گوناگون

نخستین سوخو غیرنظامی تماما روسی به پرواز درآمد+عکس

نخستین سوخو غیرنظامی تماما روسی به پرواز درآمد+عکس

پارسینه: نمونه اولیه هواپیمای روسی SJ-۱۰۰ که توسط Yakovlev JSC ساخته شده‌است و تنها با استفاده از قطعات داخلی مونتاژ شده‌است، برای اولین بار در شرایطی که پیش بینی می‌شود ناوگان هواپیمایی غیرنظامی روسیه را تقویت کند، به پرواز درآمد.

وزیر صنعت روسیه در ۲۹ اوت اعلام کرد که پرواز SJ-۱۰۰ پایداری این سیستم‌های توسعه یافته محلی را آزمایش کرده است. SJ-۱۰۰ که معمولاً سوخوی سوپرجت ۱۰۰ نامیده می‌شود، یک جت روسی منطقه‌ای با برد حدود ۴۵۰۰ کیلومتر است.
SSJ-New گونه‌ای از سوخو SSJ-۱۰۰ سوپرجت با تمام قطعات روسی است که جایگزین قطعات غربی است که قبلاً هواپیما به آن مجهز شده بود.
یک نمونه اولیه از هواپیمای روسی کوتاه برد SJ-۱۰۰ که توسط مرکز تولید Yakovlev PJSC در Komsomolsk-on-Amur ساخته شده است، اولین پرواز خود را انجام داد. طی آزمایش‌های انجام شده، عملکرد پایدار تمامی سامانه‌های داخلی، کنترل‌پذیری و پایداری هواپیما در هوا تأیید شد.
نخستین سوخو تماما روسی به پرواز درآمد+عکس
معاون نخست‌وزیر و وزیر صنعت و تجارت، دنیس مانتوروف، به رسانه‌ها اطلاع داد که توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان روسی توانستند راه‌حل‌ها و فناوری‌های طراحی خود را از جمله اویونیک، دنده، واحدهای برق کمکی، سیستم‌های تامین برق، تهویه مطبوع پیاده‌سازی و نصب کنند.
بر اساس گزارش ها، این پرواز ۵۴ دقیقه به طول انجامید و به سرعت ۳۴۳ کیلومتر در ساعت و ارتفاع تا ۳۰۰۰ متر رسید. این وزارتخانه گفت که خدمه یک بررسی پایداری و کنترل پذیری هواپیما در هوا، یک بررسی سیستم کنترل فشار خودکار در کابین، یک فرود و یک رویکرد دور زدن توسط ماموریت پرواز انجام دادند.
منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار