گوناگون

چرا پس از نزدیکی و رابطه زناشویی سردرد می گیریم؟+ روش‌های درمان سردرد جنسی بعد از ارگاسم

چرا پس از نزدیکی و رابطه زناشویی سردرد می گیریم؟+ روش‌های درمان سردرد جنسی بعد از ارگاسم

پارسینه: بسیاری از زوجین پس از ارتباط رناشویی دچار سردردهای بد می شوند این سردردها چه علتی و چه ارتباطی با رابطه جنسی دارد؟ در ادامه این مقاله ه علل و درمان این سردردهای جنسی می پردازیم با ما همراه باشید.

بسیاری از زوجین پس از رابطه زناشویی دچار سردرد‌های بد می‌شوند این سردرد‌ها چه علتی و چه ارتباطی با رابطه زناشویی دارد؟ در ادامه این مقاله به علل و درمان این سردرد‌های جنسی می‌پردازیم با ما همراه باشید.


ممکن است با بالا رفتن هیجان جنسی متوجه دردی ناخوشایند در ناحیه سر و گردن شوید. یا به طور معمول ممکن است دچار سردرد شدید و ناگهانی درست قبل از ارگاسم یا در حین ارگاسم شوید.


سردرد جنسی با فعالیت رابطه زناشویی همراه است به خصوص ارگاسم. ممکن است با بالا رفتن هیجان جنسی متوجه دردی ناخوشایند در ناحیه سر و گردن شوید. یا به طور معمول ممکن است دچار سردرد شدید و ناگهانی درست قبل از ارگاسم یا در حین ارگاسم شوید.

اغلب سردرد‌های جنسی چیز مهمی نبوده و نیاز به نگرانی ندارند. ولی در مورادی ممکن است نشان از مشکلاتی جدی از قبیل تنگی عروق خونی تغذیه کننده مغز باشند.


علایم سردرد جنسی


درد خفیف در سر و گردن که با افزایش هیجان جنسی افزایش پیدا می‌کند.

سردرد ناگهانی شدید و تند و تیز که قبل را در در لحظه ارگاسم اتفاق می‌افتد.

در برخی افراد ترکیبی از دو حالت فوق ایجاد می‌شود.

اغلب سردرد‌های جنسی حداقل چد دقیقه طول می‌کشد و برخی دیگر چند ساعت یا حتی ۲ تا ۳ روز ادامه دارد.

بسیاری از افراد مبتلا به سردرد جنسی به صورت خوشه‌ای در طی چند ماه آن را تجربه می‌کنند و پس از آن ممکن است تا یک سال‌ی بیشتر بدون سردرد زندگی کنند. حدود نیمی از افراد مبتلا به سردرد جنسی شش ماه پشت سر هم آن را تجربه می‌کنند. برخی افراد ممکن است در طول زندگی تنها یک بار این حمله را تجربه کنند.


چه زمانی برای سردرد جنسی باید به پزشک مراجعه نمایید

سردرد‌های جنسی اغلب نگران کننده نیستند، ولی اگر در طول فعالیت جنسی دچار سردرد می‌شوید به خصوص اگر اولین سردرد شما باشد یا ناگهانی شروع شود بهتر است با پزشک مشورت نمیاید.


علل ایجاد سردرد جنسی

هر نوع فعالیت جنسی که منجر به ارگاسم شود می‌تواند منجر به سردرد جنسی شود.

سردرد‌های هر از گاهی یا سردرد‌هایی که آرام آرام زیاد می‌شوند ممکن است جزو اختلالات اولیه سردرد باشد و ربطی به بیماری‌های زیر نداشته باشند، ولی سردرد‌های جنسی که ناگهانی بوجود می‌آیند ممکن است به دلایل زیر ایجاد شده باشند:

انبساط یا حباب در دیوراه شریان داخل سر یا آنوریسم داخل جمجمه intracranial aneurysm

اختلال در ارتباط بین شریان‌ها و رگ‌های مغز یا ناهنجاری شریان arteriovenous malformation که به فضای پر شده با مایع اسپینال و اطراف مغز خونریزی می‌کند.


خونریزی دیواره عروق منتهی به مغز

سکته مغزی

بیماری عروق کرونر

مصرف برخی دارو‌ها مانند قرص‌های ضد بارداری

التهاب از عفونت‌های خاص

سردرد‌های جنسی همراه با از دست دادن هوشیاری، استفراغ، سفت شدن گردن بیش از ۲۴ ساعت معمولا نشان از علایمی خطرناک دارند.


درمان سردرد بعد از نزدیکی

اغلب سردرد‌های جنسی چیز مهمی نبوده و نیاز به نگرانی ندارند

عوامل افزایش دهنده خطر سردرد‌های جنسی

هر کسی ممکن است سردرد جنسی را تجربه کند، ولی عواملی که خطر آن را بیشتر می‌کنند عبارتند از:

مرد بودن. مرد‌ها بیشتر مستعد ابتلا به سردرد جسی هستند.

سابقه میگرن. مبتلایان به میگرن احتمال بیشتری دارد به سردرد جنسی مبتلا شوند.

پیشگیری از سردرد جنسی

گاهی اوقات با متوقف کردن فعالیت جنسی قبل از ارگاسم می‌توان از سردرد جنسی پیشگیری کرد. غیر فعال بودن در طول رابطه جنسی هم می‌تواند به پیشگیری از سردرد جنسی کمک کند.


روش‌های تشخیص سردرد در رابطه جنسی

تصویربرداری مغزی

پزشک شما احتمالا برای تشخیص از تصویربرداری مغزی استفاده می‌کند.

انجام MRI می‌تواند به شناسایی هر گونه علت زمینه‌ای برای سردرد کمک کند.

در برخی موارد به خصوص اگر سردرد شما کمتر از ۴۸ تا ۷۲ ساعت قبل رخ داده باشد ممکن است پزشک برای تشخیص از سی تی اسکن استفاده کند.


آنژیوگرافی برای تشخیص علت سردرد هنگام ارگاسم

پزشک با کمک آنژیو گرافی یا MRA عروق خونی مغز و گردن را بررسی می‌کند.

در این روش با استفاده از یک لوله نازک و انعطاف پذیر که معمولا از کشاله ران وارد بدن شده و به عروق گردن می‌رسد و مواد کنتراست را به داخل عروق تزریق می‌کند تا دستگاه اشعه ایکس بتواند تصویری مناسب از شریان‌های گردن و مغز تهیه کند.

آزمایش مایع مغزی نخاعی

اگر سردرد ناگهانی شروع شده باشد و تصویربرداری طبیعی باشد پزشک با گرفتن مقداری از مایع مغزی نخاعی و آزمایش آن می‌تواند خونریزی یا عفونت را تشخیص دهید.روش‌های درمان سردرد جنسی بعد از ارگاسم

در بسیاری از موارد سردرد جنسی شما می‌تواند تنها سردرد شما باشد. برخی سردرد‌های جنسی به سرعت از بین می‌روند و نیازی به استفاده از مسکن پیدا نمی‌کنید.دارو‌های پیشگیری برای سردرد جنسی

اگر سابقه سردرد جنسی دارید و علت خاصی برای آن تشخیص داده نشده باشد باید به طور منظم دارو‌هایی برای پیشگیری استفاده کنید از جمله:

دارو‌هایی که می‌توانید روزانه استفاده کنید مثل پرولاپانول propranolol (Inderal, Innopran XL) یا متوپرولول metoprolol (Lopressor, Toprol-XL) که برای درمان فشارخون بالاریال بیماری عروق کرونری و میگرن استفاده می‌شوند. این دارو‌ها در صورتی که به صورت مکرر و طولانی دچار سردرد می‌شوید توصیه می‌شوند.

دارو‌های گاه به گاه مثل ایندومتاسین Indomethacin (Indocin, Tivorbex) و دارو‌های ضد التهابی یا تریپانس triptans که جزو دارو‌های ضد میگرن است و می‌توانید یک ساعت قبل از رابطه جنسی برای پیشگیری از سردرد استفاده کنید./ مه شو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار