گوناگون

۱۰ نکته کلیدی و مهم برای تقویت سلامت روان

۱۰ نکته کلیدی و مهم برای تقویت سلامت روان

پارسینه: سلامتی بدون سلامت روان وجود ندارد. برای کمک به استرس و چالش‌های روزمره، ما ۱۰ نکته را برای تقویت شرایط شما ارائه می‌دهیم.

سلامت روان به سلامت کلی ذهن و روان شما اشاره می کند و شامل احساس شما در خود، کیفیت روابط و کار شما در مدیریت احساسات و مقابله با مشکلات می شود.
هر کس ممکن است مشکلات سلامت روانی یا عاطفی را تجربه کند و در طول زندگی، از ما چنین وضعیتی را تحمل کند. آمار نشان می دهد از هر پنج کانادایی یک نفر با سلامت روان یا مواد مصرفی زندگی می کند.
نکاتی که بیان می‌کنند می‌توانند به شما کمک کنند خلق و خوی خود را بالا ببرید، قبول کنید و از زندگی لذت ببرید.


۱. ارتباط اجتماعی (مخصوصا ارتباط چهره به چهره) را در اولویت قرار دهید

ارتباط چهره به چهره
تلفن‌های و شبکه‌های اجتماعی جای خود را دارند، اما چیزی برای تأثیرگذاری و قدرت استرس زدایی و بهتر شدن خلق و خو اثر ارتباط رو در رو با انرژی افرادی که دوستشان دارند، هستند که به شما می‌دهند را نمی‌گیرند.


۲. فعال بمانید


فعال ماندن به همان اندازه است که برای بدن مفید است برای مغز نیز مفید است. ورزش یا فعالیت منظم می‌تواند تأثیر زیادی بر سلامت روان و عاطفه شما داشته باشد، استرس را کاهش دهد، حافظه را بهبود بخشد و به شما کمک کند بهتر بخوابد.


۳. با کسی صحبت کنید


با یک دوست صحبت کنید. اگر نگرانی‌ها یا استرس‌هایی دارید، آن‌ها را با کسانی که به آنها اهمیت می‌دهید بگذارید و از آنها مطمئن شوید یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای آرام کردن سیستم عصبی و کاهش آن است.


۴. به حواس خود متوسل شوید


آیا گوش دادن به یک آهنگ نشاط آور باعث ایجاد آرامش در شما می شود؟ آیا فشردن یک توپ استرس به شما کمک می کند که بکنید؟ قدم زدن در طبیعت و لذت بردن از مناظر و صداهای درختان چطور؟ تمام افراد به ورودی حسی کمی متفاوت پاسخ می‌دهند، بنابراین بهترین کار را برای خود پیدا کنید و متوجه شوید که چه روشی احساس آرامش بیشتری می‌کند.


۵. تمدید اعصاب را انجام دهید

یوگاا
یوگا، تمرین حواس، مدیتیشن و میزان تمرکز می‌تواند به کاهش استرس بسیار کمک کند و موجب بهبود سلامت روان شود.


۶. اوقات فراغت و تفکر را در اولویت قرار دهید


همه ما ممکن است به دلیل «مشغول بودن بیش از حد» مقصر باشند که نمی‌توانیم کمی برای خود و دیگران بگذاریم، اما اوقات فراغت یک نیاز برای سلامت عاطفی و روانی است. زمانی که به فکر، تفکر و توجه به چیزهای مثبت در طول روز اختصاص دهید، حتی به چیزهای کوچک توجه کنید و اگر خلق و خوی شما نیاز به تقویت دارد، می توانید آن را یادداشت کنید، زیرا به راحتی ممکن است فراموش شود.


۷. برای حمایت از سلامت روانی قوی از یک رژیم غذایی سالم برای مغز از غذاهایی استفاده کنید


که می‌توانند خلق کنند و خوی شما را تقویت کنید ماهی‌های چرب غنی از امگا ۳، آجیل (گردو، بادام، بادام هندی و بادام زمینی)، آووکادو، لوبیا. ، سبزیجات برگ دار (اسفناج، کلم پیچ و کلم بروکسل) و میوه‌های تازه مانند زغال اخته.


۸. در خواب کوتاهی نکنید

خواب و تاثیر بر سلامت روان
خوابیدن مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنم. خواب بهترین راه بدن و ذهن ما برای شارژ مجدد و تجدید نظر است. یکی از راه‌های خواب بهتر این است که ساعت‌ها قبل از خواب از صفحه‌نمایش‌ها (تلویزیون، تلفن، تبلت یا کامپیوتر) استفاده کنید. به جای آن به خواندن یا گوش دادن به موسیقی آرامش بخش فکر کنید.


۹. هدف و معنا پیدا کنید


این برای همه متفاوت است، اما یافتن هدف در عامل بزرگی برای سلامت روان است. به عنوان مثال می‌توان:
• در کار‌هایی شرکت کنید که به شما احساس مفید بودن می‌دهد
• روی روابط سرمایه‌گذاری کنید و زمان با کیفیت را با افرادی که برای شما مهم هستند
انجام دهید. شما را شادتر کند
• مراقبت از دیگران، که می‌توان به همان اندازه که چالش برانگیز است، معنادار باشد
• هر روز به یک کار یا حرکت خوب فکر کنید.


۱۰. از مشاورین کمک بگیرید

اگر شما یا یکی از عزیزانتان نیاز به پشتیبانی داشته باشید، برنامه‌ها و منابع زیادی در دسترس شما هستند. شما می‌توانید به روانکاوها مراجعه کنید و از آن‌ها برای حل تخصصی‌تر مشکل استفاده کنید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار