گوناگون

درآمد هزار دلاری برای این مدل هوش مصنوعی!+عکس

درآمد هزار دلاری برای این مدل هوش مصنوعی!+عکس

پارسینه: منظورمان مدل زبانی بزرگ نیست؛ شمایل یک دختر 25 ساله با هوش مصنوعی ساخته شده و حالا از راه مدلینگ هزاران دلار درآمد کسب می‌کند.

به گزارش پارسینه و به نقل از زومیت، یک آژانس مدلینگ اسپانیایی اولین اینفلوئنسر هوش مصنوعی این کشور را ایجاد کرده است که با مدل کسب درآمد خود می‌تواند ماهانه تا 10 هزار یورو یا 12 هزار دلار کسب کند. این مدل هوش مصنوعی که «آیتانا» (Aitana) نام دارد، با موهای صورتی و ظاهر خود می‌تواند در تبلیغات مشتریان حضور پیدا کند و به‌طور کلی برای اهداف مارکتینگ و برندینگ به کاربران کمک می‌کند.
یورونیوز این خبر را براساس مصاحبه‌ای با «روبن کروز»، مؤسس آژانس مدلینگ مستقر در بارسلونا The Clueless، گزارش کرده است. طبق توضیحات او، آیتانا زنی 25 ساله با موی صورتی است و در اینستاگرام 124 هزار فالوور دارد. کروز همچنین گفت مدل هوش مصنوعی این شرکت با «شخصیت [خاص]» و «براساس چیزی که جامعه بیشتر دوست دارد» خلق شده است.
درآمد هزار دلاری برای این مدل هوش مصنوعی!+عکس

خصوصیات مدل هوش مصنوعی آیتانا

در وب‌سایت این آژانس اسپانیایی از آیتانا به‌عنوان یک «زن قوی و بااراده» و «یک متولد Scorpio [برج عقرب] بااحساس» با علاقه زیاد به بازی‌های ویدیویی و تناسب اندام یاد شده است. او می‌تواند برای حضور در هر تبلیغ 1000 یورو دریافت کند و در ماه مجموعاً از 3000 یورو تا 10000 یورو درآمد داشته باشد.
کروز به یورونیوز توضیح می‌دهد که پس از مشکلاتش با مدل‌ها و اینفلوئنسرهای واقعی، تصمیم به ساخت آیتانا گرفته است:
«ما شروع به تجزیه‌و‌تحلیل نحوه کار خود کردیم و متوجه شدیم که بسیاری از پروژه‌ها به‌دلیل مشکلاتی که خارج از کنترل ما بوده‌اند، متوقف یا کنسل شده‌اند. [در این مشکلات] اغلب اینفلوئنسر یا مدل مقصر بوده و به مسائل طراحی ارتباط نداشته است. ما این کار را انجام دادیم تا بتوانیم زندگی بهتری داشته باشیم و به افراد دیگری وابسته نباشیم که دارای غرور هستند، وسواس دارند یا فقط می‌خواهند با ژست‌گرفتن پول به‌دست آورند.»
با توجه به موفقیت آیتانا، این شرکت مدل دیگری با نام «مایا» را نیز ساخته که برخی خصوصیات او متفاوت است. همچنین درخواست‌های زیادی از سوی برندهای مختلف دریافت کرده که مدل‌های هوش مصنوعی خاص خود را می‌خواهند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار