گوناگون

۵ ترفند طلایی برای بانوان تا یک زندگی رویایی داشته باشند

۵ ترفند طلایی برای بانوان تا یک زندگی رویایی داشته باشند

پارسینه: یک روانشناس مطرح کرد: مهم است که در نظر بگیریم چقدر فضایی را در جامعه خود برای مردان می‌گذاریم تا آسیب‌پذیر، خواستار، مطلوب باشند و همیشه آن‌هایی نباشند که در طول برخوردهای جنسی مسلط و تحت کنترل هستند.

اندیشه قرن نوشت، روشی که شریک زندگی می تواند به یک مرد احساس تمایل کند. در این رابطه جواد آل حبیب کارشناس ارشد روانشناس بالینی در ارتباط بهبود شرایط زندگی و روابط زوجین در یادداشتی نوشت: بعضی از زوجین می گویند: هیچ کس تا به حال من را مرد زیبای خود خطاب نکرده است، اما او این را بدون زحمت می گوید. یان جمله ای است که ما در بسیاری از روابط فراخانواده از زوجین می شنویم. یا در زندگی های موفق نیز شاهدیم که زوجین در ابزار موفقیت خود نوع خطاب درست و زیبای هر کدام را عامل موفقیت خویش می دانند.

در فرایند رابطه زوجین تصویری از زن و مرد را مشخص کنیم: چه باز کردن در ماشین، خریدن گل برای تولد یا سالگرد، یا شروع فعالیت جنسی، سناریوهای جنسی سنتی و هنجارهای جنسیتی در جامعه ما به طور مداوم و قابل اعتماد مردان را به عنوان کسانی که به دنبال، تعقیب و "انجام" خواسته ها هستند، نشان می دهد. زنان کسانی هستند که تحت تعقیب و آرزو هستند. و در حالی که محققان به طور مداوم دریافته اند که احساس مطلوبیت جنسی یکی از مؤلفه های بزرگ میل جنسی زنان است، برخی از آخرین تحقیقات نشان می دهد که احساس میل جنسی ممکن است در واقع برای تمایلات جنسی مردان نیز بسیار مهم باشد - فقط این است که بسیاری از مابرای صحبت کردن در مورد آن تمایلی به آن نداریم.

تفاوت میل جنسی مردان و زنان برای چیست؟

پاسخ کوتاه این است که میل مردان به داشتن احساس مطلوب در تضاد با کلیشه‌ای است که جامعه ما همچنان در مورد مردان و جنسیت ترویج می‌کند. به این معنا که اگر مردها بخواهند احساس کنند که مطلوب هستند، این نشان می‌دهد که میل جنسی آنها (حداقل گاهی) می‌تواند پاسخگو باشد تا خود به خودی. این نشان می دهد که مردان ممکن است گاهی اوقات ترجیح می دهند در تمایلات جنسی خود منفعل باشند، نه مسلط و "پرخاشگر". و به بخش کلیدی زیربنای تمایلات جنسی مردان که بسیاری از ما تمایلی به تصدیق آن نداریم، می پردازد: یعنی میل مردان ممکن است آنقدر قوی، ساده، ثابت و تزلزل ناپذیر نباشد.

چقدر احساس مطلوبیت جنسی برای تجربیات جنسی مردان اهمیت دارد. در حالی کهشاید این امر برای بسیاری از مردان اهمیت نداشته باشد و برای بسیاری از مردان نیز تجربیات جنسی آنها "بسیار" یا "بسیار" مهم است.

مردان چگونه از نظر جنسی تمایل دارند؟

چگونه مردان از نظر جنسی تمایل دارند و تمایل خود را نشان می دهند؟ راه‌های مختلفی وجود دارد که از نظر جنسی مورد علاقه شریک خود قرار می‌گیرند، و در این مقاله آنها را به پنج موضوع اصلی دسته‌ بندی کردم:

۱. تعارف . بسیاری از مردان نشان دادند که به سادگی شنیدن تعریف و تمجید همسر از ظاهر ظاهری آنها باعث می شود که احساس خوبی داشته باشند و حتی از نظر جنسی دچار تنبلی نشوند.

نمونه ای از یادداشت یک مرد نسبت به همسرش:

"احساس زیبایی دارم که این را می‌نویسم، اما او مرا مرد زیبایش خطاب می‌کند. سلام، مرد زیبای من، می‌گوید. نه. یکی تا به حال من را اینطور صدا کرده است، اما او آن را خیلی بی دردسر می گوید، و این باعث می شود که نسبت به خودم احساس فوق العاده ای داشته باشم."

۲. معاشقه . مردان در این مطالعه همچنین توضیح دادند که زمانی که همسر یا دوست دخترشان به طرق مختلف صحبت و عشقبازی می‌کند، احساس می‌کنند که از نظر جنسی تمایل دارند که نشان می‌دهد ممکن است او از نظر جنسی به او فکر می‌کند. به عنوان مثال، شرکت کنندگان مواردی مانند:

کامنت‌های عاشقانه ارسال متن‌ها یا عکس‌های پیشنهادی، دادن نگاهی به لباس‌های او به من.

۳. لمس فیزیکی . مردان علاوه بر تعارف و حرکات معاشقه، اهمیت لمس شدن توسط شریک زندگی خود را نیز توصیف کردند. شایان ذکر است که این لمس نباید ماهیت جنسی داشته باشد تا مردان احساس مطلوبیت کنند. در واقع، بسیاری از مردان دوست دارند که به گونه‌ای مورد لمس قرار گیرند که بیشتر عاشقانه به نظر می‌رسد تا آشکارا جنسی. مثلا:

"او تماس فیزیکی برقرار می کند. وقتی از کنارم می گذرد مرا لمس می کند. گاهی اوقات یک فشار ساده پایم وقتی روی صندلی می نشینم یا ساعد یا شانه ام را مسواک می زنم. اگر نزدیک او بایستم یا بنشینم، او به داخل خم می شود یا در آغوش می گیرد. من آن را دوست دارم."

۴. شروع فعالیت جنسی . تعدادی از مردان همچنین نشان دادند که جدا از لمس شدن به روش‌های عاشقانه (مانند مثال بالا)، زمانی که شریکشان آشکارا علاقه خود را به داشتن رابطه جنسی ابراز می‌کند، تا جایی که شروع به فعالیت جنسی می‌کند، آنها را وادار می‌کند. احساس می کنند که می خواهند و علاقه خود را به داشتن رابطه جنسی افزایش می دهند.

وقتی او شروع به رابطه جنسی می کند، چه به صورت کلامی یا از طریق لمس، احساس می کنم که می خواهم.
"بدون تحریک… او با من تماس برقرار می کند. در آغوش گرفتن، بغل کردن، بوسیدن، کشیدن من به اتاق خواب، یا فقط به من گفتن که می خواهد رابطه جنسی داشته باشد."

۵. شریک مشتاق . در نهایت، مردان در مطالعه من نشان دادند که نه تنها ایجاد رابطه جنسی باعث می‌شود که آنها احساس دلخواه کنند، بلکه نحوه تعامل شریک زندگی آنها با آنها در طول فعالیت جنسی نیز مهم است. یعنی مردان نشان دادند که داشتن یک شریک عاطفی حاضر، هیجان زده و "عاشق" رابطه جنسی، جزء بزرگی از میل و لذت جنسی آنهاست و آنها هیچ علاقه ای به داشتن رابطه جنسی با کسی که فقط منتظر رابطه جنسی است، ندارند. به انتها رسیدن. مثلا:

"با دراختیار گذاشتن وجود خودش به من. این جنسی نیست. این زمانی است که دور هم جمع می شویم و همه چیزهای حواس پرتی در دنیای واقعی را از بین می بریم و روی خودمان تمرکز می کنیم. بدون حواس پرتی احساسات خود را نسبت به یکدیگر به اشتراک می گذاریم. بگذارید شیمی کار کند."

چیزی که ما از دست می دهیم

علیرغم اینکه اکثر مردان در مطالعه نشان می‌دهند که احساس تمایل جنسی توسط شریک زنشان بخش مهمی از تمایلات جنسی آنهاست، وقتی از مردان پرسیدم آیا کاری وجود دارد که دوست دارند همسرشان بیشتر انجام دهد تا به آنها احساس مطلوبیت کمک کند، فقط بخش کمی از شرکت کنندگان نشان دادند که شریک زندگی آنها باعث می شود آنطور که می خواهند احساس کنند.

بسیاری از مردان نشان دادند که ای کاش شریکشان کارهایی را که در بالا توضیح داده شد انجام می داد. در واقع، برخی از مردان نشان دادند که در حال فکر کردن به زمان‌هایی بودند که شریک زندگی‌شان این کارها را انجام می‌داد یا می‌گفتند که کارهایی را تصور می‌کنند که دوست دارند شریک زندگی‌شان انجام دهد، اما نشان دادند که این چیزی نیست که واقعاً در رابطه خود تجربه کرده‌اند.

تمایل مردان به احساس مطلوب

تمایل مردان به احساس مطلوب، پیامدهای مهمی دارد، به ویژه در روابط با همشرشان.

اول، مهم است که در نظر بگیریم چقدر فضایی را در جامعه خود برای مردان می‌گذاریم تا آسیب‌پذیر، خواستار، مطلوب باشند و همیشه آن‌هایی نباشند که در طول برخوردهای جنسی مسلط و تحت کنترل هستند.

و در حالی که زنان مسلماً مقصر نیستند، و نه صرفاً مسئول ایجاد احساس خواستن در شریک زندگی خود هستند، ممکن است برای برخی از زنان این قدرت را ایجاد کند که به جای داشتن رابطه جنسی، از طریق تعقیب، تمایل و شروع رابطه جنسی با شریک زندگی خود، نقش جنسی فعال‌تری داشته باشند. همانطور که جامعه ما همچنان نقش های جنسی سنتی تر و کلیشه ای را تجویز می کند.

با آرزوی زندگی شاد برای زوج های ایرانی.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار