گوناگون

در شب اول زفاف چه کارهایی باید انجام بدیم؟

در شب اول زفاف چه کارهایی باید انجام بدیم؟

پارسینه: برقراری رابطه جنسی برای دختران در اولین شب عروسی مصداق این است که آنها درد بسیار زیادی را در ضمن پاره شدن پرده بکارت تجربه میکنند و غیر از آن، درد بسیار زیادی هنگام داخل شدن آلت تناسلی مرد در داخل واژن (دخول) خواهند داشت. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بیشتر در مورد شب زفاف و آداب و رسوم آن آشنا شوید.

شب زفاف اصطلاحی است که یا به اولین شب پس از ازدواج، (به ویژه در صورتیکه آن شب، عروس و داماد با یکدیگر هم بستر شوند) یا نخستین تجربهٔ آمیزش جنسی گفته می‌شود.


مـانند تعداد بسیار زیادی از عروس و داماد‌های دیگر ممکن است شما هم در این فـکر بـاشیـد که چـگونه باید به شب عروسی (شب زفاف) خود نزدیک شوید؛ در این شرایـط هـزاران پرسش بی پاسخ به ذهن شما خطور می‌کند: آیا همه‌ی زوج‌ها شب عروسی با هم ارتباط جنسی برقرار می‌کنند؟ کسانیکه برای نخستین بار است که در شـب عروسـی یک چنین تجربه‌ای را کسب می‌کنند، چگونه می‌توانند با هیجان وارده روبرو شده و آنرا به درستی کنترل نمایند؟ و هزاران پرسش دیگر.


زمان مناسب آمیزش شب زفاف:

تحریک جنسی در مردان تقریباً همیشه می‌تواند رخ دهد و هیچ‌وقت زمان مشخصی هم ندارد، آمیزش جنسی نباید وقت و زمان مشخص و برنامه‌ریزی شده داشته باشد بلکه هوس و خواست زن و شوهر است که زمان آمیزش را مشخص می‌کند، چرا که ممکن است موکول کردن رابطه جنسی به زمان خاص، لذت‌بخشی آن را کاهش دهند.


اما یادمان نرود که هماهنگی دوجانبه و احترام به خواست طرف مقابل به‌هیچ‌وجه قابل چشم‌پوشی نیست.


در شب زفاف، چون هنوز پرده بکارت دختر باقی است؛ معمولاً دختر‌ها استرس بالایی دارند و از انجام عمل زناشویی می‌ترسند. به همین خاطر اصرار به آمیزش در این شب توصیه نمی‌شود. بلکه مرد باید با حوصله و صبر بالایی که از خود نشان می‌دهد؛ استرس همسرش را از بین ببرد و با نوازش‌ها و ملاعبه‌های مکرر، همسرش را برای یک آمیزش موفق و رضایت بخش آماده کند. با تکنیک‌های خاصی که در جای خود بیان شده است؛ سعی کند؛ وارد عمل شده؛ تا همسرش خیلی متحمل درد نشود.


گاهی اوقات به علت ناشی گری و بی صبری مرد، در شب زفاف، زن دردی را متحمل می‌شود و خاطره بدی از اولین آمیزش در ذهنش نقش می‌بندد و این امر در آمیزش‌های بعدی تأثیر می‌گذارد. گاهی اوقات هم موجب مشکلات جسمی و روانی برای زن می‌شود؛ لذا توصیه می‌شود در شب زفاف خیلی به حالات روحی همسر توجه شود و او از لحاظ جسمانی و روانی به طور کامل آماده شود. به همین خاطر معمولاً آمیزش شدید، مشکل ساز است.


شب زفآف چیست، شب زفاف، شب اول ازدواج

دلیل اضطراب و استرس در شب زفاف (دلیل اضطراب و استرس در "شب اول عروسی")

۱- یکی از فکر‌هایی که در این شب به ذهن هر عروسی می‌آید این است که پاره شدن پرده بکارت، با درد بسیار همراه است که این بزرگترین دلیل اضطراب است. فکر شما کمی اشتباه است. اگر رابطه شما و همسرتان عاشقانه باشد و معاشقه‌ای لذت بخش با همدیگر داشته باشید و بتوان به شدت میل جنسی عروس خان برانگیخته شود و واژن رطوبت لازم را پیدا کند، دخول راحت و بدون درد می‌شود. عروس خانم توجه کنید که شما نباید بدن خود را در هنگام دخول سفت نگه دارید.


اینکار باعث جمع شدن واژن می‌شود و با درد بسیار همراه است. پس آرام باشید و با احساس خوب اینکار را انجام دهید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا مقداری از ژل لیدوکایین برای کاهش درد بر روی سطح ورودی آلت تناسلی خود بمالید تا به خوبی بی حس شود. حتی آقا داماد هم برای افزایش رطوبت واژن عروس، می‌توانید از ژل لوبریکانت استفاده کند.


۲- یکی دیگر از دلایل اضطراب، عدم خونریزی و نداشتن پرده‌ی بکارت است. نکته‌ای که باید حتما در این مکان بیان کنیم این است که اگر دختری دارای پرده از نوع ارتجاعی باشد، خون ریزی اولیه را ندارد. پس آقا داماد عزیز حواستون به این موضوع باشد؛ و نکته‌ی بعدی که آقا داماد باید بداند این است که عدم خونریزی نشانه رابطه جنسی قبلی نیست و این موضوع را حتما با دکتر زنان مطرح کنید تا آگاهی لازم را پیدا کنید.


۳- دلیل بعدی، حس باکره نبودن و تبدیل شدن به یک زن کامل، بسیار باعث استرس می‌شود. بسیاری از دختران، خجالت زده می‌شوند که باکره بودن خود را از دست می‌دهند. نکته اینجاست که اصلا نباید احساس شرمندگی کنید. شما بعد از سال‌ها پاک دامنی، اکنون در دامن همسرتان هستید.


۴- موضوع و دلیل بعدی این است که، چون عمل زفاف و دخول، در شب عروسی و بعد از مراسم عروسی اتفاق می‌افتد و در این شب عروس و داماد بسیار خسته و تحت فشار بوده اند، اضطراب و استرس ایجاد می‌کند. البته این رسم در گذشته دقیقا در شب عروسی انجام می‌شده است. امروزه بیشتر عروس و داماد‌ها یا قبل از شب عروسی و یا بعد از شب عروسی خود این کار را انجام می‌دهند. ما پیشنهاد می‌کنیم که شما هم بگذارید بعد از شب عروسی، زمانیکه از لحاظ روحی و جسمی در شرایط بسیار عالی قرار دارید.


۵- یکی دیگر از دلایل اضطراب، حس خجالت و شرمندگی در برابر همسرتان می‌باشد. این یک حس پاک است و به آن کاملا احترام می‌گذاریم. این حس کاملا به آمادگی احتیاج دارد تا شما بتوانید با همسرتان یک ارتباط عاطفی و بدون شرمساری داشته باشید.


۶- یکی دیگر از دلایل اضطراب، حامله شدن در شب زفاف و با اولین ارتباط می‌باشد. این نکته را حتما باید به شما گوشزد کنیم که شما باید از قبل اطلاعات خودتان را در زمینه بارداری و نحوه حامله شدن بالا ببرید، باید برنامه ریزی کنید و از روش‌های جلوگیری از بارداری به خوبی مطلع باشید. اگر در واژن احساس درد کردید باید از لیدوکایین استفاده کنید و اگر رطوبت واژنتان کم است و خشک هستید، از ژل لوبریکانت استفاده کنید.


۷- یکی از اضطراب‌های آقایان، راست نشدن آلت تناسلی می‌باشد. زیرا خستگی باعث می‌شود که اندام آن‌ها قدرت کمتری داشته باشد. پس این نکته را در نظر داشته باشید که حتما باید استراحت کافی و لازم را داشته باشید تا بتوانید تمرکز کنید و به خوبی عمل دخول را انجام دهید.

شب اول عروسی


موارد مهم شب زفاف برای مرد و زن

۱- قبل از شب زفاف زن و مرد باید خجالت، یا رودبایسی را کنار بگذارند و با هم راحت باشند تا ارتباطی عاشقانه را تجربه نمایند.


۲- از قبل باید زوجین، آداب و رسوم هر کدام از خانواده‌ها را اطلاع داشته باشند و بر اساس آن شب زفاف را برنامه ریزی کنند (بخصوص برای خانواده‌های سنتی).


۳- می‌بایست زن و مرد، همدیگر را درک کنند و بر طبق میل هم با توجه به شرایط عمل نمایند.


۴- اضطراب، هیجان، ترس، عصبی بودن، تهدید، فشار و اجبار برای هریک از زوجین بخصوص زن، اثر منفی بر شب زفاف خواهد داشت.


۵- ازقبل گواهی معاینه پزشکی (سلامت پرده بکارت) توسط زن به همسر و خانواده او تحویل داده شود (خانواده‌های مقید) تا در شب زفاف خاطری آسوده‌تر را داشته باشد.


۶- در شب زفاف لازم نیست حتما رابطه جنسی زیر فشار و اجبار طرفین و خانواده به هر کدام از زوجین تحمیل شود.


۷- از طرفی اگر زوج خونی نبیند دلیل بر باکره نبودن همسرش نمی‌باشد و نمی‌تواند اورا متهم نماید.


۸- درد و خونریزی پرده بکارت برخلاف باور‌های نادرست، ناچیز است و این با توجه به شرایط زوجین می‌تواند متفاوت باشد.


۹- دخول تا برانگیختگی کامل زن توسط مرد، نباید انجام شود.


۱۰- آگاهی از نقاط تحریکی و شهوانی زن و بکار گیری جملات عاشقانه می‌تواند ارتباطی عاشقانه را برای هردو ایجاد نماید./ بیتوته

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار