گوناگون

لاری: چند ماه برای سفر رفتن صبر کنید

لاری: چند ماه برای سفر رفتن صبر کنید

پارسینه: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: مردم تا چند ماه دیگر و تا وقتی به درصد قابل قبولی از واکسیناسیون علیه کرونا برسیم، صبر کنند و به سفر نروند.

دکتر سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: عقل حکم می کند تا زمانیکه به درصد قابل قبولی از واکسیناسیون علیه کرونا برسیم مردم به سفر نروند و دورهمی نداشته باشند تا بیماری کووید ۱۹ بیشتر از این در بین ما مرگ بهمراه نداشته باشد.

وی با بیان اینکه واکسن کرونا در حال تولید شدن در کشور و همچنین وارد شده است، اظهار داشت: مردم کشورمان تا کنون تاب آوری خوبی داشتند و با ما همکاری کردند اما از آنها می خواهیم که باز هم صبر داشته باشند.

لاری با تاکید بر اینکه تجربه یک سال اخیر نشان داد هرجا تجمعی اتفاق می افتد و پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود بیماری کووید ۱۹ شیوع می یابد، تصریح کرد: بهمین دلیل همیشه توصیه وزارت بهداشت این است که مردم سفر و تجمع نکنند و دورهمی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا از ما خسته نشده بلکه به شکل جهش یافته و با قدرت سرایت بیشتر مانند آنچه در خوزستان اتفاق افتاده در حال گرفتن بیماران از ما است، تاکید کرد: پس ما هم نباید از رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی خسته شویم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: درنهایت ستاد ملی مقابله با کرونا درباره چگونگی سفرها تصمیم می‌گیرد و محدودیت‌ها بر اساس رنگ‌بندی ها تعیین خواهد شد. به طوری که اگر در جایی شدت بیماری زیاد شود قطعا محدودیت های بیشتری خواهیم داشت.

لاری با بیان اینکه ویروس کرونای انگلیسی در بسیاری از استان ها شناسایی شده است، اضافه کرد: بسیاری از افرادی که درگیر این نوع ویروس شدند سابقه سفر ندارند که نشان می دهد این ویروس در چرخش است و هرچه ترددها بیشتر شود، چرخش ویروس جهش یافته هم بیشتر و از طرفی امکان جهش در ویروس خودمان نیز ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کشور پایین آمده و به ۷۶ درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: ما در هفته های اخیر تا ۸۸ درصد را در رعایت شیوه نامه های بهداشتی داشتیم اما کاهش آن، نگران کننده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه وضعیت اصفهان در زمینه کرونا خیلی بد نیست، افزود: بستری‌ها در این استان نسبت به هفته قبل ثبات داشته و خیلی افزایش نداشته است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

 • ناشناس

  چشم اگر اوامر دیگری نیست با توجه به اینکه ظاهرا برنامه زمانبندی برای واکسیناسیون عمومی سریع وجود ندارد بفرمایید راهی وجود دارد که ملت مستقیما واکسن تهیه نماید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار