گوناگون

اوضاع وخیم دوچرخه‌سواری جاده ایران

اوضاع وخیم دوچرخه‌سواری جاده ایران

پارسینه: مهلت ثبت‌نام تیم‌های جاده در اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری برای حضور در تورهای بین‌المللی به پایان رسید اما هیچ تیمی از ایران ثبت‌نام نکرد.

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری(UCI (در اطلاعیه ای ۱۲ نوامبر(۲۱ آبان) را به عنوان آخرین مهلت ثبت نام تیم های جاده برای حضور در تورهای بین المللی اعلام کرده بود اما تیم های ایرانی هیچ کدام ثبت نام نکردند.

این اتفاق در حالی است که تیم های ایران(پتروشیمی، شهرداری تبریز و پیشگامان) در سالهای گذشته همیشه جزو مدعیان تورهای آسیایی بودند و در همین راستا ایران هم توانسته بود در دوره های قبلی المپیک سهمیه کامل بگیرد.

دوچرخه سواری ایران برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ باید در تورهای مختلف شرکت کند و امتیاز جمع کند و این کار قبلا توسط تیم های باشگاهی انجام می گرفت که با امتیازاتی که از حضور در تور های مختلف می گرفتند، باعث می شدند جایگاه ایران در رنکینگ ارتقا یابد و سهمیه المپیک بگیرد اما با این شرایط که تیمی ثبت نام نکرده بنابراین فدراسیون برای جمع کردن امتیاز به نظر می رسد نباید روی تیم های باشگاهی حساب کند و برای جمع کرن امتیاز و گرفتن سهمیه المپیک باید به دنبال راه حل دیگری باشد.

جدا از این مسئله غیبت تیم های ایرانی در تور های آسیایی به منزله خانه نشینی بسیاری از رکابزنان می شود که فقط مجبور هستند روی مسابقات داخلی حساب بازکنند و این مسئله قطعا باعث افت هر چه بیشتر دوچرخه سواری جاده ایران می شود.

محسن سلگی مدیر تیم های ملی در این مورد به ایسنا گفت: پیش از این سه باشگاه شهرداری تبریز، سپاهان اصفهان و سورن برای ثبت نام در اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام آمادگی کرده بودند اما تاکنون هیچ کدام مبلغ ورودی را واریز نکردند و ثبت نام نکرده اند. البته سپاهان اصفهان اعلام کرده ورودی را واریز می کند اما فعلا که خبری نشده است. از طرفی مهلت ثبت نام هم به پایان رسیده است.

سلگی در پاسخ به این پرسش که تیم پیشگامان هم قصد حضور در تورهای آسیایی را ندارد، تاکید کرد: خیر. این تیم اعلام آمادگی نکرده و شهرداری تبریز هم بعدا عنوان کرد نمی خواهد ثبت نام کند.

او در مورد راه حل فدراسیون برای جمع گرفتن امتیاز جهت گرفتن سهمیه المپیک ۲۰۲۰ نیز گفت: با این شرایط، تلاش می کنیم دعوتنامه بگیریم و نفراتی را در قالب تیم ملی به تورها اعزام کنیم تا حداقل بتوانیم سهمیه المپیک را بگیریم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار