گوناگون

طرز تهیه تخم مرغ اسکاتلندی مقوی و خوشمزه

طرز تهیه تخم مرغ اسکاتلندی مقوی و خوشمزه

پارسینه: در گزارش زیر طرز تهیه تخم مرغ اسکاتلندی را به شما آموزش می‌دهیم.

در ادامه با ما همراه باشید تا طرز تهیه تخم مرغ اسکاتلندی را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه تخم مرغ اسکاتلندی؛ یک اسنک مقوی و خوشمزه

گوشت چرخ کرده ۴۵۰ گرم
تخم مرغ پنج عدد
آرد گندم نصف فنجان
آرد سوخاری سه چهارم فنجان
جو دوسر نصف فنجان
روغن زیتون یا روغن سبزیجات یک قاشق چای‌خوری
نمک به مقدار لازم
فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه تخم مرغ اسکاتلندی؛ یک اسنک مقوی و خوشمزه

تخم مرغ اسکاتلندی مانند توپک پنیری یا تخم مرغ شکم پر یک میان‌وعده خلاقانه، مقوی و البته خوشمزه است که با کمی صبر و حوصله می‌توانید آن را در خانه تهیه و نوش جان کنید. برای تهیه تخم مرغ اسکاتلندی، ابتدا فر را روی ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد بگذارید تا گرم شود. گوشت چرخ کرده را به چند تکه‌ی دایره‌ای شکل تقسیم کنید. دایره‌ها را در یک ظرف قرار داده و تا زمانی که به آن‌ها نیاز شود، در یخچال بگذارید.

یک قابلمه را آب کرده و کمی نمک به آن اضافه کنید و روی حرارت گاز بگذارید. اجازه دهید آب بجوشد. سپس چهار عدد تخم مرغ را به قابلمه اضافه کنید. اگر دوست دارید زرده آبکی باشد چهار دقیقه و برای اینکه سفت شود، آن را شش دقیقه بپزید. به یاد داشته باشید که تخم مرغ طی مراحل تهیه، دوباره پخته می‌شود. در همین زمان، درون یک ظرف یخ و آب و کمی نمک بریزید. زمانی که تخم مرغ‌ها پختند، آن‌ها را به کاسه اضافه کنید و اجازه دهید خنک شوند. زمانی که خنک شدند، آن‌ها را خشک کرده و پوست‌شان را بگیرید.

آرد گندم را درون یک کاسه عمیق بریزید. یک عدد تخم مرغ خام باقی‌مانده را در یک کاسه دیگر ریخته و با چنگال بزنید. آرد سوخاری، جو دوسر و فلفل سیاه را هم به یک کاسه دیگر اضافه کنید. به آرامی تخم مرغ‌های آبپز را در آرد گندم بغلتانید. گوشت چرخ کرده‌ها را از یخچال بیرون بیاورید. کمی از روغن زیتون یا روغن سبزیجات را کف دست‌تان بمالید. یکی از گوشت چرخ کرده‌های دایره شکل شده را کف دست خود گذاشته و آن را صاف کنید تا قطر آن تقریبا پنج سانتی‌متر شود.

این کار را ادامه دهید تا چهار لایه از گوشت صاف شده به دست بیاید. هر کدام از تخم مرغ‌هایی که در آرد غلتانده شده‌اند را وسط یکی از این گوشت‌ها بگذارید و گوشت را دور آن بپیچید. سطح گوشت را صاف کنید. به آرامی هر کدام از گوشت‌ها را در کاسه حاوی تخم مرغ زده شده بغلتانید تا کاملا سطح گوشت به آن آغشته شود. سپس گوشت‌ها را در مخلوط آرد سوخاری بزنید تا کاملا به آرد آغشته شوند. کف سینی فر کاغذ پوستی بگذارید. سپس گوشت‌ها را درون سینی فر قرار دهید.

سینی را در طبقه وسط فر فرار دهید و اجازه دهید به مدت تقریبا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه و تا زمانی که سطح تخم مرغ اسکاتلندی قهوه‌ای طلایی شده و گوشت نرم شود و کامل بپزد، در فر بماند. اگر سطح گوشت‌ها به طور نامساوی قهوه‌ای شد، آن‌ها را بچرخانید. سینی فر را با دستکش بیرون بیاورید و تخم مرغ‌ها را در بشقاب سرو خود قرار دهید و داغ سرو کنید. تخم مرغ اسکاتلندی لذیذ و مقوی شما آماده است. نوش جان!

منبع: کتاب کاله

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار