشغال کرده و دیگر جایی برای لباس های خوب و کاربردی نخواهد ماند.

طراحی ها دائما و خیلی سریع از فصلی به فصل دیگر در حال تغییر هستند. آن لباس زرق و برق دار یا چاپ شطرنجی که مدتی قبل توجه زیادی را به خودش جلب کرده بود اکنون فقط فضای کمد را اشغال کرده است. اگرچه پوشیدن لباس هایی که مد هستند، بد نیست اما باید سعی کنید لباس هایی بپوشید که همیشه قابل استفاده اند.
لباسهای قدیمی و بی کیفیت

برخی از لباس های قدیمی دلبستگی های غیر ضروری ایجاد می کنند. خاطره با یک ژاکت یا لباس می تواند عالی باشد اما اگر آنها کهنه شده اند دیگر مناسب نیستند پس بهتر است آنها را دور بریزید.

وزن بدن تغییر می کند و این بدان معناست که لباس نیز تغییر می کند. نگهداری انواع خاصی از لباس ها که متناسب با اندازه شما نیست می تواند اقدامی باشد که باعث بهم ریختگی کمد می شود اگر آنها را به فرد دیگری بدهید، شاید او بتواند از آنها بهتر استفاده کند.

اگر به کمد لباستان سری بزنید، متوجه خواهید شد که لباس هایی یک شکل و یا لباس هایی شبیه به هم و یک رنگ در کمد لباستان موجود است پس اگر از این دست لباس ها در کشو یا کمد خود دارید و تنها یکی از آن ها را به طور مرتب می پوشید و بقیه را نمی پوشید، آنها را به فرد دیگری بدهید.

خریدهای ناگهانی یا هدایای که دوستش ندارید و با سبک زندگیتان مطابقت ندارد، اغلب موجب بهم ریختگی کمد می شود. حقیقت این است که اگر هیچ شانسی برای پوشیدن آن وجود ندارد دیگر آن را نگه ندارید.

برخی خانمها زمانی یک لباس را دوست دارند اما بعد از آن وارد بحرانی می شوند که در آن، از لباسی که روزی تحسینش می کردند، متنفر می شوند و دیگر به آن سبک لباس علاقه ندارند. اگر دیگر به لباس هایی که در دوران نوجوانی می پسنده اید علاقه ندارید، آنها را دور بیاندازید.

برخی لباس ها کیفیت پایینی دارند و خیلی زود در اثر شست و شو و استفاده رنگ پریده می شوند، در حالی که ممکن است پول زیادی برای آن لباس پرداخت کرده باشید، به همین خاطر ممکن است دلتان نخواهد آنها را دور بریزید اما باید بدانید نگه داشتن آنها فقط فضای کمد را اشغال می کند.

چند لباس دارید که سوراخ های کوچکی روی آنها وجود دارد یا لکه دار، رنگ پریده یا پاره شده است؟ آنها را دور بریزید تا کمتر فضای کمد را اشغال کند.

چرا جوراب هایی که در انگشتان پا و پاشنه پا سوراخ شده است را هنوزنگه داشته اید، آنها را دور بریزید تا فضای مرتب تری داشته باشید.

اگر می خواهید احساس خوبی داشته باشید، باید در انتخاب و پوشیدن لباس زیر هم دقت کنید. اگر لباس زیرتان نخ کش شده است و سوراخ هایی روی آن وجود دارد، دیگر این لباس ها را نگه ندارید و دور بریزید تا کمد لباستان جای بیشتری داشته باشد.

اگر در کمد لباس خود سالها لباس هایی را نگه داشته اید که قصد تعمیر و یا کوتاه کردن آنها را داشتید، و تاکنون این کار را انجام نداده اید، احتمالا هرگز آن ها را تعمیر نخواهید کرد. اگر لباس تان بلند است و آن را کوتاه نکرده اید، یا آن را درست کنید و بپوشید و یا آن را به کسی دیگر ببخشید.

تیشرت ها، کلاه ها و کیف های اشانتیون و مجانی که هرگز تن به پوشیدن آنها نمی دهید، را دور بیاندازید زیرا رهایی از لباس هایی که فایده ای ندارند، جا را برای وسایلی که واقعا به دردتان می خورند، باز می کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار