گوناگون

درمان آلزایمر از روده شروع می‌شود!

درمان آلزایمر از روده شروع می‌شود!

پارسینه: یک مطالعه جدید نشان داده است که بیماری آلزایمر فقط به مغز مربوط نیست و درمان آن از معده شروع می‌شود.

گروهی از آزمایشات علمی انجام شده توسط محققان انگلیسی نشان داد که ممکن است روده با دارو‌ها یا تغییرات رژیم غذایی، برای متوقف کردن زوال عقل، تحت تأثیر قرار گیرد.

کنفرانسی که در روز چهارشنبه در برایتون انگلیس برگزار شد، مجموعه‌ای از آزمایشات را ارائه داد که روده را با ایجاد بیماری آلزایمر مرتبط می‌کند.

میکروبیوم روده

یکی از کارآزمایی‌های ارائه‌شده در کنفرانس نشان داد که چگونه میکروبیوم‌های روده در بیماران مبتلا به آلزایمر به طور قابل توجهی با افراد بدون این اختلال تفاوت دارد.

کارآزمایی دیگری نشان داد که جوندگانی که مستقیماً از بیماران آلزایمر پیوند "مدفوع" دریافت کردند، در آزمایش‌های حافظه بدتر عمل کردند.

سطوح التهاب

آزمایش سوم نشان داد که سلول‌های بنیادی مغز که با خون بیماران مبتلا به این اختلال درمان شده‌اند، کمتر قادر به ساختن نورون‌های جدید هستند.

باکتری‌های روده بیماران بر سطوح التهاب در بدن تأثیر می‌گذارند که سپس از طریق خونرسانی بر مغز تأثیر می‌گذارد.(التهاب عامل اصلی در ایجاد بیماری آلزایمر است).

دکتر آیدینا سیلاجیک عصب‌شناس کالج کینگ لندن که در تجزیه و تحلیل نمونه‌های بیماران آلزایمر شرکت کرده، گفت که اکثر مردم از اینکه باکتری‌های روده می‌تواند بر سلامت مغزشان تأثیر بگذارند، متعجب هستند.

شواهد این امر در حال افزایش است و دانشمندان در حال ایجاد درک خود از چگونگی این اتفاق هستند.

پزشکان معمولاً زمانی بیماری آلزایمر را تشخیص می‌دهند که مخلوطی از پلاک‌های آمیلوئید و درهم‌تنیدگی‌های نوروفیبریلاری را پیدا کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار