گوناگون

شرایط برقراری رابطه جنسی عالی و مطلوب

شرایط برقراری رابطه جنسی عالی و مطلوب

پارسینه: یکی از ارکان و پایه های یک زندگی سالم ، داشتن رابطه جنسی خوب زوجین است. امروزه شاهد بالا رفتن آمار طلاق هستیم که علت بسیاری از آنها نداشتن رابطه جنسی درست و لذت بخش است.

خوب نبودن رابطه زوجین علت‌های متفاوتی دارد که می‌تواند بخاطر عدم ارتباط زوجین با یکدیگر، آموزش نادرست، انتظارات غیر واقعی و ... باشد. زمانی یک زوج رابطه جنسی رضایت بخشی نداشته باشند، در باقی ابعاد زندگی نیز دچار مشکل می‌شوند. دانسته‌های مورد نیاز، شناخت کافی از یکدیگر، زمان بندی مناسب، مکان مناسب و ... همگی باعث شکل گیری یک تجربه خوب از رابطه جنسی شما است. در نظر داشته باشید رابطه زناشویی شما زمانی درست و خوب است که هر دو نفر از آن لذت ببرید.
نشانه‌های رابطه جنسی خوب

داشتن رابطه زناشویی خوب، نیازمند توجه و اهمیت لازم از جاب هر دو نفر می‌باشد. هر شخص باید تلاش لازم را انجام داده تا در حد رضایت بخشی خوب باشد و داشتن این رابطه تنها با تلاش یک نفر ممکن نیست. اگر هر دو نفر در یک رابطه عاطفی نشانه‌های زیر را داشته باشند می‌توان گفت که رابطه جنسی خوبی را تجربه می‌کنند:

پذیرفتن ایراد‌ها و کم و کاستی‌های یکدیگر.
رفتن به قرار‌های عاشقانه، خنداندن یکدیگر و بالا نگه داشتن انرژی مثبت در طول قرار.
عشق ورزیدن، دوست داشتن و علاقه به یکدیگر.
کشش و علاقه جسمانی همراه با علاقه احساسی نسبت به فرد مقابل.
ارتباط صمیمانه و مداوم طرفین.
اشتیاق لازم برای صرف زمان با یکدیگر.

لازمه رابطه جنسی خوب

هیچ دلیلی ندارد که شما نتوانید با همسر خود رابطه جنسی خوب و مناسبی برقرار کنید؛ تنها نیازمند آموزش صحیح توسط شخص تحصیل کرده و آگاه هستید تا نکات مورد نیاز را برای شما بازگو کند. راه حل‌های بسیاری برای رسیدن به یک رابطه جنسی خوب است که در ادامه ذکر می‌شوند:

زمان بندی مناسب

آگاهی هر دو نفر از زمان دقیق انجام رابطه جنسی تاثیرات مثبتی بر آن می‌گذارد. علاوه بر آمادگی ذهنی که در شخص ایجاد می‌شود؛ فرد می‌تواند از نظر جسمی نیز برای رابطه آماده شود. ممکن است این مسئله پیش بیاید که برنامه ریزی و مشخص کردن زمان دقیق رابطه جنسی به هیچ عنوان رمانتیک و جذاب نیست، در جواب این افراد باید گفت که ما انسان‌ها برای تمام کار‌های مهم و مورد اهمیتمان برنامه ریزی میکنیم و رابطه جنسی نیز یکی از مسائل مهم زندگی است که باید توجه بسیاری به آن داشت و زمان مناسب و کافی را برای آن در نظر گرفت. همچنین با زمان بندی برای انجام رابطه زناشویی، می‌توان میزان قابل توجهی از استرس و اضطراب را کاهش داد. شخص در زمانی که به رابطه مانده می‌تواند از نظر ذهنی خود را آماده کرده و یا هر کاری که در نظرش الزامی است را انجام دهد.

تمرکز لازمه رابطه جنسی خوب

تمرکز خود را از روی انجام رابطه جنسی بردارید و ذهن خود را آزاد بگذارید. در ذهن خود فانتزی‌ها و صحنه‌های غیر ممکن ایجاد نکنید و در لحظه از احساساتی که دریافت می‌کنید لذت ببرید. هنگامی که فشار و استرسِ انجام رابطه را از ذهن خود دور کنید، می‌توانید بهتر و آزادانه‌تر با همسر خود همراه شده و صمیمیت مورد نیاز را ایجاد کنید.

ارتباط صمیمانه برای برقراری رابطه جنسی خوب

برای داشتن یک رابطه خوب، نیازمند ارتباط سالم و صمیمانه هستید. تعدادی از اشخاص بطور ذاتی توانایی برقراری این نوع از ارتباطات را دارند و باقی افراد نیازمند آموزش هستند تا بتوانند ارتباط لازم را ایجاد کنند و به راحتی مواردی که در ذهنشان است را بازگو کنند. برای یادگیری این مهارت، باید به روانشناس متخصص مراجعه کنید تا شما را تحت تعلیم قرار دهد.

مراقبت از خود

برای داشتن رابطه زناشویی خوب، علاوه بر اینکه به شریک خوب و توانا نیازمندید؛ باید خودتان نیز آمادگی‌های لازم را داشته باشید. ورزش کردن، تغذیه صحیح، رسیدگی به خود، رعایت بهداشت فردی و ... می‌تواند اشتیاق همسرتان برای داشتن رابطه جنسی را بیشتر کند.

مراجعه به روانشناس

با مراجعه به روانشناس، علاوه بر آموزش دیدن و مشاوره گرفتن، می‌توانید استرس، اضطراب و تصورات غلطی که درباره رابطه جنسی دارید را، تغییر دهید. روانشناس خوب، می‌تواند مهارت گفت و گوی درست و نحوه ارتباط برقرار کردن با همسرتان را به شما آموزش دهد.

مقایسه نکنید

زندگی واقعی را با فیلم‌های پورن مقایسه نکنید. این کار نه تنها کمک کننده نیست بلکه رابطه شما را تخریب هم میکند. همچنین مقایسه رابطه خود با دیگران نیز کار غلطی است. هر شخص و زوجی باید بر اساس شرایط و توانمندی‌های خودشان سنجیده شوند به همین علت مقایسه کردن تنها باعث از بین رفتن رابطه خوب می‌شود.

رسیدن به رابطه خوب یک ویژگی ذاتی نیست و یک مهارت آموختنی است. برای داشتن آن حتما از روانشناس متخصص کمک بگیرید تا شما را در پیشرفت کردن همراهی کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار