گوناگون

هشدار جدی بانوی اول برزیل به ایلان ماسک!+ عکس

هشدار جدی بانوی اول برزیل به ایلان ماسک!+ عکس

پارسینه: بانوی اول برزیل از ایلان ماسک و پلتفرم ایکس به‌دلیل هک‌شدن حساب ایکس خود شکایت خواهد کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از زومیت؛ رویترز می‌گوید که روزنجلا جانجا لولا دا سیلوا، بانوی اول برزیل، پس از هک‌شدن حساب کاربری‌اش در هفته‌ی گذشته، از پلتفرم ایکس متعلق به ایلان ماسک شکایت خواهد کرد.

این هکر ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) وارد حساب جانجا شد و چندین پیام ازجمله توهین به بانوی اول و لولا دا سیلوا (رئیس جمهور برزیل) و نیز توهین‌های زن‌ستیزانه‌ای منتشر کرد.

بانوی اول برزیل در ویدئویی زنده به‌همراه رئیس‌جمهور این کشور گفت: «هنوز نمی‌دانم که باید از آن‌ها در ایالات متحده شکایت کنم یا در برزیل؛ اما از آن‌ها شکایت خواهم کرد.»

هشدار جدی بانوی اول برزیل به ایلان ماسک!+ عکس

جانیا همچنین از برزیل خواست تا شبکه‌های اجتماعی را قانونمند کند. وی گفت که آن‌ها باید درقبال اقدامات کاربران خود پاسخگو باشند.

رئیس‌جمهور برزیل موافقت کرد که قانونمندکردن پلتفرم‌های اجتماعی در سطح جهانی موردنیاز است؛ اما نگرانی‌های خود را درباره‌ی پیچیدگی‌های این موضوع بیان کرد.

علاوه‌براین، یکی از افراد سیاسی سرشناس برزیل گفت: «این چالش مهمی است که بدانیم چگونه می‌توانیم بدون تحمیل سانسور با این مسائل مقابله کنیم. می‌دانم که اتحادیه‌ی اروپا قبلاً مقرراتی را اعمال کرده است. ما باید از نزدیک مراقب کار‌های ایالات متحده و چین نیز باشیم.»

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار