گوناگون

مردم این ۵ شهر منتظر افتتاح مونوریل و تراموا باشند

مردم این ۵ شهر منتظر افتتاح مونوریل و تراموا باشند

پارسینه: وزیر کشور گفت: در بحث تنوع انواع حمل و نقل، برای شهر‌های قم و کرمانشاه مونوریل پیش بینی شده  و در شهر‌های دیگری چون همدان، رشت و قزوین  تراموا مطرح است و البته ۹شهر نیز از مترو استفاده می‌کنند.

اطلاعات نوشت: وزیر کشور با بیان اینکه در حمل و نقل درون شهری که بر عهده شهرداری‌های کشور است شاهد فرسودگی هستیم، گفت: در مقابل آثار سوء محیط زیستی ناشی از سوخت‌های فسیلی، چاره‌ای جز برقی کردن حمل و نقل عمومی نداریم.

به گزارش خبرنگار ما، احمد وحیدی در همایش روز ملی حمل و نقل در سالن همایش‌های وزارت کشور، با تاکید بر اینکه این موضوع جایگاه مهمی در زندگی اقتصادی، اجتماعی و روزانه مردم دارد، گفت: در دنیا تکنولوژی مدام پیشرفت می‌کند و یکی از وجوه فناوری در همین حوزه حمل و نقل است. در کشور ما نیز حمل و نقل در همه ابعاد آن اعم از درون شهری، برون شهری، هوایی و ریلی اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گفته وزیر کشور، حمل و نقل از سویی نمایی از تأمین ایمنی و امنیت را به نمایش می‌گذارد و از سوی دیگر در حوزه مسائل محیط زیستی و رفاه مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: حمل و نقل درون شهری پاسخگوی نیاز مردم نیست ضمن آنکه در حمل و نقل درون شهری که بر عهده شهرداری‌های کشور است شاهد فرسودگی هستیم و باید ناوگان حمل و نقل عمومی نوسازی شود.

وحیدی ادامه داد: در بحث تنوع انواع حمل و نقل، برای شهرهای قم و کرمانشاه مونوریل پیش بینی شده و در شهرهای دیگری چون همدان، رشت و قزوین تراموا مطرح است و البته ۹شهر نیز از مترو استفاده می‌کنند.

وزیر کشور اظهار داشت: پیرامون برقی سازی از گذشته گران بودن آن مطرح می‌شد ، اما امروز در مقابل آثار سوء محیط زیستی ناشی از سوخت‌های فسیلی چاره‌ای جز بهره گیری از این مساله وجود ندارد. البته تا حدودی تکنولوژی آن نیز ارزان سازی شده است، اما باید تلاش بیشتری در این حوزه صورت بگیرد.

وی ادامه داد: در حوزه تاکسیرانی و ون که بخش خصوصی عهده دار آن است باید زمینه تسهیلاتی را فراهم کنیم تا بتوانند برقی شوند. در حوزه اتوبوسرانی نیز قراردادهایی منعقد شده است و خوشبختانه کرج پس از تهران اتوبوس‌های برقی وارد می‌کند که امیدواریم سرآغاز تلاش برای تسریع در بهره گیری از اتوبوس‌های برقی در شهرهای کشور باشد.

وزیر کشور با اشاره به پیش بینی تامین ۲۰۰هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در کشور گفت: برای ورود ۵۰هزار تاکسی برقی و ده هزار اتوبوس نیز مذاکره شده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار