گوناگون

علت ترس از زایمان+ توصیه‌ها

پارسینه: رئیس انجمن علمی مامایی ایران به دلایل ترس مادران باردار نسبت به زایمان طبیعی به همراه توصیه‌های ارائه کرد و گفت: درد زایمان به عنوان شدیدترین درد تلقی می شود و بسیاری از زنان ما به خاطر ترس از درد زایمان متقاضی سزارین هستند.

ناهید خداکرمی در آستانه برگزاری کنگره بین المللی روش‌های کم تهاجمی زنان و مامایی اظهار داشت: در بارداری و زایمان ما گاهی با مسائل غیر طبیعی روبرو می‌شویم و با توجه به بیماری‌های زمینه ای مادر حکم می‌کند مداخلاتی برای تولد و زایمان انجام شود که از جمله سزارین و زایمان به روش جراحی یکی از مداخلات مفیدی است که بسیار نجات بخش است.

مسئول بخش مامایی دومین کنگره بین المللی روش های کم تهاجمی زنان و مامایی و سیزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران، ادامه داد: در کنار آن روش های کم تهاجمی مفیدتری داریم که باید تقویت شود تا مادر به خاطر درد خود را در معرض خطرات ناشی از جراحی قرار ندهد. روشهایی مانند زایمان‌های کم درد غیر دارویی و دارویی توانیم زایمان طبیعی را ترویج دهیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افزود: روش‌های کم تهاجمی مانند استفاده از واکیوم یا وانتوز در زمان اختلالات قرارگیری جنین در داخل کانال واژن بسیار کاربردی است و در مواقعی که در انتهای پروسه زایمان نیاز به مداخله بیشتر است، می توانیم از این روش استفاده کنیم.

خداکرمی تاکید کرد: یکی از بحث‌هایی که در زایمان داریم به نام درد زایمان است که به عنوان شدیدترین درد تلقی می‌شود و بسیاری از زنان ما به خاطر ترس از درد زایمان متقاضی سزارین هستند ولی ما می توانیم با روش های کم تهاجمی تر درد را مدیریت کنیم.وی افزود: بسیاری از افراد به دلیل ترس از درد خودشان را در معرض سزارین قرار می‌دهند که هم بیهوشی دارد و هم عوارض جراحی دارد، اما می‌توان با استفاده از زایمان‌های بی‌درد دارویی پروسه درد را مدیریت کرد و مادر بدون درد زایمان کند.

خداکرمی به روش‌های زایمان کم درد غیر دارویی اشاره کرد و گفت: در این روش ما بدون اینکه دارویی استفاده کنیم می‌توانیم با استفاده از روش‌های حمایتی و استفاده از تکنیک‌های دستی و بدون نیاز به دارو، که توسط ماماها بکار می‌رود، درد مادر را در حین زایمان کم کرد.وی افزود روش‌های کاهش درد غیر دارویی مثل ماساژ درمانی، زایمان در آب، کم تهاجمی و بی ضرر است و تا حد زیادی درد مادر را کاهش می‌دهد و باعث نشاط و زایمان خوشایند برای نوزاد و مادر شد.

خداکرمی با اشاره به برگزاری کنگره روش‌های کم تهاجمی زنان و مامای، گفت: امیدواریم با برپایی این قبیل کنگره ها بتوان هرچه بیشتر روش های ساده، منطقی، علمی و کم تهاجمی در زایمان و بارداری را شاهد باشیم.دومین کنگره بین المللی روش‌های کم تهاجمی زنان و مامایی و سیزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران در روزهای 30 دی تا سوم بهمن 95 در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود و 20 امتیاز بازآموزی برای تمامی شرکت کنندگان دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار