گوناگون

كيانوش رستمى: دعوا ندارم، در پاریس وزنه می‌زنم و طلا می‌گیرم

كيانوش رستمى: دعوا ندارم، در پاریس وزنه می‌زنم و طلا می‌گیرم

پارسینه: او در ٣٢ سالگى باور دارد كه مى تواند در المپيك ٢٠٢٤ پاريس مدال بگيرد، آن‌هم به رنگ طلا، قهرمانى كه اين كار را قبل از اين انجام داده و با داشتن دو مدال طلا و نقره از بهترین‌های تاریخ ماست.

ورزش سه نوشت: در تمام اين سالها شاهد حاشيه ها و اخبار اعصاب خرد كن بسيارى در وزنه بردارى بوده ايم؛ دوپينگ، محروميت ها، اختلافات متعدد، حذف و دعواها، جنگ هاى خانمان سوز و حتى زرگرى يا پاره شدن نوار كسب مدال طلاى المپيك در آخرين دوره ى برگزار شده ى اين بازيها و حتى از دست رفتن جايگاه قوى ترين مرد المپيك كه در سه دوره چهار ساله به وزنه برداران سنگين وزن سرزمينمان اختصاص داشت.
كيانوش رستمى قبل از المپيك ٢٠٢٠ توكيو تنها اميد ورزش ايران بود كه شايد با كسب مدال طلا مى توانست ركورد هادى ساعى را به عنوان پرافتخارترين المپين ايرانى بشكند، اما او كنار گذاشته شد و جنگى تمام عيار و حوصله سر بر تا امروز ادامه يافت و كسب مدالهاى جهانى جديد و تغيير مديريت فدراسيون هم روند را تغيير نداد.
حال در فاصله ى كمتر از یک سال تا المپيك ٢٠٢٤ پاريس كه ورزش ايران شاهد اخبار اعصاب خرد كن و نااميد كننده ى تكرارى از اختلافات موجود وزنه بردارى بين قهرمان هم دوره آن‌هم در مسند مديريتى، سرمربيگرى و ورزشكار است، كيانوش رستمى در گفت و گوى اختصاصى با ورزش سه از رويكردى جديد، مثبت، حمايتگرانه، و تلاش براى كنار گذاشتن اختلافات رونمايى كرده است.

كيانوش رستمى: دعوا ندارم، در پاریس وزنه می‌زنم و طلا می‌گیرم
•الان با هيچ كس دعوا ندارم
•فقط مى خواهم براى ايران وزنه بزنم
•حرفه اى تر از هر زمان ديگرى تمرين مى كنم
•قول مى دهم طلاى المپيك را بگيرم
•حاضرم براى نام ايران هر كارى بكنم
•مى روم ١٠٢، هشتاد و نه بماند براى جوادى
•من و حسن يزدانى شانس شكستن ركورد ساعى را داریم
•هيچ مشكلى ندارم زير نظر نصيرشلال تمرين كنم
•تمام قواعد حرفه اى فدراسيون را قبول مى كنم
•مرا نمى خواهند بگويند مثل على ارسلان بروم
بولت هوادارنامه اى كه شبانه در اينستاگرامت خطاب به رياست جمهورى، رييس مجلس، رييس قوه قضائيه و وزير ورزش و جوانان منتشر كردى بى شك در روزهاى آتى سر و صداى زيادى در رسانه هاى ورزشى به پا خواهد كرد.
-اتفاقا در اين مصاحبه با ورزش سه حرفهایی دارم كه براى اولين بار در تمام دوران ورزشى ام و قهرمانى خواهيد شنيد كه شايد انتشار آن تمام معادلات پشت پرده را تغيير دهد. این رویکرد جدید من است. فشار و اجباری هم روی هیچ کس وجود ندارد.
بولت هوادارنامه ات را با ويديويى منتشر كرده اى كه ١٦٠ كيلو را يك ضرب بالاى سر مى برى و بعد از انداختن وزنه رو به دوربين مى گويى امروز هفتم آبان ١٤٠٢ است و سلام دارم به مردم عزيز كشورم، فدراسيون خيلى من را اذيت مى كنه، مى گه كيانوش رستمى تموم شده، دوست داره عمر ورزشى من رو ازم بگيره و من رو از ورزش بيرون كنه، ادامه صحبتهايم را در نامه ام مى نويسم و مى خواهم بدونم كشورم نمى خواد كه من ورزش كنم؟!!
-وزنه ١٦٠ كيلو را قدرتى زدم، بيست كيلو بيشتر از اين را هم يك ضرب مى تونم تكنيكى بالاى سر ببرم، سه هفته است كه بعد از آسيب ديدگى تمرين را شروع كردم و وزنه هاى سنگين بالاى سر نمى برم تا آسيب ديدگى ام تشديد نشود و كامل بر طرف شود.
تا دو ماه ديگر به ركوردهاىی مى رسم كه حداقل طلاى جهان و شكستن ركورد دنيا رقم بخورد.

كيانوش رستمى: دعوا ندارم، در پاریس وزنه می‌زنم و طلا می‌گیرم
بولت هوادارشرايط آسيب ديدگى ات چگونه است؟
-آسيب ديدگى كه چند ماه پيش و قبل تر از بازيهاى آسيايى نتوانستم در ركوردگيرى حضور يابم زانوى راستم بود، هفتاد درصد برطرف شده و مانده سى درصد آخر، كامل با پزشكان مجرب مشورت مى كنم و تمريناتم را زير نظر مجربترين پزشكان پيش مى برم.
خيلى سخت دارم تمرين مى كنم، حتى حرفه اى تر از هر زمان ديگرى.
بولت هواداركيانوش الان در ٣٢ سالگى واقعا هدفت چيست از اينكه با اين همه جنگ و دعوا، حرمت شكنى، حاشيه و ... خسته نمى شوى؟
-حداقل طلاى جهان، شكستن ركورد دنيا و...المپيك! صد در صد مدال مى آورم، هدفم المپيك است.
بولت هواداربرنز المپيك؟!
-من همين جا قول مى دهم براى مدال طلاى المپيك، اين را حتما بنويس؛ دقيقا بنويس من كيانوش رستمى قول مدال طلاى المپيك مى دهم، باور كن قول طلا مى دهم. من اگر بخواهم كارى را بكنم انجامش خواهم داد. همانطور كه قبل از المپيك ٢٠١٦ ريو قول طلا داده بودم، ديدى هم كه طلاى آن بازيها را براى ايران و سرزمينم گرفتم.
بولت هوادارمثلا حاضرى از برخى مواضع خودت عقب بشينى؟ خيلى ها تو را يك دنده و لجبار يا حتى مغرور معرفى مى كنند.
-اين روزها دارم به حضور در دسته و وزن ١٠٢ كيلوگرم فكر مى كنم، دارم مى انديشم كه شرايط ايده آلى ايجاد كنم، خيلى فكر مى كنم كه بخواهم در ١٠٢ كيلوگرم وزنه بزنم.
بولت هوادارچرا؟
-فدراسيون معتقد است كه مصطفى جوادى در ٨٩ كيلو از من خيلى بهتر است و در المپيك مدال مى گيرد، همين چند ماه قبل دو مدال طلاى جهان كسب كرد هر چند در بازيهاى آسيايى با همان رقيبان جهانى نهم شد، به خاطر موفقيت ايران حاضرم حتى به حضور در رقبتهاى ١٠٢ كيلو فكر كنم كه مصطفى جوادى بتواند در ٨٩ كيلوى المپيك خودش را امتحان كند و على داوودى هم در مثبت ١٠٢ كيلوگرم.
كيانوش رستمى: دعوا ندارم، در پاریس وزنه می‌زنم و طلا می‌گیرم
بولت هواداريعنى شانس سه مدال المپيك در سه وزن براى وزنه بردارى ايران در المپيك ٢٠٢٤ پاريس؟
-دقيقا، من در ٨٩ كيلوگرم سهميه را گرفته ام چون جزو ١٠ نفر اول هستم، ايشان يعنى مصطفى جوادى هم سهميه را گرفته است اما هنوز فرصت هست تا بتوانم در ١٠٢ كيلوگرم سهميه بگيرم و مصطفى در ٨٩ كيلو به المپيك برود، من در ١٠٢ و على داوودى دو مثبت ١٠٢ يا همان سنگين وزن.
بولت هوادارفرصت كسب سهميه ١٠٢ كيلوى المپيك را دارى؟
-فرصت هست، مسابقات جهانى پنج ماه و نه روز ديگر برگزار مى شود و آخرين جاست براى كسب سهميه، دو گزينشى قطر كاپ و قهرمانى آسيا هم هست كه مى توانم شركت كنم براى كسب امتياز و رنكينگ.حاضرم در هر سه رويداد در پيش در ١٠٢ كيلوگرم شركت كنم.الان با هيچ كس دعوا ندارم، فقط مى خواهم براى ايران وزنه بزنم.دوست ندارم به كشور ديگرى بروم و عاشق وطنم هستم.سى و دو سالم شده و پاريس آخرين المپيك من است، البته شايد المپيك بعدى هم باشم.
بولت هوادارواقعا دارى به حضور المپيك ٢٠٢8 هم فكر مى كنى؟ آنهم در ٣٧ سالگى و ورزش وزنه بردارى؟
-كار كه نشد ندارد و من هم توان و بدن خودم را مى شناسم البته گفتم شايد، نمى شود ريسك و طمع كرد، عقل سليم مى گويد پاريس آخرين المپيك و فرصت من است. اين دفعه نبايد حذفم كنند.
بولت هواداراگر به المپيك ٢٠٢٤ پاريس بروى آنوقت دو ورزشكار ايرانى شانس اين را دارند كه ركورد شانزده ساله بهترين المپين تاريخ ورزش كشورمان را از جنگ هادى ساعى در بياورند، تو و حسن يزدانى.
-بهتر است اجازه دهند من و حسن يزدانى شانس خود را براى شكستن ركورد هادى ساعى آزمایش کنیم. من دوره قبل المپيك با داشتن يك طلا و يك نقره، اين شانس را داشتم كه حذفم كردند و نگذاشتند اعزام شوم، اما در اين دوره هم كشتى و هم وزنه بردارى با مدالهاى طلاى حسن و من مى‌توانند از دو طلا و يك برنز هادى در تكواندو عبور كنند. من و حسن اين توانايى و شانس را داريم.
بولت هوادارگفتى حاضرى هر كارى بكنى كه مشكلات حل شود، حالا يه چالش، حاضرى زير نظر نواب نصير شلال به عنوان سرمربى تمرين كنى؟
-اگر نگاه فدراسيون وزنه بردارى كمك به من باشد من هيچ مشكلى براى كار با نواب نصيرشلال به عنوان سرمربى تيم ملى و تمرين زير نظر او ندارم.

كيانوش رستمى
بولت هواداربراى اصلاح رابطه با فدراسيون چى؟! در همين مصاحبه پيش قدم مى شوى؟
-من به خاطر كشورم و نام ايران تمام قواعد حرفه اى فدراسيون را قبول مى كنم. بحث كيانوش رستمى، ايكس يا ايگرگ نيست، اينجا فقط نام ايران، سرافرازى سرزمينم و خوشحال كردن مردمم برايم ارجحيت دارد.
حرفم با فدراسيون اين است: براى نام و سرافرازى ايران هر چه مى گوييد؛ قبول. كمتر از ١٠ ماه مانده به المپيك و براى من زمان مناسبى محسوب مى‌شود كه آماده شوم. ده ماه شبانه روز همه‌ى فكر و ذهنم مى شود المپيك و نام ايران. براى من اين موضوع كارى ندارد.
بولت هوادارواقعا حرفهاى جديد و تازه اى طبق وعده ى ابتداى مصاحبه ات دارم از تو مى شنوم
-من مشكلى با سجاد انوشيروانى به عنوان رييس فدراسيون، بهداد سليمى به عنوان نائب رييس، نواب نصيرشلال به عنوان سرمربى و حسين رضازاده به عنوان كميته فنى يا هر شخص ديگرى از مجموعه يا مابقى ندارم، اين حرفى كه مى خواهم بزنم گفتنش برايم سخت است، دوستان اگر مرا نمى خواهند رسما اعلام كنند تا مثل "على ارسلان" در كشتى فرنگى بدون تغيير مليت بروم براى كشور ديگرى به عنوان يك ايرانى در المپيك وزنه بزنم.
بولت هواداررسما بگويند كيانوش رستمى را نمى خواهيم، مى روى؟!
-من چهره‌ى سياسى نيستم، من مملكتم را خيلى دوست دارم. اول، دوم، سوم تا دهم دلم مى خواهد فقط با نام و پرچم ايران و براى سرزمينم در المپيك وزنه بزنم اما من را نخواستند و شاید باز هم هم نخواهند...
-گوشه ايى از مدال هاى كيانوش رستمى

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار