گوناگون

طرز تهیه پرتقال خشک بدون استفاده از میوه خشک کن

طرز تهیه پرتقال خشک بدون استفاده از میوه خشک کن

پارسینه: راحت‌ترین راه برای داشتن میوه‌های خشک و خوشمزه استفاده از میوه خشک کن هست، اما بدون میوه خشک کن هم میتونی میوه‌های خشک شده داشته باشی!

پرتقال خشک شده یا چیپس میوه یکی از خوراکی‌های خوشمزه و بسیار مفید است که می‌توانید از آن به عنوان تنقلات استفاده یا برای پذیرایی از مهموناتون آماده کنید.


مواد لازم:


شکر ۱ لیوان
آب ۲ لیوان
آب لیمو ترش ۳ قاشق غذاخوری
پرتقال به میزان لازم

طرز تهیه شربت:


یک لیوان شکر را به همراه ۲ لیوان آب داخل یک قابلمه مناسب می‌ریزیم و روی حرارت قرار می‌دهیم تا آب به جوش بیاید. زمانی که شکر کامل در آب حل شد اجازه می‌دهیم ۵ دقیقه بجوشد و سپس آب لیمو ترش را اضافه می‌کنیم


طرز تهیه پرتقال خشک:


ابتدا پوست پرتقال‌ها را بسیار نازک جدا می‌کنیم به طوری که پوست سفیدش باقی بماند سپس پرتقال‌ ها را با ضخامت ۳ تا ۵ میلی متر برش می‌زنیم و پس از برش آن‌ها را داخل شربت میزنیم و بعد داخل آبکشی قرار می‌دهیم تا آب اضافی از آن‌ها خارج شود.
پس از خارج شدن آب اضافی پرتقال ها، نوبت به خشک کردن آن‌ها می‌رسد. برای این کار میتوانید پرتقال‌ها را در میوه خشک کن قرار دهید و در صورت نداشتن میوه خشک کن از روش‌های زیر استفاده کنید:

پوست کندن پرتقال
خشک کردن میوه روی بخاری:


در سینی مناسبی کاغذ روغنی پهن می‌کنید و پرتقال‌ ها رو روی آن بچینید و روی بخاری یا شوفاژ قرار می‌دهید. هر یک ساعت پرتقال‌ها را پشت و رو کنید تا زودتر خشک شوند.


خشک کردن میوه روی شوفاژ:


یک کاغذ آلومینیومی روی شوفاژ بکشید و پرتقال‌ها را روی آن قرار دهید. (می توانید برای بهتر خشک شدن پرتقال‌ها آن‌ها را هر یک ساعت زیر و رو کنید.)


خشک کردن میوه در فر:


فر را با حرارت ۵۰ درجه سانتیگراد روشن کنید، سپس یک کاغذ روغنی روی سینی فر قرار دهید و پرتقال‌ها را داخل سینی بچینید و در فر قرار دهید. با این روش پرتقال‌ ها بین ۴ تا ۶ ساعت بسته به ضخامت شان خشک می‌شوند.


*نکات کلیدی*

میوه خشک
* از این روش برای خشک کردن تمام میوه‌ها می‌توانید استفاده کنید
* برای برش زدن میوه‌ها حتما از یک کارد تیز استفاده کنید تا میوه‌ها له نشوند.
* تمام میوه‌ها را می‌توانید در شربت بزنید، اما میوه‌هایی مثل سیب یا موز پس از خشک شدن شیرین‌تر می‌شوند و نیاز به شربت ندارند
* توجه کنید که میوه‌های خشک حداقل دو تا سه برابر میوه تازه حاوی قند می‌باشند
* در صورتی که می‌خواهید میوه‌ها را با طعم طبیعی و سالم‌تر خشک کنید که می‌توانید شربت را حذف کنید

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار