گوناگون

عوارض ماندن اسپرم در بدن مردان + روش تخلیه

عوارض ماندن اسپرم در بدن مردان + روش تخلیه

پارسینه: مردان با آلت تناسلی مردانه ممکن است تصمیم بگیرند که هنگام انزال اسپرم، به طور موقت یا دائمی از خروج اسپرم جلوگیری کنند. اما عوارض ماندن اسپرم در بدن چیست؟

مردان با آلت تناسلی مردانه ممکن است تصمیم بگیرند که هنگام انزال اسپرم، به طور موقت یا دائمی از خروج اسپرم جلوگیری کنند. اما عوارض ماندن اسپرم در بدن چیست؟ دیگران ممکن است یک بیماری پزشکی داشته باشند که از خروج اسپرم از بدن جلوگیری می‌کند. دلایل پیشگیری کننده از انزال می‌تواند عمدی یا غیر عمدی باشد. در این مقاله، ما بررسی می‌کنیم که چرا افراد اسپرم را مسدود می‌کنند، آیا عوارض جانبی وجود دارد و چه زمانی باید در مورد مسائل انزال به پزشک مراجعه کنند. ممکن است در افراد شرایطی وجود داشته باشد که از خروج اسپرم از بدن جلوگیری کند یا به دلایل مختلف چه به صورت موقت و چه به طور دائمی ترجیح دهند انسداد را مسدود کنند. در ادامه مواردی را درباره عوارض ماندن اسپرم در بدن می‌خوانید.


مسدود کردن اسپرم به عمد در حین رابطه جنسی


افراد ممکن است انزال را قبل از ارگاسم متوقف کنند که بعید است این مسئله باعث ایجاد مشکلات سلامتی شوند. در موارد نادر، می‌تواند باعث پرفشاری خون اپیدیدیم شود. این یک روش برای جلوگیری از ارگاسم در هنگام استمنا (خودارضایی) یا رابطه جنسی است. طبق نظر جامعه بین المللی پزشکی جنسی (ISSM)، برای برخی از افراد، این ممکن است احساس ارگاسم را شدیدتر و لذت بخش‌تر کند.

در این شرایط فرد به حدی از تحریک جنسی می‌رسد که منجر به ارگاسم می‌شود. سپس آن‌ها تحریک را کاهش می‌دهند تا از ارگاسم جلوگیری کنند، سپس آن را افزایش می‌دهند تا دوباره به ارگاسم نزدیک شوند. آن‌ها می‌توانند این چرخه را تا زمانی که بخواهند ارگاسم کنند ادامه دهند. افراد همچنین ممکن است از این روش برای کمک به مدیریت انزال زودرس استفاده کنند.


آن‌ها همچنین ممکن است احتباس مایع منی را به عنوان بخشی از رابطه جنسی تانتریک انجام دهند. بعضی از تکنیک‌ها ممکن است شامل ارگاسم بدون انزال باشد، مانند Karezza. این روش بر تنفس، مراقبه و برخی از وضعیت‌ها و روش‌ها متمرکز است. هدف ایجاد یک ارگاسم بدون انزال، برای حفظ فعالیت جنسی است.


مشکلات انزال

یکی از مشکلات مرحله‌ای است که افراد کاملاً قادر به تخلیه منی نیستند. افراد مبتلا به این بیماری هنوز هم می‌توانند اسپرم تولید کرده و ارگاسم را تجربه کنند، با این حال، آن‌ها نمی‌توانند انزال کنند. دو حالت وجود دارد:

اولیه: افرادی که آلت تناسلی مردانه را دارند و همیشه انزال داشته اند.

ثانویه: افرادی که آلت تناسلی دارند و دچار انزال می‌شوند، اما قبلاً قادر به تخلیه منی بوده اند

با توجه به نظر جامعه بین المللی پزشکی جنسی (Issm)، علل این شرایط عبارتند از:

آسیب‌ها مانند آسیب به نخاع یا ناحیه لگن

عفونت‌ها

دارو‌های خاص از جمله دارو‌های ضد افسردگی

جراحی در ناحیه لگن، که ممکن است بر روی اعصاب لگن تأثیر بگذارد

برداشتن غدد لنفاوی به دلیل درمان سرطان بیضه

شرایطی که بر سیستم عصبی تأثیر می‌گذارد، مانند بیماری پارکینسون

درمان علت زمینه‌ای ممکن است به رفع انزال کمک کند. اگر مسئله باروری در مردان مبتلا به این بیماری وجود داشته باشد، اقدامات پزشکی برای کمک به تحریک انزال یا استخراج اسپرم در دسترس است.


انزال عقب مانده یا غقب گرد

انزال رتروگراد شرایطی است که باعث می‌شود منی به جای خروج از بدن در هنگام ارگاسم، وارد مثانه شود. افرادی که دچار انزال عقب مانده هستند ممکن است هنگام ارگاسم مایع منی تولید کنند یا اصلاً نباشد. انزال برگشتی به مثانه یا بقیه بدن فرد آسیب نمی‌رساند. منی به راحتی با ادرار مخلوط می‌شود و هنگام دفع ادرار از بدن خارج می‌شود. علائم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:


ادرار ابری، به دلیل وجود مایع منی

ارگاسم خشک، جایی که مردم هنوز احساس لذت می‌کنند، اما منی را کمی دفع می‌کنند و حتی منی را دفع نمی‌کنندآسیب به عضلات یا اعصاب در ناحیه لگن می‌تواند باعث انزال عقب مانده شود. علل می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

جراحی روی مثانه یا غده پروستات

دیابت

اسکلروز چندگانه

مسدود کننده‌های آلفا

پزشکان برای مدیریت انزال عقب مانده باید بر روی مسئله اساسی تمرکز کنند. یک مثال سودوافدرین است، دارویی که ممکن است برخی موارد را درمان کند. انزال عقب مانده برای سلامتی فرد مضر نیست، اما بر قدرت باروری تأثیر می‌گذارد. بازیابی اسپرم از ادرار برای درمان‌های باروری ممکن است یک گزینه برای افرادی باشد که کودک بیولوژیکی می‌خواهند.


وازکتومی

برخی از افراد با انجام وازکتومی ممکن است مانع از خروج دائمی اسپرم شوند. این روش جراحی لوله‌های حامل اسپرم را مسدود کرده و از خروج آن در هنگام انزال جلوگیری می‌کند. بسیاری از افراد برای جلوگیری از بارداری شریک جنسی زن، وازکتومی را به عنوان نوعی کنترل بارداری انتخاب می‌کنند.چه اتفاقی در بدن می‌افتد وقتی که فرد جلوی خروج اسپرم را بگیرد؟

انزال به بیرون راندن منی از بدن گفته می‌شود. به طور معمول، تحریک جنسی باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی تا حد ارگاسم می‌شود. در طی این فرآیند، اسپرم از بیضه‌ها از طریق اپیدیدیم و به داخل مجاری دفع می‌شود. سپس، از طریق مجاری انزال پروستات، و مخلوط شدن با مایع منی، به مجرای ادرار وارد می‌شود. انقباض عضلات لگن این مایعات را که اکنون مایع منی نامیده می‌شود را از نوک آلت تناسلی مرد تخلیه می‌کند.

نطفه حاوی حدود ۱۰ ٪ اسپرم است، بقیه شامل:

آنزیم‌ها

ویتامین سی

کلسیم

پروتئین

سدیم

فلز روی

اسید سیتریک

قند فروکتوز


آیا عوارض جانبی وجود دارد؟

هیچ مدرکی نشان نمی‌دهد که انسداد اسپرم می‌تواند باعث آسیب یا عوارض جانبی منفی شود. اسپرم تخلیه نشده برای بدن مضر نیست و جمع نمی‌شود. بدن اسپرم را که از طریق انزال خارج نمی‌شود، دوباره جذب می‌کند. این هیچ عارضه جانبی بر میل جنسی یا باروری ندارد.

با این حال، ممکن است عوارض جانبی احتمالی در افرادی که هنگام تحریک جنسی، انزال را به تأخیر می‌اندازند یا از آن اجتناب می‌کنند، وجود داشته باشد. فشار خون اپیدیدیم زمانی است که تحریک جنسی مردان منجر به ارگاسم یا انزال نشود. مردم ممکن است از آن به عنوان توپ‌های آبی یاد کنند. علائم فشار خون اپیدیدیم ممکن است شامل درد خفیف تا شدید بیضه باشد.


حرف آخر

انزال به ندرت منجر به بروز عوارض می‌شود و خطرناک است، اما باز هم به علت آن بستگی دارد. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند انزال نداشته باشند، مانند کسانی که لبه زدن را تمرین می‌کنند. دیگران به دلیل اختلال عملکرد جنسی نمی‌توانند انزال داشته باشند. اگر افراد به طور مداوم با مشکلات انزال روبرو می‌شوند، باید به پزشک مراجعه کنند. متخصصان می‌توانند گزینه‌های درمانی احتمالی را بررسی کنند. اگر اسپرم با انزال خارج نشود، بدن منی را تجزیه کرده و دوباره جذب می‌کند؛ که ممکن است در هنگام انتشار شبانه اسپرم را آزاد کند و به عنوان یک خواب مرطوب شناخته می‌شود. اگر افراد وازکتومی کرده باشند، اسپرم آن‌ها در داخل بدن باقی مانده و با اسپرم مخلوط نمی‌شود. آزمایشات همچنان اسپرم تولید می‌کنند، اما بدن دوباره آن را جذب می‌کند./ مه شو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار