گوناگون

قابلیت های خارق العاده شیطان دم چنگالی در مواجهه با نیروی هوایی ژاپن+ فیلم

قابلیت های خارق العاده شیطان دم چنگالی در مواجهه با نیروی هوایی ژاپن+ فیلم

هواپیمای P-38 ، که به نام «لایتینگ» هم شناخته می‌شود، یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین هواپیماهای جنگ جهانی دوم بود.

به گزارش پارسینه، جنگنده P-38 لایتینگ که بعدها به شیطان دم چنگالی معروف شد در ابتدا به عنوان یک رهگیر دو موتوره پیشرفته و با کارایی بالا طراحی شد. در ۱۱ فوریه ۱۹۳۹، ستوان بن کلسی رکورد ۷ ساعت و ۴۸ دقیقه را در نمونه اولیه این جنگنده ثبت کرد، اما هنگام فرود سقوط کرد. با وجود این حادثه، توسعه ادامه یافت و اولین مورد در ۱۶ سپتامبر ۱۹۴۰ پرواز کرد. مدل های اولیه P-38 جریان هوای آشفته روی دم هواپیما و مشکلاتی را در سرعت های بالا تجربه کردند که در تغییرات بعدی اصلاح شد. 

اولین نسخه تولیدی اصلی جنگنده P-38E بود تولید نسخه E در سپتامبر ۱۹۴۱ آغاز شد و ۲۱۰ فروند از آن ساخته شد. نسخه بعدی، P-38F، مکان پایه‌ای را معرفی کرد که می‌توانست بمب یا مخازن سوخت قابل پرتاب را حمل کند و برد آن را تا حد زیادی افزایش داد. تولید G در آگوست ۱۹۴۲ آغاز شد و به دنبال آن P-38H در می ۱۹۴۳ که نسخه قدرتمندتری از موتور آلیسون V-1710 را داشت، به صحنه آمد. 

جنگنده P-38J که در آگوست ۱۹۴۳ معرفی شد، به طور قابل توجهی نسبت به مدل های قبلی بهبود یافته بود. گرمایش کابین خلبان بهتر بود (یک مشکل قابل توجه در مدل‌های قبلی)، خنک‌کننده کارآمدتر برای موتورها، شیشه جلوی ضد گلوله، سوخت اضافی در بال‌ها و افزایش قدرت مانور.

خدمات جنگنده شیطان دم چنگالی

جنگنده رعد و برق P-38 در طول جنگ جهانی دوم ماموریت های مختلفی از جمله بمباران های سطحی، بمباران از میان ابرها، تیراندازی، شناسایی و اسکورت دوربرد را انجام داد. اولین بار در طول مبارزات آفریقای شمالی در نوامبر ۱۹۴۲ خدمات گسترده ای انجام داد تا جایی که خلبانان آلمانی آن را Der Gabelschwanz Teufel "شیطان دم چنگالی" نامیدند. هنگامی که لایتنینگ در سپتامبر ۱۹۴۳ عملیات رزمی خود را از انگلستان آغاز کرد، تنها جنگنده ای بود که بردی برای اسکورت بمب افکن ها به آلمان داشت.

در ۱۸ آوریل ۱۹۴۳، برد طولانی P-38 خلبانان USAAF را قادر ساخت تا هواپیمای حامل دریاسالار یاماموتو، که طراح حمله پرل هاربر و فرمانده نیروی دریایی امپراتوری ژاپن بود را سرنگون کنند. P-38 تا ماه های پایانی جنگ جهانی دوم به جنگنده استاندارد USAAF تبدیل شد.

نسخه نهایی تولیدی P-38L بود که می توانست دو تانک ۳۰۰ گالنی را حمل کند. تحویل L در ژوئن ۱۹۴۴ آغاز شد و تا اوت ۱۹۴۵ ادامه یافت. 

مشخصات فنی جنگنده شیطان دم چنگالی:

تسلیحات: مسلسل و یک توپ ۲۰میلی متری

موتورها: دو آلیسون V-1710 هر کدام ۱۴۷۵ اسب بخار

حداکثر سرعت: ۴۱۴ مایل در ساعت

سرعت کروز: ۲۷۵ مایل در ساعت

برد: ۱۳۰۰ مایل

طول: ۳۷ فوت 

ارتفاع: ۱۲ فوت

وزن: ۱۷۵۰۰ پوند

حجم ویدیو: 404.90K | مدت زمان ویدیو: 00:00:16 دانلود ویدیو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار