گوناگون

خط و نشان سردار نیلفروشان برای رژیم صهیونیستی

خط و نشان سردار نیلفروشان برای رژیم صهیونیستی

معاون عملیات یسپاه با بیان اینکه آمریکا توان سابق برای حفظ رژیم‌ صهیونیستی را ندارد، گفت: راهبرد جدید رژیم راهبرد جنگ بین جنگ‌ها یا جنگ در منطقه خاکستری است.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات کل سپاه امشب در پاسداشت شهدای عملیات والفجر 8 که در دانشگاه افسری امام حسین برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: در این ایام که من در خدمت شما ایستاده‌ام چند مناسبت بزرگ در طول تاریخ انقلاب رقم خورده است.بزرگترین حادثه قرن ما پیروزی انقلاب اسلامی است. خداوند در ایام الله دهه فجر معجزه و عصای موسی را به دست امام خمینی داد و امام باطل السحر تمام توطئه‌های جهانخواران و مستکبران شرق و غرب عالم شد و امام امت خود را از نیل حوادث عبور داد و در بهمن 57 نقشه اسارت مسلمین در دامن طواغیت جهان را برهم زد و تاریخ جدیدی را برای مسلمین ساخت؛ گویی خداوند اراده کرده بود تا مستضعفین را‌ وارثین زمین قرار دهد. 

وی افزود: در 45 سال گذشته ما دائما با دشمنان انقلاب در جنگ و موازنه بوده‌ایم؛ جنگ موازنه قدرت، موازنه تاثیرگذاری هویت و شخصیت و موازنه تصویر سازی. 

معاون عملیات سپاه ادامه داد: در یک طرف دشمن به سرکردگی آمریکا به دنبال گمراه سازی مردم و در طرف دیگر اردوگاه توحید به دنبال آگاه سازی مردم بوده است و در این تقابل انقلاب اسلامی از هر دوره دیگری استوارتر بوه است و در عوض دشمنان در مقابله با انقلاب با فرسایش روبرو شده‌اند؛ امروز علی رغم همه فضا سازی‌ها جمهوری اسلامی  در اوج عزت و اقتدار است و جزو معدود کشورهایی است به فضا دسترسی دارد و توسعه کشور با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست. 

وی با بیان اینکه در هر شاخه‌ای از توسعه را که نگاه کنیم قابل مقایسه با قبل نیست، اظهار داشت: در عرصه نظامی ما که برای باز کردن یک پیچ در زمان شاه باید اجازه می‌گرفتیم، امروز به یمن پیروزی انقلاب و خون شهدا برترین قدرت موشکی و پهپادی در غرب آسیا هستیم. 

سردار نیلفروشان عنوان کرد: تغییرات اساسی در روند شکل گیری و ترتیبات امنیتی منطقه بوجود آمده است و  سرعت فزاینده روندها در ترتیبات امنیتی و سیاسی آسیا و جهان موجب شده تا قدرت هژمونیک آمریکا فرو بپاشد و گروه‌های مردمی و غیر دولتی اثرگذاری بیشتری در شکل‌گیری قدرت منطقه ایجاد کرده‌اند.

وی افزود: ده‌ها گروه مقاومت مردمی در اتصال به هم قدرت بلامنازع غرب آسیا شده‌اند و امروز نظام تک قطبی جهان فرو ریخته و ژئوپولیتیک منطقه بر اساس قدرت جمهوری اسلامی تغییر کرده است و حضور قدرت‌های بزرگ مانند روسیه، چین و ایران وضعیت جدیدی شکل داده که آمریکا نقشی در آن نخواهد داشت؛ ماحصل جمع‌برداری این تغییرات به حدی است که باعث تغییر رویکرد بازیگران منطقه‌ای شده است. 

معاون عملیات سپاه با بیان اینکه آمریکا به دنبال بازیابی قدرت و درصدد کند کردن سرعت فروپاشی خود است، خاطرنشان کرد: ناتو برای جبران این وضعیت در حال توسعه به شرق است و اسراییل به دنبال رفع تهدید موجودیت خود است. این رژیم در هفت اکتبر در‌مقابل تهاجم یک تیپ از مقاوت اسلامی به زانو در آمد و دریافته یارای مقابله با انقلاب اسلامی و مقاومت را ندارد؛ اسراییل برای جبران شکست‌ها به دنبال نقشه‌های جدید است. 

سردار نیلفروشان خاطرنشان کرد: اسرائیل در سطح راهبردی به این باور رسیده است که امکان درگیری آمریکا با ایران وجود ندارد و به این درک رسیده است که توان رویارویی با جمهوری اسلامی را ندارد و آمریکا هم توان سابق برای حفظ رژیم‌ صهیونیستی را ندارد.  راهبرد جدید رژیم راهبرد جنگ بین جنگ‌ها یا جنگ در منطقه خاکستری است. 

وی افزود: هدف اصلی راهبرد تضعیف مولفه‌های قدرت انقلاب اسلامی مانند مولفه‌های قدرت هسته‌ای، قدرت موشکی و پهپادی و قدرت منطقه‌ای ایران است. اصول کلی حاکم بر این راهبرد جنگ اطلاعاتی و کنترل سطح جنگ در زیر آستانه تحمل ما است.  وظیفه اصلی ما در این راهبرد حفاظت اطلاعات است. ما باید برای مقابله با این راهبرد حفاظت اطلاعات را مبنای کار خودمان قرار دهیم. 

معاون عملیات سپاه تصریح کرد: تمرکز اصلی دشمن عملیات ویژه روی مولفه های قدرت ما است. در جنگ 33 روزه نیز اسراییل مدعی شد بانک اهداف حزب الله راهدف قرار داده اما دیدیم هیچ تاثیری در قدرت حزب الله نداشت و حزب الله هرجا را می‌خواست می‌زد. امروز هم اسراییل اطلاعات درستی از موشک های ضد زره حزب الله ندارد. 

سردار نیلفروشان با بیان اینکه والفجر هشت در تاریخ جنگ‌های جهان مانند ندارد و در این عملیات مهمترین عامل موفقیت ما حفاظت اطلاعات بود، گفت: امروز هم طرح‌های عملیاتی بدون حفاظت اطلاعات خاصیت خود را از دست داده است. در این عملیات اقدامات خوبی در‌ حوزه حفاظت اطلاعات انجام شد و فعالیت پرحجم مهندسی و همچنین برقراری امنیت ارتباطاتات هم در اوج حفاظت برقرار شد؛ حیطه بندی بسیار رعایت شد و منطقه ای برای فریب دشمن پیش بینی شد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی بداند ما با دشمنان اهل حساب و‌ک تابیم و حسابمان با دشمنان را روزانه صفر می‌کنیم و طلبکار نمی‌مانیم؛ هرگونه اقدامی علیه منافعمان در هرنقطه‌ای انجام دهند بی پاسخ نمی‌گذاریم  و خود رژیم هم می‌داند پاسخ شرارت‌هایش را روزانه دریافت کرده است و راهبرد دلخواهش پیش نخواهد رفت و ما برای حفظ خون شهیدانمان کوتاهی نخواهیم کرد. 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار